Budujemy Dom
Przed budową / Działka / Artykuły

Daleko od miasta - wada działki budowlanej

Daleko od miasta to feler subiektywny. Znaczna odległość od miasta (kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów) nie zawsze będzie wadą. Dla małżeństwa emerytów, chcących spędzić jesień swego życia w spokojnym miejscu, tak położona działka może być idealna.

Daleko od miasta - wada działki budowlanej

Do miasta będą jeździć raz, góra dwa razy w tygodniu i raczej nie w godzinach szczytu. Lekarza mają w sąsiedztwie, a nic ich nie cieszy tak, jak praca we własnym ogródku.

Dla małżeństwa z dziećmi w wieku szkolnym konieczność codziennego pokonywania tej samej drogi może być jednak katorgą. Bo choć dojazd do granic miasta zajmuje tylko dwadzieścia minut, to kolejne trzydzieści kilka trzeba postać w korkach w mieście. Rano. Po południu to samo, ale w odwrotnej kolejności. I tak przez dwa dni w tygodniu, bo w pozostałe ktoś musi jeszcze zawieźć syna na karate, a córkę na zajęcia taneczne i do koleżanki.

W ciągu tygodnia spędzamy w aucie więcej niż jeden dzień. Płacimy za paliwo i ubezpieczenie dwóch samochodów. Na wszystko brakuje nam czasu. Może zatem lepiej wybrać brzydszą i mniejszą działkę bliżej pracy i szkoły?

Z dużą odległością od miasta wiąże się także dostęp do komunikacji publicznej. Nawet jeśli codziennie podróżujemy własnym autem, to w końcu i najbardziej niezawodny samochód może się zepsuć. Jeżeli w pobliżu domu (naszej wymarzonej działki) nie ma przystanku autobusowego lub stacji kolejowej, to mamy problem. Warto też sprawdzić, jak często kursuje publiczna komunikacja. Poza tym jej obecność uwolni nas od uciążliwego dla obu stron obowiązku bycia szoferem nastoletniego dziecka.

Janusz Werner
fot. J. Werner

aktualizacja: 2016-09-26

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wada działki budowlanej ukryta w papierach

I najładniejsza działka może mieć swoje brzydkie oblicze, które ujawni się, gdy przejrzymy księgę wieczystą.

LK Projekt wyróżniony w Konkursie Twój dom - Dialog z tradycją
LK Projekt wyróżniony w Konkursie Twój dom - Dialog z tradycją Pracownia projektowa LK&Projekt otrzymała dwa wyróżnienia w Konkursie "Twój dom - Dialog z tradycją"  organizowanym przez Samorząd ...
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach W sobotę 27 listopada w 11 miastach Polski będzie można uzyskać bezpłatne porady notariuszy na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, ...
Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych (GBDOT). Jedna baza wiele możliwości. Główny Geodeta Kraju poinformował o rozpoczęciu prac nad realizacją projektu „Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x