Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Artykuły

Netgear Arlo, czyli inteligentny monitoring ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Bez kabli, baz gniazdek, bez ograniczeń - Netgear Arlo, rodzina produktów zarówno do domowego, jak i firmowego monitoringu, to idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy stawiają na bezpieczeństwo i wygodę. Wystarczy umieścić je w dowolnym miejscu, aby móc obserwować wybrane obiekty w doskonałej jakości HD.

Netgear Arlo, czyli inteligentny monitoring

Netgear Arlo, rodzina produktów zarówno do domowego, jak i firmowego monitoringu, stanowi idealne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy stawiają na bezpieczeństwo i wygodę. Niezależnie od tego, czy siedzimy na kanapie, czy pracujemy w biurze, kamery Arlo poinformują nas, gdy ktoś stanie przed drzwiami i – co ważne - pokażą, kto to jest.

Warto podkreślić, że urządzenia z rodziny Arlo śledzą ważne miejsca i osoby w doskonałej jakości HD, a także umożliwiają podgląd obrazu na żywo ze smartfona oraz wysyłają powiadomienia bezpośrednio do użytkownika, gdy wykryją ruch. Nagrania są bezpłatnie przechowywane w chmurze przez maksymalnie 7 dni, więc w razie potrzeby można ponownie sprawdzić, co się wydarzyło.

Netgear Arlo, czyli inteligentny monitoring

Arlo Wire-Free

Podstawą Arlo Wire-Free jest stacja bazowa, która wymaga zasilania i przewodowego połączenia z routerem. Niemniej niewielkiej wielkości kamery komunikują się ze stacją bezprzewodowo, można je zatem dyskretnie ulokować w dowolnym miejscu. Co więcej, kamery Arlo Wire-Free mogą być umieszczone nawet na zewnątrz, potrafią one bowiem znieść każde warunki pogodowe. Warto także dodać, że czujnik noktowizyjny kamer daje pełną widoczność pomieszczenia – zarówno przy zgaszonym świetle (wewnątrz pomieszczeń), jak i nocą (na zewnątrz).

Arlo Q i Arlo Q Plus

Arlo Q to kamera do wewnętrznego monitoringu, która pozwala obserwować nie tylko dom, mieszkanie czy pomieszczenia firmowe, lecz także i osoby - a wszystko to w wysokiej rozdzielczości HD 1080p w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki szerokiemu kątowi widoczności 130°, wykrywaniu ruchu i dźwięku oraz dwukierunkowemu systemowi audio (który pozwala słuchać i odpowiadać), Arlo Q to idealne rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa.

Z kolei kamera Arlo Q Plus zawiera nie tylko wszystkie funkcje modelu Arlo Q, ale również jest wyposażona w adapter PoE pozwalający na jednoczesne zasilanie kamery i podłączenie jej do Internetu za pośrednictwem przełącznika PoE i jednego pojedynczego kabla. Arlo Q Plus ma również wbudowane gniazdo kart SD, które pozwala na lokalny backup przechowywanych nagrań w razie zakłóceń internetu. Tak jak inne kamery z rodziny Arlo, model Arlo Q Plus jest wyposażony w wiele innych przydatnych funkcji, takich jak: tryb nocny, inteligentne planowanie i darmowe nagrywanie wideo w chmurze, a także alerty ruchowe i dźwiękowe.

Netgear Arlo, czyli inteligentny monitoring

Innowacyjny Arlo Pro

Kamera Arlo Pro została wyposażona w wymienny akumulator. Ma także niezwykle stylową, kompaktową obudowę, która nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Co ważne, może być ona dyskretnie umieszczona niemal w każdym miejscu - zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz domu – albowiem urządzenie jest wodoodporne i znosi nawet bardzo niskie temperatury.

Oko kamery rejestruje obraz video w jakości HD (rozdzielczość 1280 × 720) po wykryciu ruchu w obrębie 7 metrów, dając pole widzenia o szerokości 130 stopni. W momencie, gdy działający na podczerwień czujnik ruchu wykryje aktywność, użytkownik zostanie o tym powiadomiony na skonfigurowanym urządzeniu (np. na telefonie).

Arlo Pro ma również dwukierunkowy system audio, dzięki któremu można słuchać, co dzieje się w różnych częściach domu lub rozmawiać z innymi domownikami. Kamera posiada także funkcję sygnału alarmowego, aktywowanego hałasem lub ruchem o natężeniu dźwięku 100 dB, która z pewnością wystraszy każdego nieproszonego gościa.

Mocnym punktem urządzenia jest noktowizor – Night Vision Technology. Dzięki zaawansowanej technologii RGP-IR, Arlo Pro może rejestrować bardzo czysty obraz również w nocy, nawet przy całkowitych ciemnościach. Dodatkową zaletą technologii jest możliwość pełnego oświetlenia monitorowanego obszaru. Dzięki dedykowanym aplikacjom Arlo Pro można obsługiwać z poziomu urządzeń mobilnych bądź urządzenia multimedialnego Apple TV, gdzie użytkownik będzie mógł załączyć lub rozbroić alarm, obsługiwać interkom czy mieć podgląd na monitorowany teren w czasie rzeczywistym.

Innowacją jest litowo-jonowy, wbudowany akumulator, wykorzystujący technologię szybkiego ładowania. Opcjonalnie można skorzystać z dołączonego zasilacza sieciowego.

Warto w tym miejscu dodać, że jeszcze w tym roku Arlo Pro otrzyma od producenta aktualizację z systemem uczenia maszynowego (Smart Motion Recognition). Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie będzie ignorować niepotrzebne zdarzenia - na przykład nie będzie włączać się za każdym razem, gdy wykryje na podwórku naszego pupila.

Logo Netgear

NETGEAR Poland Sp. z o.o.

LIM Centre
Al. Jerozolimskie 65/79
00-697 Warszawa
Tel. 22 630 66 40
Fax 22 630 66 41
www.netgear.pl
www.arlo.com.pl

aktualizacja: 2017-02-01

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

System PRESTO marki Ospel - inteligentne zarządzanie domową instalacją elektryczną

Zastosowanie w budynkach mieszkalnych pełnej automatyki istotnie wpływa na poprawę komfortu domowników, ułatwiając im codzienne życie. Koncepcja tzw. inteligentnych domów, których właściciele mogą szybko i wygodnie sterowaćposzczególnymi instalacjami z jednego miejsca, dostosowując je do własnych oczekiwań, to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. W zarządzaniu pracą oświetlenia, ogrzewania, wentylacji czy rolet w każdym z pomieszczeń pomóc może innowacyjny system zdalnego sterowania PRESTO marki Ospel.

topowe produkty

Zarządzanie ogrzewaniem przez Danfoss Link

Danfoss Link to inteligentny system sterowania ogrzewaniem w całym obiekcie. Bezprzewodowo reguluje ogrzewanie w całym domu z jednego miejsca, z panelu centralnego. System steruje zarówno ogrzewaniem grzejnikowym z termostatami living connect®, jak i elektrycznym lub wodnym ogrzewaniem podłogowym.
Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?
Jak zabezpieczyć dom przed pożarem? Przed zimnem najlepiej skryć się w domowym zaciszu. Sezon zimowy to czas, gdy urządzenia grzewcze pracują na pełnych obrotach.  To także ...
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL już w sprzedaży
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL już w sprzedaży Firma ZAMEL rozpoczęła sprzedaż nowej grupy produktów - Inteligentnego Domu EXTA LIFE. EXTA LIFE jest rozwiązaniem komfortowym, w pełni ...
Czujnik tlenku węgla i gazu CTG-01
Czujnik tlenku węgla i gazu CTG-01 Czujnik CTG-01 przeznaczony jest do ciągłego monitorowania niebezpiecznego stężenia tlenku węgla i gazu ziemnego oraz LPG w powietrzu. W ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x