Budujemy Dom
Przed budową / Domy pasywne / Aktualności

Innowacja 2011 dla GASPOLU

GASPOL został nagrodzony za innowacyjny system zarządzania relacjami z Klientami i partnerami biznesowymi. W skład systemu wchodzą m.in. oprogramowanie ERP, telemetria, wirtualny doradca, portal klienta oraz Pióro Cyfrowe. Nagrodę przyznało Forum Biznesu oraz Polska Akademia Nauk.
Innowacja 2011 dla GASPOLUW tym roku naukowcy z Polskiej Akademii Nauk docenili Digital Customer Service - jedyną w swoim rodzaju kompilację nowoczesnych technologii, która umożliwia interaktywną i wielokanałową komunikację firmy z otoczeniem biznesowym. Nagrodzony system GASPOLU łączy możliwości Internetu, technologii informacyjnych, technik sztucznej inteligencji z nowoczesnymi urządzeniami.

Cieszę się, z tak prestiżowej nagrody i bardzo za nią dziękuję. Dla mnie jest ona potwierdzeniem spójności tego, co robimy na co dzień i tego, jak jesteśmy postrzegani. W GASPOLU innowacyjność jest motorem wzrostu. Wspieramy ją procesami zarządczymi, wszystkimi dostępnymi narzędziami i kulturą organizacyjną. Wychodzę z założenia, że nawet w trudnych czasach, gdy zaciskamy pasa, istnieje możliwość rozwoju, wprowadzania nowych rozwiązań, które spodobają się Klientom i odpowiedzą na ich rosnące potrzeby.- mówi Sylwester Śmigiel, Prezes Zarządu GASPOLU,

Składniki Digital Customer Service

 • AXAPTA – aplikacja ERP firmy Microsoft obsługująca ponad 90 proc. procesów firmy. W przypadku Gaspolu ponad 40 % to moduły dedykowane, niedostępne w innych systemach ERP.

 • TELEMETRIA –pozwala na automatyczne dokonanie odczytu zużycia gazu i przesłanie go do GASPOLU za pomocą SMS-a, na tej podstawie wystawiana jest faktura. Klient płaci tylko za taką ilość paliwa, jaką  zużył w rozliczeniu miesięcznym, bez konieczności pamiętania o zamawianiu gazu i wnoszenia jednorazowej płatności za napełnienie zbiornika.

 • Portal Klienta -  część Axapty, pozwala klientowi na pozyskiwanie informacji o bieżącym saldzie finansowym, zużyciu gazu, fakturach, umożliwia złożenie zamówienia z podaniem dogodnej daty i godziny dostawy, ustawienie powiadamiania (SMS) o zaplanowanych dostawach gazu. W portalu klienta udostępnione są też aplikacje na urządzenia mobilne.

 • Wirtualny Doradca Energetyczny (awatar) – dostępny w serwisie internetowym ( i ) program komputerowy, wykorzystujący metody i techniki sztucznej inteligencji, umożliwiające rozmowę z użytkownikiem w języku naturalnym. Posiada niezbędne dane na temat firmy, oferty, specyfiki działalności i potrafi dobrać rozwiązanie energetyczne do potrzeb pytającego.

 • Digitalizacja EDI – wprowadzenie EDI (transferu biznesowych informacji transakcyjnych), obejmującego m.in. ponad 20 tys. teczek klientów wraz z automatyczną archiwizacją. Eliminuje to wielokrotne wprowadzanie danych oraz zwiększa dokładność przepływu informacji.

 • D-pen - (digital pen) – innowacyjne rozwiązanie, które  przenosi dane z umowy papierowej do systemu AXAPTA (wysyła ją jako plik PDF) w czasie rzeczywistym, w trakcie wypełniania umowy u klienta, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych do systemu. W ten sposób dokument zostaje od  razu wysłany na skrzynkę mailową klienta.

aktualizacja: 2011-12-13

Dodaj komentarz

Konferencja EuroPOWER - podsumowanie
Konferencja EuroPOWER - podsumowanie Rozwój rynku energii w Polsce obejmuje wiele segmentów. Kluczowym jest zapewnienie oraz stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa energetycznego. ...
Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla Lipińscy Domy
Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla Lipińscy Domy Podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbył się w dniach 6-7 listopada 2015 r. w Łodzi, firma Lipińscy Domy Biuro Projektowe ...
Mitsubishi Electric przybliża założenia Dyrektywy ErP
Mitsubishi Electric przybliża założenia Dyrektywy ErP 26 września 2015 roku w całej Unii Europejskiej zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie Dyrektywy ErP, które dopuszcza wprowadzania na ...

Dom energooszczędny czy pasywny?

Energooszczędne budownictwo wzbudza duże zainteresowanie, tym większe, że na spadek cen energii nie mamy co liczyć. Jednak w dziedzinie energooszczędnego budownictwa panuje spore zamieszanie i czasem trudno znaleźć odpowiedzi nawet na podstawowe pytania.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze