Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland

Elewacja wykonana z desek Tatajuba o żółto-miodowym kolorze sprawi, że budynek rozbłyśnie energią w rytmie gorącej brazylijskiej samby. Pochodząca z ameryki południowej egzotyczna deska elewacyjna z oferty EVERO firmy DLH Poland pokreśli ekspresję budynku nadając jej optycznej lekkości. 

Egzotyczne gatunki drewna na dobre zagościły na elewacjach budynków mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej. W rękach architektów stanowią one niezwykle szlachetny materiał dekoracyjny, który podkreśla charakter budowli.

W oferowanej, przez firmę DLH Poland, linii desek elewacyjnych EVERO znajduje się południowoamerykański egzotyk – Tatajuba, który urzeka swoją miodową barwą i wyjątkową twardością. Aranżacje wykonane z tego drewna emanują blaskiem brazylijskiego słońca. Jego nasycony kolor podkreśli energetyzujący charakter budowli korespondując z intensywną zielenią ogrodu czy błękitem nieba. Tatajuba to unikatowe drewno, w którym zamknięty jest gorący, pełen ekspresji klimat.

Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland
Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland

Ekspresja wyrazu

Tatajuba komponuje się niezwykle okazale na nowoczesnych elewacjach budowanych z zastosowaniem między innymi płyt z piaskowca, okładzin ceramicznych, elementów aluminiowych czy szklanych. Energetyzująca w wyrazie barwa deski Tatajuba EVERO firmy DLH Poland pozwoli na stworzenie kompozycji o bardzo awangardowym i kontrastowym wyrazie.

Głębokie odcienie ciemnych brązów przechodzących w miodowe akcenty wyraźnie odznaczą się na tle jasnego naturalnego kamienia czy ceramicznych płyt elewacyjnych. Gładkie, równe powierzchnie profili Softline doskonale wydobywają niespotykaną barwę egzotyku a przy tym pozwalają na stworzenie elewacji o niezwykle nowoczesnym kształcie. Sprawią, że bryła budynku nabierze lekkości i eleganckiej wyrazistości.

Jakość wprost z natury

Drewno Tatajuba, z którego są produkowane deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland jest wyjątkowo twarde i gęste, dzięki czemu wykazuje dużą odporność na skrajne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. Deska wykonana z tego gatunku drewna jest nie tylko bardzo wytrzymała, lecz również niepodatna na wilgoć czy działanie szkodników i grzybów.

Specjalnie wyprofilowany kształt desek EVERO Softline zapobiega przenikaniu wody pomiędzy poszczególne elementy konstrukcji. Elewacja z drewna Tatajuba nie wymaga szczególnej pielęgnacji, jednak aby na dłużej zachować jej miodowo-złocistą kolorystykę zaleca się olejowanie.

Orientacyjne ceny:
Deska Tatajuba Softline wymiar 20x145x1800-4500 mm - cena 179 zł/m2 +23% VAT

Firma powiązana: DLH POLAND
aktualizacja: 2012-05-18

Dodaj komentarz

Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger
Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w ...
VOX: panele elewacyjne TREND inspirowane kamieniem i minerałami
VOX: panele elewacyjne TREND inspirowane kamieniem i minerałami Do tej pory okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX reprezentowane były przez kolekcje WOOD DESIGN, CLASSIC i T-REX, które wiernie oddają ...
Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.

Czy elewacja wykonana z cegły silikatowej wymaga impregnacji?

Czy elewacja wykonana z cegły silikatowej w ścianie trójwarstwowej wymaga impregnacji lub innego sposobu zabezpieczenia? A jeśli tak, to czy jest to zabieg jednorazowy, czy trzeba go powtarzać co kilka lat?

topowe produkty

Nowość! Płyta izolacyjna ETIXX - nowy patent na ciepłą fasadę

Termomodernizacja budynku to duże przedsięwzięcie finansowe, które musi zwrócić się nie tylko w postaci nowej, prestiżowej elewacji, ale także komfortu i realnych oszczędności. Z myślą o profesjonalnych i trwałych ociepleniach fasad powstały innowacyjne płyty izolacyjne wzbogacone kompozytami grafitu - ETIXX Fasada λ 31.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze