Budujemy Dom
Przed budową / Działka / Aktualności

Domy pełne energii

Na rynku jest już dostępny nowy, trzynasty Katalog Biura Projektów ARCHON+ „Domy Które Kochacie Jesień 2007”. Bieżąca kolekcja pracowni zawiera 500 projektów – są wśród nich domy cieszące się popularnością i uznaniem inwestorów, a także 49 oryginalnych, nowych koncepcji.

archon__jesien_2007_120Na rynku jest już dostępny nowy, trzynasty Katalog Biura Projektów ARCHON+ „Domy Które Kochacie Jesień 2007”. Bieżąca kolekcja pracowni zawiera 500 projektów – są wśród nich domy cieszące się popularnością i uznaniem inwestorów, a także 49 oryginalnych, nowych koncepcji.

Rosnące ceny energii skłaniają nas do szukania dodatkowych rozwiązań, które zatrzymują wytworzone w domach ciepło. Eksperci Biura ARCHON+, mając również na uwadze malejące zasoby nieodnawialnych źródeł energii oraz konieczność zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, proponują rozwiązania poprawiające energooszczędność budynków. Wszystkie domy ARCHON+ są domami ciepłymi, jednak teraz, dla wyjątkowo wymagających Klientów, mamy nową propozycję – „Pakiet energooszczędny” dodawany do większości naszych projektów
– mówi Leszek Szymula, Dyrektor Pracowni Projektowej ARCHON+.

Pakiet jest zestawem alternatywnych rozwiązań projektowych, w którym pokazujemy jak dodatkowo podnieść, w rozsądnych granicach, energooszczędność domu i obniżyć koszt energii potrzebnej do jego ogrzania. Szacujemy, że zastosowanie proponowanych przez nas rozwiązań może przynieść rocznie nawet 40 – 60% oszczędności na ogrzewaniu. Dodatkowe nakłady rzędu 5-7%, poniesione w trakcie budowy, mogą zwrócić się w okresie od kilku do kilkunastu lat w zależności od zastosowanego paliwa – tłumaczy Leszek Szymula.

Tradycyjnie, jako bonus do Katalogu, dołączona została płyta CD, która zawiera przykładowy Kolornik ARCHON+, kosztorys budowlany oraz zestawienia materiałów. Znajdują się tam również wzory pism niezbędnych do ubiegania się o pozwolenie na budowę domu wraz z listą urzędów gmin i starostw powiatowych w całej Polsce.

Ofertę ARCHON+ wzbogaca loteria „Kup projekt domu i wygraj”. Jest ona kontynuacją konkursu, w którym każdego miesiąca do wygrania przewidziane są nagrody o wartości 10 tys. zł. Partnerami loterii są: FAKRO, TERMO ORGANIKA, CONVECTOR, ISOVER, VELUX i HÖRMANN.

Cena Katalogu 9,90 zł.


aktualizacja: 2007-09-25

Dodaj komentarz

Czy muszę zgłaszać zamiar niwelacji nierówności na działce?

Chciałbym zlikwidować wszystkie nierówności na działce, a niektóre mają nawet 4 metry głębokości.

Odpowiedź eksperta: Niwelacja terenu nie jest w sensie prawa robotą budowlaną i na jej przeprowadzenie nie jest potrzebne pozwolenie, ani zgłoszenie zamiaru budowy. Jednak w takim przypadku zastosowanie mają przepisy o gospodarce wodnej i ochronie środowiska regulujące w szczególności wpływ niwelacji na spływ wód opadowych.

Wyrównanie terenu nie może bowiem spowodować spływu wody na sąsiednią działkę lub w inny sposób naruszyć dotychczasowy stan nawodnienia otaczającego działkę terenu.

Redakcja BD
fot. lesinka (forum.budujemydom.pl)

LK Projekt wyróżniony w Konkursie Twój dom - Dialog z tradycją
LK Projekt wyróżniony w Konkursie Twój dom - Dialog z tradycją Pracownia projektowa LK&Projekt otrzymała dwa wyróżnienia w Konkursie "Twój dom - Dialog z tradycją"  organizowanym przez Samorząd ...
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach W sobotę 27 listopada w 11 miastach Polski będzie można uzyskać bezpłatne porady notariuszy na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, ...
Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych (GBDOT). Jedna baza wiele możliwości. Główny Geodeta Kraju poinformował o rozpoczęciu prac nad realizacją projektu „Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x