Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland

Elewacja wykonana z desek Tatajuba o żółto-miodowym kolorze sprawi, że budynek rozbłyśnie energią w rytmie gorącej brazylijskiej samby. Pochodząca z ameryki południowej egzotyczna deska elewacyjna z oferty EVERO firmy DLH Poland pokreśli ekspresję budynku nadając jej optycznej lekkości. 

Egzotyczne gatunki drewna na dobre zagościły na elewacjach budynków mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej. W rękach architektów stanowią one niezwykle szlachetny materiał dekoracyjny, który podkreśla charakter budowli.

W oferowanej, przez firmę DLH Poland, linii desek elewacyjnych EVERO znajduje się południowoamerykański egzotyk – Tatajuba, który urzeka swoją miodową barwą i wyjątkową twardością. Aranżacje wykonane z tego drewna emanują blaskiem brazylijskiego słońca. Jego nasycony kolor podkreśli energetyzujący charakter budowli korespondując z intensywną zielenią ogrodu czy błękitem nieba. Tatajuba to unikatowe drewno, w którym zamknięty jest gorący, pełen ekspresji klimat.

Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland
Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland

Ekspresja wyrazu

Tatajuba komponuje się niezwykle okazale na nowoczesnych elewacjach budowanych z zastosowaniem między innymi płyt z piaskowca, okładzin ceramicznych, elementów aluminiowych czy szklanych. Energetyzująca w wyrazie barwa deski Tatajuba EVERO firmy DLH Poland pozwoli na stworzenie kompozycji o bardzo awangardowym i kontrastowym wyrazie.

Głębokie odcienie ciemnych brązów przechodzących w miodowe akcenty wyraźnie odznaczą się na tle jasnego naturalnego kamienia czy ceramicznych płyt elewacyjnych. Gładkie, równe powierzchnie profili Softline doskonale wydobywają niespotykaną barwę egzotyku a przy tym pozwalają na stworzenie elewacji o niezwykle nowoczesnym kształcie. Sprawią, że bryła budynku nabierze lekkości i eleganckiej wyrazistości.

Jakość wprost z natury

Drewno Tatajuba, z którego są produkowane deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland jest wyjątkowo twarde i gęste, dzięki czemu wykazuje dużą odporność na skrajne warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. Deska wykonana z tego gatunku drewna jest nie tylko bardzo wytrzymała, lecz również niepodatna na wilgoć czy działanie szkodników i grzybów.

Specjalnie wyprofilowany kształt desek EVERO Softline zapobiega przenikaniu wody pomiędzy poszczególne elementy konstrukcji. Elewacja z drewna Tatajuba nie wymaga szczególnej pielęgnacji, jednak aby na dłużej zachować jej miodowo-złocistą kolorystykę zaleca się olejowanie.

Orientacyjne ceny:
Deska Tatajuba Softline wymiar 20x145x1800-4500 mm - cena 179 zł/m2 +23% VAT

Firma powiązana: DLH POLAND
aktualizacja: 2012-05-18

Dodaj komentarz

Czy elewacja wykonana z cegły silikatowej wymaga impregnacji?

Czy elewacja wykonana z cegły silikatowej w ścianie trójwarstwowej wymaga impregnacji lub innego sposobu zabezpieczenia? A jeśli tak, to czy jest to zabieg jednorazowy, czy trzeba go powtarzać co kilka lat?

topowe produkty

Cegły klinkierowe Grupy LODE

Firma Lode jest członkiem GRUPY LODE oferującym ceramikę budowlaną, produkty do wykonywaniu ścian i elewacji. W naszej ofercie są m.in. różnego typu cegły (pełna i drążona) wykorzystywane w budowie ogrodzeń, elewacji i konstrukcji. Jako pionierzy na tym rynku dajemy gwarancję najwyższej jakości naszych produktów.
Elewacje walczą o tytuł Fasada Roku 2016
Elewacje walczą o tytuł Fasada Roku 2016 Wraz z chwilą, gdy niebo nad Polską rozbłysło tysiącem kolorowych fajerwerków zwiastujących nadejście 2017 r., upłynął termin nadsyłania ...
Wienerberger: nowa cegła Silesja Bruna
Wienerberger: nowa cegła Silesja Bruna Wienerberger, producent materiałów ceramicznych wprowadził do oferty nową cegłę klinkierową Terca. Silesja Bruna to gładka, jednolita ...
Wystartowała 10. edycja konkursu Fasada Roku!
Wystartowała 10. edycja konkursu Fasada Roku! Już po raz dziesiąty polscy architekci, inwestorzy, wykonawcy, właściciele i zarządcy nieruchomości mają szansę zmierzyć się w walce ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x