Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz
 • Domy z prefabrykatów - plusy i minusy
  Większość elementów domu nie musi powstawać wcale na placu budowy. Znaczną część prac, nawet do etapu wykańczania powierzchni ścian, ...
  Domy z prefabrykatów - plusy i minusy
 • Dom murowany czy szkieletowy?
  Technologie murowane – stale modyfikowane i unowocześniane – znane nam są od dawna. Nawet pojawiający się w ofercie wyrobów ...
  Dom murowany czy szkieletowy?
Technologia budowy domu o szkielecie drewnianym
Technologia budowy domu o szkielecie drewnianym Domy wznoszone w technologii szkieletu drewnianego nazywane są popularnie "kanadyjczykami", ale w ten specyficzny sposób buduje się również ...
Domy o szkielecie drewnianym
Domy o szkielecie drewnianym Proces budowy domu musi potrwać. Jednak wybierając prefabrykowany domy o szkielecie drewnianym możemy to pod pewnymi warunkami skrócić nawet do trzech tygodni, a z wykończeniem pod klucz potrwa to najwyżej trzy miesiące.
Technologia budowy domu z płyt zrębkowo-cementowych
Technologia budowy domu z płyt zrębkowo-cementowych Technologia budowy domu z płyt zrębkowo-cementowych jest technologią "mokrą" i więcej ma wspólnego z zalewaniem fundamentów, niż z murowaniem ścian. Ścianę wznosi się z płyt spinanych klamrami, następnie w środek wlewa beton.
Technologia budowy domu z bali
Technologia budowy domu z bali W niektórych regionach kraju domy z bali są częścią krajobrazu, a dobrych wykonawców można znaleźć "od ręki". Podstawowym surowcem jest drewno o przekrojach elementów znacznie większych niż w "szkielecie", inna jest technologia budowy ścian, ale podobny sposób wykończenia wnętrza.
Technologia budowy domu z elementów keramzytobetonowych
Technologia budowy domu z elementów keramzytobetonowych Elementy keramzytobetonowe mają zastosowanie jako elementy konstrukcyjne, ale niektórzy producenci oferują również bloczki fundamentowe, nadproża oraz elementy stropowe.
Technologia budowy domu z kształtek styropianowych
Technologia budowy domu z kształtek styropianowych Domy z kształtek styropianowych to bardzo rozbudowany system. W jego skład wchodzi kilkadziesiąt różnego rodzaju elementów do wznoszenia ścian piwnic i części naziemnej budynku (prostych, wykuszy i na obrysie okręgu), układania nadproży, ocieplania wieńców, kształtowania połaci dachu jako podłoża pod pokrycie.
Rozbudowa domu
Rozbudowa domu Domy jednorodzinne z lat 60. i 70. - nazywane potocznie "kostkami" - mają najczęściej formę sześcianu z dachem płaskim lub kopertowym i w porównaniu z architekturą obecnie budowanych domów prezentują się niezbyt atrakcyjnie. Zresztą, nie tylko wygląd skłania wielu właścicieli do gruntownej ich modernizacji, z rozbudową włącznie...
Technologie domów gotowych
Technologie domów gotowych Budowa domu nie zawsze musi trwać kilka lat. Potrwa ona najkrócej jeśli zdecydujemy się na jedną z technologii domów gotowych; wybierzemy projekt z katalogu, dokonamy wpłaty, wskażemy miejsce i najpóźniej za kilka miesięcy będziemy przyjmować gości w wymarzonym domu.
Koszty domu murowanego i szkieletowego
Koszty domu murowanego i szkieletowego Porównanie kosztów budowy domu w technologii szkieletowej z konstrukcjami murowanymi wymaga przede wszystkim precyzyjnego określenia stopnia wykończenia poszczególnych ścian.

Jeśli chcesz jeszcze szybciej znaleźć firmę lub produkt, skorzystaj
z zaawansowanych wyszukiwarek na naszej stronie

 
Najbardziej znane marki
Domy gotowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x