Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz / Aktualności

IV Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych

10-11 listopada 2007 w Smolcu między godziną 10.00 a 17.00 pod Wrocławiem w ramach IV Międzynarodowych Dni Domów Pasywnych będzie można spotkać się z ekspertami z dziedziny projektowania i realizacji budynków energooszczędnych. Będzie też okazja do uzyskania szczegółowych informacji o technologiach i materiałach zastosowanych w realizacji tego pierwszego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce.

Dom pasywny w Smolcu10-11 listopada 2007 w Smolcu między godziną 10.00 a 17.00 pod Wrocławiem w ramach IV Międzynarodowych Dni Domów Pasywnych będzie można spotkać się z ekspertami z dziedziny projektowania i realizacji budynków energooszczędnych. Będzie też okazja do uzyskania szczegółowych informacji o technologiach i materiałach zastosowanych w realizacji tego pierwszego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce.

"Dni" organizowane są przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt – twórcę idei pasywności

Dom, który zostanie zaprezentowany zrealizowany został wg projektu Biura Projektowego Lipińscy Domy, które specjalizuje się w projektowaniu domów energooszczędnych.

Mapa dojazu
 Smolec k/ Wrocławia, ul. Cisowa 1
Wyjściowym założeniem autorów projektu - architektów Ludwiki i Miłosza Lipińskich – było przystosowanie wytycznych projektowych dla budownictwa pasywnego do chłodniejszego polskiego klimatu, ale jednocześnie wzniesienie domu z materiałów dostępnych na naszym rynku.

Dzięki temu można go określić mianem racjonalnego. Bez zastosowania tradycyjnego ogrzewania dom pasywny zużywa o 84% mniej energii niż potrzebne jest do ogrzania budynku tradycyjnego, a roczny koszt wykorzystanej energii wynosi jedynie 450 PLN. Wobec tego, przestaje dziwić fakt, że w Europie i na świecie budownictwo pasywne staje się wyznacznikiem kierunku rozwoju architektury.


aktualizacja: 2007-11-05

Dodaj komentarz

Koszty domu murowanego i szkieletowego

Porównanie kosztów budowy domu w technologii szkieletowej z konstrukcjami murowanymi wymaga przede wszystkim precyzyjnego określenia stopnia wykończenia poszczególnych ścian.
Najbardziej znane marki
Domy gotowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x