Budujemy Dom
Domy gotowe / Domy pod klucz / Aktualności

Ruszył Eko-Blog

Czy można jeść biodegradowalne torby? O toksyczności życia na przedmieściach i o tym jak niemodne staje się „kapanie kranami”, można dowiedzieć się z nowego eko-blogu zatytułowanego „Polska – klimat do zmian”.

Czy można jeść biodegradowalne torby? O toksyczności życia na przedmieściach i o tym jak niemodne staje się „kapanie kranami”, można dowiedzieć się z nowego eko-blogu zatytułowanego „Polska – klimat do zmian”.

Internetowy pamiętnik przygotowany przez Ministerstwo ŚrodowiskaInternetowy pamiętnik stanowi jedną z akcji specjalnych przygotowanych przez Ministerstwo Środowiska w ramach kampanii edukacyjnej poprzedzającej poznańską Konferencję Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wartości proekologicznych oraz wiedzy w zakresie ochrony klimatu wśród użytkowników Internetu.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Środowiska blisko 70% ludzi w wieku od 15 do 24 lat oraz 52% respondentów w wieku 25-39 lat czerpie swoją wiedzę na temat zmian klimatu z Internetu. Z tego właśnie powodu w zintegrowanej kampanii edukacyjnej, prowadzonej przez Ministerstwo Środowiska przed ONZ-owską Konferencją klimatyczną, nie mogło zabraknąć sieci internetowej.

Trwająca od kilku lat wśród młodych ludzi moda na pisanie i czytanie blogów stała się inspiracją do utworzenia wyjątkowego eko-pamiętnika, w którym młody człowiek aktywnie zaangażowany w przeciwdziałanie procesowi globalnego ocieplania opisuje własne obserwacje dotyczące życia w wielkim i zanieczyszczonym mieście.

Bloger Ekostudent zwraca szczególną uwagę nie tylko na zachodzące w przyrodzie zjawiska atmosferyczne, coraz częstsze problemy komunikacyjne, ale przede wszystkim,  na stosunek ludzi do ekologii. Napisany „lekkim” językiem i utrzymany w żartobliwym tonie blog jest swoistym buntem młodego człowieka świadomego zagrożeń płynących z globalnego ocieplenia wobec współczesnego sposobu życia, który zdaje się coraz mniej brać pod uwagę środowisko naturalne.  

Ekologiczny pamiętnik „Polska – klimat do zmian” powstał w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej COP 14, która będzie najważniejszym w 2008 roku globalnym szczytem poświęconym zmianom klimatu – mówi Małgorzata Snarska, Szef Zespołu ds. Organizacji i Promocji COP 14. Oprócz bloga Ministerstwo Środowiska przygotowało na tę okoliczność również specjalny konkurs internetowy, klimatyczną wyspę w Second Life, ekologiczny profil na portalu społecznościowym MySpace oraz profesjonalną kampanię spotową – dodaje Snarska.

Eko-Blog dostępny jest pod adresem

aktualizacja: 2008-11-24

Zdaniem naszych Czytelników

Popieram ekologiczne budownictwo. Teraz sa takie technologie, że można wybudować dom naprawde ekologicznie. Są kolektory, małe elektrownie wodne, a nawet okna ekologiczne! Właśnie o tym czytałem

Gość Sylwek

28 Lip 2010, 11:20

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Dom murowany czy szkieletowy?

Technologie murowane – stale modyfikowane i unowocześniane – znane nam są od dawna. Nawet pojawiający się w ofercie wyrobów ściennych zupełnie nowy materiał wykazuje pewne cechy wspólne z bloczkami, cegłami lub pustakami, stosowanymi od dziesięcioleci.
Najbardziej znane marki
Domy gotowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x