Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz / Aktualności

Ruszyła jesienna edycja ArchFilmFest 2008

Po wakacyjnej przerwie ArchFilmFest - festiwal filmów o architekturze - powraca w swej jesiennej odsłonie i odwiedzi kolejne, polskie miasta: Kraków, Łódź, Katowice, Szczecin i Poznań.

ArchFilmFest - festiwal filmów o architekturzeW każmy z trzech dni seansów zobaczymy film dokumentalny o architekturze i będziemy mogli uczestniczyć w dyskusji.

I tak pierwszego dnia będzie to film pod tytułem „Pewien typ architekta”  (A kind of Architekt).  Film opowiada o trzech realizacjach Rema Koolhaasa i jego biura OMA – ambasadzie holenderskiej w Berlinie, Casa Musica w Porto i bibliotece w Seattle.  Możemy w nim również zobaczyć, jak architektura wedle Koolhaasa łączy w sobie różne dziedziny twórczości: pisarstwo, reżyserię i rzemiosło.

Drugiego dnia zobaczymy niemiecki film pod tytułem „Żyć w mieście przyszłości (Leben in der Stadt von Morgen)”. Film poświęcony jest analizie życia współczesnych mieszkańców dzielnicy Hansa w Berlinie – laboratorium modernistycznej utopii zbudowanej w 1957 roku w Berlinie. 

Ostatni, trzeci film nosi tytuł „Jean Nouvel – estetyka cudu”.  Zdaniem Jean Nouvela - laureata Nagrody Pritzkera z 2008 roku - jeszcze do niedawna najlepszym architektem był ktoś, kto potrafił stworzyć jakąś wyjątkową w swej formie strukturę, która zadziwi świat.

Dzisiaj – twierdzi Nouvel – gra idzie o to, żeby stworzyć strukturę, która ukryje swoje walory techniczne, a pozwoli przemówić innym elementom architektury – światłu, symbolice budynku czy kolorowi. Współczesna estetyka to estetyka cudu, w której to, co fizyczne może dzięki technice rozpuścić się w powietrzu.

Po każdym seansie odbędzie się dyskusja w której uczestniczą zaproszeni goście oraz widownia. Organizatorzy w tym roku zapraszają do udziału w dyskusji także osoby spoza świata architektury - deweloperów, pisarzy i reżyserów filmowych. Sponsorami  tego przedsięwzięcia są firmy Velux oraz Rheinzink a patronat medialny sprawuje TVP Kultura oraz kwartalnik Architektura i Biznes.

Terminarz ArchFilmFest jesień 2008

  • 07, 08, 09 października 2008  Kraków, Bunkier Sztuki, Plac Szczepański 3a, początek seansów godzina 18.00
  • 17, 18, 19 października 08 Łódź, Łódź Art Centre, ul. Tymienieckiego 3, początek seansów godzina 16.00. Impreza odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Designu.
  • 4, 5, 6 listopada 2008, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej Silesia Film, ul. Górnicza 5, początek seansów godzina 18.00
  • 18, 19, 20 listopada 2008, Szczecin, Willa Lentza, al. Wojska Polskiego 84, początek seansów godzina 18.00
  • 1, 2, 3 grudnia 2008, Poznań Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, początek seansów godzina 18.00

Szczegóły na stronie

 

Firma powiązana: Rheinzink
aktualizacja: 2008-08-08

Dodaj komentarz

Rozbudowa domu

Domy jednorodzinne z lat 60. i 70. - nazywane potocznie "kostkami" - mają najczęściej formę sześcianu z dachem płaskim lub kopertowym i w porównaniu z architekturą obecnie budowanych domów prezentują się niezbyt atrakcyjnie. Zresztą, nie tylko wygląd skłania wielu właścicieli do gruntownej ich modernizacji, z rozbudową włącznie...

Najbardziej znane marki
Domy gotowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x