Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz / Porady ekspertów

Jakie są zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej?

Jakie są zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej?

Zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej.

Odpowiedź eksperta:

Technologia szkieletowa to najszybsza z dostępnych technologii budowy - dom powstaje w 3 miesiące włącznie z fundamentem i wszystkimi instalacjami.

Jednym z rodzajów technologii szkieletowych jest tzw. technologia ciężka niemiecka prefabrykowana. W tej technologii możemy zastosować wszelkie ciężkie materiały w tym dachówkę cementową lub ceramiczną na dach czy też wylewkę betonową na strop na poddaszu, ponieważ konstrukcja zniesie takie obciążenie.

Taki typ dachówki i wylewka dodatkowo dociąża i stabilizuje konstrukcję budynku – budynek jest więc trwały i odporny na huragany.

Strop złożony z wielu warstw o różnych gęstościach z różnych materiałów w tym: beton, styropian, wełna, drewno, powoduje znaczną redukcję hałasu – budynek jest doskonale wyciszony. Poprzez zastosowanie wełny mineralnej w ścianach wewnętrznych i zewnętrznych budynek jest również doskonale wyciszony pomiędzy pomieszczeniami i od hałasu z zewnątrz.

Odpowiednia termoizolacja stanowiąca blisko 80% grubości ściany przekłada się na doskonałe właściwości energooszczędne budynku – do 70% redukcji kosztów ogrzewania oraz do 70% redukcji CO2 w stosunku do domu murowanego. W technologii ciężkiej niemieckiej, w trosce o jakość zazwyczaj nie stosuje się drewna z tartaku, tylko najwyższej jakości drewno konstrukcyjne KVH, suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane na krawędziach, którego nie można kupić w Polsce. Jest więc sprowadzane z Niemiec lub z Austrii.

Kompleksowe wykonanie budynku przez jedną firmę daje Inwestorowi poczucie spokoju, ponieważ zdejmuje z niego obowiązek osobistego i ciągłego nadzorowania budowy, a także kontrolowania wielu ekip. 

Zbigniew Wysocki
Domikon
fot. Domikon

aktualizacja: 2016-04-20

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Jakie drewno wybrać do budowy domu z bali?

W jaki sposób można zminimalizować efekt pracującego drewna w domach z bali?

Najbardziej znane marki
Domy gotowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x