Budujemy Dom
Przed budową / Działka / Porady ekspertów

Sprawdź jak detale zmieniają styl budynku

Oferta dostępnych na rynku gotowych projektów domów daje Inwestorom naprawdę szerokie możliwości dopasowania projektu zarówno pod kątem jego powierzchni, programu funkcjonalnego, a także preferowanych rozwiązań stylistycznych.

Sprawdź jak detale zmieniają styl budynku

W pracowni ARCHON+ powstała specjalna kolekcja: projekty domów w dwóch stylach, którą tworzą projekty domów o podobnym programie wewnętrznym i różnorodnie wykończonych elewacjach. Styl domu tworzą detale i zastosowane materiały wykończeniowe.

Zmieniając stolarkę, tynk czy rodzaj pokrycia dachowego można dokonać całkowitej metamorfozy wyglądu budynku. W kolekcji: projekty domów w dwóch stylach, Inwestor otrzymuje gotowe propozycje różnorodnie zaaranżowanych elewacji, które nawiązują zarówno do stylistyki tradycyjnej, jak i nowoczesnych trendów. Inwestor może także nadać wybranemu budynkowi bardziej indywidualny, niepowtarzalny styl, odpowiadający jego własnym upodobaniom estetycznym. W tym celu można skorzystać z dostępnych na stronie pracowni interaktywnych aplikacji.

Przykładowa propozycja tego samego projektu w różnym stylu:

"Dom w żurawkach 4"  "Dom w żurawkach 8"

"Dom w żurawkach 4" - to projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem, o współczesnej stylistyce. Wykończenie elewacji oparto na połączeniu tynków w dwóch kolorach z naturalnymi okładzinami, które podkreślają charakter prostej bryły. Do pokrycia dachu wykorzystano ceramiczną dachówkę w kontrastującym kolorze, a jego okap wyłożono drewnianą podbitką w ciepłym odcieniu, który idealnie współgra ze stolarką. Balustrady zabezpieczające portfenetry to tafle hartowanego szkła. Wejście do budynku osłania wsparty na filarze, przedłużony okap.

"Dom w żurawkach 8" - prezentuje podobny program wnętrza, jednak inne detale architektoniczne bryły zewnętrznej nadają mu zupełnie inny charakter. Minimalistyczną formę akcentuje dach pozbawiony okapów. Jako zabezpieczenie portfenetrów wybrano poziome, stalowe pręty. Zmieniono też kolorystykę drewnianej okładziny oraz zastosowano inny rodzaj pokrycia dachu – wprowadzono nowoczesną i bardzo modną, płaską dachówkę. W zupełnie odmienny sposób zaprojektowano zadaszenie nad strefę wejściową.

"Dom w żurawkach 4"   "Dom w żurawkach 8"
"Dom w żurawkach 4"  "Dom w żurawkach 8"

Strefy relaksu w prezentowanych projektach również zostały zaaranżowane w różnym stylu. W projekcie "Domu w żurawkach 4" taras jest częściowo zadaszony przedłużonym okapem, natomiast w "Domu w żurawkach 8" zaprojektowano drewnianą pergolę, która daje możliwość zastosowania różnorodnej osłony tarasu np.: w formie pnących roślin, mobilnych rolet czy tafli poliwęglanu.

Inne przykłady projektów domów w różnych stylach:

"Dom pod świerkiem 2" "Dom pod świerkiem"
"Dom pod świerkiem" "Dom pod świerkiem 2"
"Dom w amburanach 2" "Dom w amburanach (A)"
"Dom w amburanach 2" "Dom w amburanach (A)"


Monika Lisowska-Łętocha

Biuro Projektów ARCHON+

aktualizacja: 2016-12-09

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Działka bez dostępu do mediów - wada działki budowlanej

Przy zakupie działki nieuzbrojonej kluczowa jest jej niższa cena.

LK Projekt wyróżniony w Konkursie Twój dom - Dialog z tradycją
LK Projekt wyróżniony w Konkursie Twój dom - Dialog z tradycją Pracownia projektowa LK&Projekt otrzymała dwa wyróżnienia w Konkursie "Twój dom - Dialog z tradycją"  organizowanym przez Samorząd ...
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach W sobotę 27 listopada w 11 miastach Polski będzie można uzyskać bezpłatne porady notariuszy na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, ...
Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych (GBDOT). Jedna baza wiele możliwości. Główny Geodeta Kraju poinformował o rozpoczęciu prac nad realizacją projektu „Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x