Budujemy Dom
Przed budową / Działka / Aktualności

Budowa osiedla z Archon+

Biuro Projektów ARCHON+ przygotowało specjalne wydanie Katalogu "Domy Które Kochacie" zawierające projekty domów przeznaczonych do zabudowy bliźniaczej, szeregowej, budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych. 

Archon+Unikatowość Katalogu polega na przygotowaniu przez ARCHON+ koncepcji zagospodarowania całego osiedla i przedstawienia projektów domów, które harmonijnie wkomponują się w krajobraz.

Koncepcja zagospodarowania osiedla jest opracowaniem obszerniejszym od planu zagospodarowania pojedynczej działki, na której ma powstać budynek. Koncepcja taka określa w sposób opisowy i graficzny (mapy) ustala obszary zabudowy mieszkalnej, usługowej, rekreacyjnej etc. Wyznacza także lokalizację i gabaryty budynków, parkingów, garaży, urządzeń sieci uzbrojenia technicznego (media), przebiegu dojazdów, ogrodzeń i małej architektury.

Koncepcja zawiera również informacje dotyczące środowiska przyrodniczego tj. ukształtowania terenu, warunków glebowych, zieleni wysokiej i niskiej. Opracowanie określa założenia  sposobu wykorzystania terenu, wymogi konieczne, wybór stylu i dobór roślin zgodnie z obowiązującymi normami.   

W ramach jednej usługi opracujemy wizualizację poszczególnych domów, fragmentów osiedla, a także całej inwestycji mówi Danuta Fularz, Kierownik ds. Marketingu. Dodatkowo, stworzymy materiały informacyjne i reklamowe (bannery, plakaty, schemat reklamy prasowej), a także zapewnimy promocję inwestycji na naszej stronie

Równie istotnymi elementami każdego projektu jest odpowiednio zmodyfikowany kosztorys, który umożliwia szybkie obliczenie wydatków na budowę osiedla i dostosowanie materiałów budowlanych do wymagań inwestora. Biuro oferuje również kolornik do wszystkich projektów oraz makiety całego osiedla.


aktualizacja: 2007-12-20

Dodaj komentarz

LK Projekt wyróżniony w Konkursie Twój dom - Dialog z tradycją
LK Projekt wyróżniony w Konkursie Twój dom - Dialog z tradycją Pracownia projektowa LK&Projekt otrzymała dwa wyróżnienia w Konkursie "Twój dom - Dialog z tradycją"  organizowanym przez Samorząd ...
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach
Porozmawiaj z notariuszem o spadkach W sobotę 27 listopada w 11 miastach Polski będzie można uzyskać bezpłatne porady notariuszy na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, ...
Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych (GBDOT). Jedna baza wiele możliwości. Główny Geodeta Kraju poinformował o rozpoczęciu prac nad realizacją projektu „Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych ...

Czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się kreta z działki?

Odpowiedź eksperta: Krety to zwierzęta objęte ścisłą ochroną dlatego dopuszczalne jest ich odstraszanie albo wyłapanie i wyniesienie poza teren działki. Są one wrażliwe na drgania ziemi oraz hałas.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x