Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Aktualności

Nowa kamera IP firmy D-Link

Nowa kamera IP firmy D-Link

Firma D-Link wprowadziła na rynek całodobową kamerę ze wsparciem usług w chmurze mydlink (DCS-933L), rejestrującą wideo w wysokiej rozdzielczości. To autonomiczny system, który można uruchomić bez konieczności połączenia z komputerem, nie wymagający specjalnego sprzętu ani oprogramowania. W urządzenie wbudowano też wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej.

Wbudowane diody LED działające w paśmie podczerwonym gwarantują wyraźny obraz w dowolnych warunkach oświetleniowych, nawet w całkowitej ciemności. Natomiast wbudowana funkcja wykrywania dźwięku i ruchu gwarantuje rejestrację wszystkich zdarzeń w przypadku naruszenia wybranego obszaru wykrywania ruchu. Gdy to nastąpi kamera automatycznie wysyła do właściciela ostrzeżenie pocztą elektroniczną wraz z obrazem lub krótkim filmem wideo, co pozwala podjąć natychmiastowe działania. Podobny alert jest wysyłany w przypadku wykrycia hałasu lub płaczu dziecka po przekroczeniu wstępnie skonfigurowanego progu dźwięku.

Ponieważ urządzenie jest wyposażone w funkcję mydlink™, użytkownicy mogą szybko i łatwo wyświetlać dane z kamery z dowolnego miejsca, gdzie dostępne jest połączenie z internetem. Z urządzeniem można się połączyć za pośrednictwem bezpiecznego portalu WWW mydlink™ lub bezpłatnych aplikacji na smartfony i tablety.

Oprócz szerokiego zakresu charakteryzujących się wysoką jakością funkcji do nadzoru wideo urządzenie jest również wyposażone we wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi, pozwalający rozszerzyć istniejącą sieć bezprzewodową. Wzmacniacz sygnału pracujący w standardzie 802.11n umożliwia połączenia z większą liczbą urządzeń. Dzięki niemu nie trzeba martwić się już o martwe strefy sieci bezprzewodowej.

Nowa kamera to najbardziej wszechstronne urządzenie tej klasy w ofercie D-Linka, umożliwiające efektywną ochronę w przystępnej cenie. Zabezpieczenia wideo były wcześniej postrzegane jako wyjątkowo kosztowne, ale ten rodzaj niedrogich rozwiązań do nadzoru IP staje się coraz popularniejszy i jest stosowany do monitorowania domów oraz niewielkich firm. Dodatkowa możliwość rozszerzenia sieci Wi-Fi zapewnia użytkownikom lepszy zasięg sieci bezprzewodowej - powiedział Maciej Mikułowski, Business Development Manager w D-Link Polska.

Dzięki kompaktowej konstrukcji kamerę D-Link z wsparciem dla usług w chmurze można umieścić praktycznie w dowolnym miejscu w domu lub niewielkim biurze. Konfiguracja wymaga naciśnięcia jednego przycisku lub podłączenia kabla sieciowego do routera. Funkcja Zero Configuration firmy D-Link gwarantuje automatyczną konfigurację i pełną synchronizację.

Niewielkie przedsiębiorstwa, które chcą wykorzystać całodobową kamerę D-Link do ochrony mienia, mogą skorzystać z darmowego oprogramowania D-ViewCam™ — systemu nadzoru zaprojektowanego z myślą o centralnym zarządzaniu wieloma kamerami IP. Oprogramowanie D-ViewCam™ obsługuje maksymalnie 32 kamery IP i jest kompatybilne z wszystkimi aktualnymi modelami kamer IP firmy D-Link. Udostępnia także funkcje cyfrowego monitorowania oraz rejestrowania filmów wideo, dźwięku i zdarzeń. Dzięki temu nadaje się do wielu zastosowań z zakresu zabezpieczeń.

Ceny i dostępność: Sugerowana cena detaliczna wynosi około 499 zł brutto. Produkt jest już dostępy w sprzedaży detalicznej.

Firma powiązana: D-Link
aktualizacja: 2013-06-18

Dodaj komentarz

NETGEAR oferuje niezarządzalne przełączniki typu Ethernet
NETGEAR oferuje niezarządzalne przełączniki typu Ethernet Firma NETGEAR oferuje pełen zakres niezawodnych przełączników niezarządzalnych Plug-and-Play, zarówno do użytku domowego, jak i do małych ...
SL-100/200TNR - nowa bariera podczerwieni Optex zasilana hybrydowo
SL-100/200TNR - nowa bariera podczerwieni Optex zasilana hybrydowo Co zrobić w sytuacji, gdy zamierzamy zainstalować system alarmowy, ale nie chcemy naruszać istniejącej już infrastruktury np. w mieszkaniu ...
Router Nighthawk X6 R8000 od Netgear
Router Nighthawk X6 R8000 od Netgear Router Nighthawk X6 R8000 z przełomową technologią trzyzakresowej łączności WiFi został tak zaprojektowany, aby możliwe było podłączenie ...

Gaz, dym, czad, dwutlenek węgla... - jak się przed tym ustrzec?

Jakie są nowoczesne metody ochrony domu jednorodzinnego przed pożarem?

topowe produkty

Inteligentny dom EXTA LIFE - nowość w ofercie Zamel

Inteligentny dom EXTA LIFE to nowa propozycja firmy Zamel w dziedzinie automatyki budynkowej. Jest rozwiązaniem komfortowym, w pełni bezpiecznym, a przy tym przystępnym cenowo.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x