Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Topowe produkty

Monitor CDV-70UX: Nowa funkcjonalność systemu wideodomofonowego

W ofercie firmy GDE POLSKA, wyłącznego dystrybutora marki COMMAX w Polsce, pojawił się - wyposażony w kartę WiFi - monitor wideodomofonowy CDV-70UX.

Monitor CDV-70UX: Nowa funkcjonalność systemu wideodomofonowego

System domofonowy jako rozwiązanie komunikacyjne od początku istnienia działa w ten sam sposób: po wywołaniu z panelu zewnętrznego zainstalowanego przy wejściu na posesję dzwoni słuchawka - unifon, zainstalowany w holu, salonie lub innym dostępnym miejscu na wewnętrznej ścianie domu. Urządzenia te są połączone ze sobą przewodowo i, jak do tej pory, jest to sprawdzony i pewny sposób komunikacji.

Po wywołaniu słuchawki lokator może przeprowadzić rozmowę z odwiedzającym oraz wpuścić go na teren posesji, zwalniając elektrozaczep przy furtce lub bramę automatyczną. Kolejne ważne modyfikacje polegały m.in. na wprowadzeniu do systemu sygnału wideo - panele zewnętrzne wyposażono w kamerę, słuchawkę unifonową rozbudowano o wyświetlacz, tworząc wideodomofon.

Produkt tego typu charakteryzuje się większym komfortem użytkowym - lokator widzi odwiedzającego, monitor wewnątrz domu nie musi znajdować się np. blisko okna (tak jak często był instalowany unifon). Z postępem technologicznym zastąpiono czarno-białe systemy wideodomofonowe kolorowymi, jednak zasada działania nadal pozostała ta sama – operator systemu - czyli lokator musi znajdować się przy monitorze aby go obsługiwać.

To sprawdzone, klasyczne rozwiązanie ma swoje zalety - taki system jest systemem autonomicznym (panel zewnętrzny połączony bezpośrednio z monitorem), cały czas gotowym na podjęcie pracy (wywołanie przy panelu), jednak czasami użytkownicy oczekują większej funkcjonalności - np. mobilności. Cecha ta pozwala na obsługę systemu za pomocą telefonów lub smartfonów.

Są na rynku systemy, których producenci zerwali z klasycznym rozwiązaniem, oferując np. panele wejściowe łączące się bezpośrednio z siecią GSM (odbieranie połączeń na telefonach GSM) lub też z siecią WiFi (komunikacja w sieci Ethernet) czy też za pomocą swoich wewnętrznych protokołów komunikacji bezprzewodowej. Takie rozwiązania mają jednak wady - nie są to systemy autonomiczne, ich działanie uzależnione jest od poprawności pracy sieci GSM lub sieci Ethernetowej czy zasięgu WiFi.

COMMAX Co. Ltd., południowokoreański koncern bazujący na swoim ponad 48-letnim doświadczeniu w produkcji systemów domofonowych, wideodomofonowych, interkomowych oraz monitoringu CCTV połączył klasyczne podejście do systemu wideodomofonowego z tzw. mobilnością.

W ofercie firmy GDE POLSKA, wyłącznego dystrybutora marki COMMAX w Polsce, pojawił się monitor wideodomofonowy CDV-70UX. W wykonaniu COMMAX-a szkielet systemu wideodomofonowego pozostał klasyczny - zachowując cechy prostoty i niezawodności działania, a tzw. mobilność to funkcja dodatkowa monitora.

Monitor CDV-70UX wyposażony jest w kartę WiFi, umożliwiając połączenie z lokalną siecią domową i za pomocą łącza internetowego komunikuje się z zewnętrznym serwerem producenta - tzw. chmurą. Użytkownik z kolei ma dostęp do darmowych aplikacji na urządzenia z systemem Android oraz iOS pozwalające na odbieranie połączeń na smarfonach czy tabletach.

Dodatkowa funkcja monitora, pamięć, umożliwia przegląd historii połączeń wraz z nagranymi filmami podczas rozmów z odwiedzającymi (zarówno z poziomu monitora,jak i smartfona)

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fizyczna lokalizacja serwera COMMAX - znajduje się on na terenie Polski ograniczając opóźnienia w działaniu systemu związane z zastosowaną technologią do minimum.

Dodatkowym atutem jest sam fakt połączenia z chmurą - odpowiadając na wywołanie odwiedzającego lokator domu nie musi znajdować się w obrębie swojej sieci WiFi, może mieć dostęp do dowolnej sieci (np. w pracy) lub też korzystać z technologii LTE.

Takie rozwiązanie gwarantuje poprawne i niezawodne działanie systemu wideodomowego (klasyczne połączenia panelu zewnętrznego z monitorem wewnętrznym) rozbudowując funkcjonalność systemu o obsługę mobilną (w domu, w ogrodzie, w pracy…).

Dodatkowa funkcja monitora, pamięć, umożliwia przegląd historii połączeń wraz z nagranymi filmami podczas rozmów z odwiedzającymi (zarówno z poziomu monitora,jak i smartfona). (Fot. obok)

Monitor współpracuje z dowolnym panelem zewnętrznym COMMAX:

Monitor współpracuje z dowolnym panelem zewnętrznym COMMAX
 
Logo GDE  GDE Polska
Włosań, ul. Świątnicka 88
32-031 Mogilany
tel. 12 256 50 35
biuro@gde.pl 
www.gde.pl
aktualizacja: 2016-11-02
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x