Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz / Aktualności

BudShow 2008 w Poznaniu

"Tradycja i nowoczesność" to temat przewodni BudShow 2008 na BUDMIE w Poznaniu. Odwiedzający Targi mają możliwość zwiedzania dość nietypowego domu jednorodzinnego. Dom "o dwóch twarzach" według projektu pracowni MTM Styl: Magnolia i Magnolia 2.

BudShow to przedsięwzięcie integrujące czołowych dostawców materiałów budowlanych i instalacyjnych, którzy prezentują zwiedzającym materiały, urządzenia, technologie oraz praktyczne rozwiązania związane z budową domu. Nowością tegorocznej edycji BudShow jest współpraca z firmami dostarczającymi wyroby wyposażenia wnętrz i ogrodu.

BudShow daje niecodzienną możliwość obejrzenia domu od podszewki. Dom modelowy został zaprojektowany w taki sposób by umożliwić pokazanie konstrukcji budynku, warstw ściennych, instalacji, czyli tych elementów, których nie widać w wykończonym domu.

BudShow 2008BudShow 2008
BudShow 2008BudShow 2008

 

MAGNOLIA
• nowoczesna bryła
• minimalistyczna forma
• prostota
• niewielka powierzchnia użytkowa: 114,20 m2
• przestronny układ
Magnolia
MAGNOLIA 2
• tradycja domu polskiego
• możliwość dowolnej aranżacji strefy dziennej
• niewielkie rozmiary domu pozwalają na usytuowanie go na małej działce
• zwarta bryła
• idealny dla 4 – 5-osobowej rodziny
Magnolia 2

Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem domu modelowego zapraszamy na targi Budma 2008 w dniach 22-25.01.2008 oraz na targi Instalacje 2008 w dniach 22-25.04.08 do hali 3A (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich).

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE

Podczas BudShow 2008 prezentowany będzie dom o dwóch twarzach według projektu Magnolia (wersja nowoczesna) i Magnolia 2 (wersja tradycyjna).

Magnolia jest domem, który zaspokoi potrzeby mieszkaniowe cztero- lub pięcioosobowej rodziny, ale zaprojektowany jest też z myślą o zaspokojeniu potrzeb estetycznych przyszłych mieszkańców. Zmieniamy etui naszych telefonów, dźwięk dzwonków, szukamy oryginalnej odzieży, biżuterii. Dlaczego nie mielibyśmy wybrać wizerunku domu, tak aby to on pasował do nas, a nie my do niego?

Prezentowany projekt daje taką możliwość. Dwa warianty rozwiązania elewacji, od tradycyjnej po nowoczesną, nie tylko zadowolą gusta różnych osób, ale pozwolą łatwo wkomponować budynek
w każde otoczenie. Jest to dom prosty, niewielki, a przez to tańszy i bardziej dostępny.

Dzięki zaproponowanej technologii i nieskomplikowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym może być mieszkaniem „na początek”. Jego funkcjonalność i ekonomika eksploatacji przekonują aby został domem na zawsze.

Ten parterowy budynek z użytkowym poddaszem i garażem w jednej bryle pozwoli efektywnie wykorzystać teren, a dzięki części dziennej posiadającej okna z trzech stron łatwo wpisze się w każdą lokalizację.

Atrakcyjności dodaje mu przestronny pokój dzienny z jadalnią i kominkiem, otwierający się szerokim wyjściem na ogród i taras, którego zadaszenie tworzy rozpięta na pergoli zieleń. Duża kuchnia może być dołączona do strefy dziennej.

Autorzy projektu: arch. Tomasz Sobieszuk, Elżbieta Wysocka

 

Firma powiązana: MTM STYL
aktualizacja: 2008-01-23

Dodaj komentarz

Koszty domu murowanego i szkieletowego

Porównanie kosztów budowy domu w technologii szkieletowej z konstrukcjami murowanymi wymaga przede wszystkim precyzyjnego określenia stopnia wykończenia poszczególnych ścian.
Najbardziej znane marki
Domy gotowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x