Budujemy Dom
Instalacje / Dom bezpieczny i inteligentny / Artykuły

Automatyka budynkowa sterowana głosem dostępna dla każdego ARTYKUŁ PROMOCYJNY

O automatyce budynków od wielu lat nie myślimy już jak o zapierającej dech w piersiach super nowoczesnej technologii. Stała się ona naszą codziennością i wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że z niej korzysta. Od czas do czasu pojawiają się jednak nowe rozwiązania, które pretendują do miana technologicznego przełomu. Tak jest na przykład z dwoma najnowszymi rozwiązaniami ABB - automatyka stała się bezprzewodowa a dodatkowo sterowana głosem.

Automatyka budynkowa sterowana głosem dostępna dla każdego

System automatyki domowej

System automatyki domowej ABB-free@home zadebiutował na rynku w roku 2014. Umożliwia zarządzanie wieloma funkcjami apartamentu lub domku jednorodzinnego za pomocą komputera osobistego lub urządzenia mobilnego podłączonego do internetu. Pozwala w szybki i łatwy sposób kontrolować oświetlenie, ogrzewanie, żaluzje, klimatyzację czy domofon.

Szczególnie ta ostatnia opcja, wykorzystująca system domofonowy ABB-Welcome, jest niezwykle wygodna. Zestaw składa się z panelu zewnętrznego wyposażonego w kamerę oraz panelu wewnętrznego, który może występować zarówno jako domofon tradycyjny, jak i głośnomówiący. Kamera cyfrowa dużej rozdzielczości oraz wewnętrzny, kolorowy siedmiocalowy wyświetlacz, pozwalają w pełni kontrolować sytuację przed drzwiami lub furtką. Dzięki połączeniu IP urządzenie można obsługiwać zdalnie przy pomocy tabletu lub smartfona, a połączenie z internetem pozwala na podgląd obrazu z kamery z dowolnego miejsca na świecie.

Odkryj świat automatyki budynku za pomocą naszej nowej aplikacji

Aplikacja umożliwia zapoznanie się z rozwiązaniami zastosowanymi w inteligentnym domu firmy ABB w wirtualnym otoczeniu. Uruchom aplikację i wyobraź sobie, że znajdujesz się w swoim idealnym inteligentnym domu.

Pobieranie aplikacji:

 

Bezprzewodowy system automatyki domowej ABB-free@home

Dwa lata po premierze firma ABB wprowadziła na rynek nowy bezprzewodowy system automatyki domowej, oparty na odnoszącym sukcesy przewodowym systemie ABB-free@home. Rozwiązanie oferuje możliwość kontrolowania urządzeń w typowym domu mieszkalnym. Wykorzystuje protokół o częstotliwości 2,4 GHz działający w sieci mesh, dzięki czemu urządzenia połączone są ze sobą nawzajem, co wzmacnia całą sieć. Dzięki szyfrowaniu AES 128, stanowiącemu standardowe wyposażenie, bezprzewodowy system ABB-free@home może być wykorzystywany jako samodzielne rozwiązanie lub rozwinięcie istniejącego systemu przewodowego.

Bezprzewodowy system automatyki domowej ABB-free@home sterowany głosem

Równie zaskakująca i atrakcyjna dla użytkowników jest druga z modyfikacji systemu. ABB wprowadziła bowiem zarządzanie funkcjami sterowania domem za pomocą poleceń głosowych. Unikatowość nowego rozwiązania polega na tym, że funkcja sterowania głosem stanowi integralną część już istniejącego systemu i nie wymaga żadnej dodatkowej instalacji. Stałe połączenie z internetem umożliwia systemowi samodzielną aktualizację oprogramowania.

Użytkownik programuje słowa klucze - na przykład nazwy pomieszczeń, pięter, funkcji - i model mowy dostosowuje się do tych słów. System zbiera dane w oparciu o kontekst, ale także pobiera je z obszernej biblioteki głosowej. W przypadku otrzymania niepełnego polecenia system zapyta użytkownika o dodatkowe informacje. Jest w stanie przekazywać również potwierdzenie wykonania polecenia - gdy padnie komenda "zamknij żaluzje w salonie", system potwierdzi: "wszystkie żaluzje w salonie zostały zamknięte". Ponadto użytkownicy mogą pytać o stan obecny, na przykład "czy światło w pokoju Tomka jest wyłączone?", a free@home udzieli odpowiedzi.

Dzięki połączeniu IP urządzenie można obsługiwać zdalnie przy pomocy tabletu lub smartfon

Bezprzewodowy ABB-free@home miał swoją premierę podczas targów oświetlenia, elektrotechniki oraz nowoczesnych technologii automatyki budynków Light&Building, które odbywają się co dwa lata we Frankfurcie. To jedno z najważniejszych na świecie miejsc spotkań projektantów, producentów i dostawców rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, biurowców i obiektów użyteczności publicznej.

System automatyki domowej ABB sprzedawany jest pod marką Busch-Jaeger na rynkach w Niemczech, Holandii i Austrii, oraz pod marką ABB w pozostałych krajach świata.

Więcej informacji na temat systemu automatyki domowej ABB-free@home

abb.pl/freeathome
aktualizacja: 2017-06-23

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowy system wideodomofonowy ABB Welcome Basic
Nowy system wideodomofonowy ABB Welcome Basic System wideodomofonowy ABB Welcome Basic to multifunkcjonalność dla domów jednorodzinnych i całych osiedli. Urządzenia Welcome Basic łączą ...
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL już w sprzedaży
Inteligentny dom EXTA LIFE firmy ZAMEL już w sprzedaży Firma ZAMEL rozpoczęła sprzedaż nowej grupy produktów - Inteligentnego Domu EXTA LIFE. EXTA LIFE jest rozwiązaniem komfortowym, w pełni ...
NETGEAR oferuje niezarządzalne przełączniki typu Ethernet
NETGEAR oferuje niezarządzalne przełączniki typu Ethernet Firma NETGEAR oferuje pełen zakres niezawodnych przełączników niezarządzalnych Plug-and-Play, zarówno do użytku domowego, jak i do małych ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze