Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

Cegły klinkierowe Röben Aarhus

Cegły klinkierowe mogą mieć różne oblicza, dzięki czemu stanowią niezwykle uniwersalny materiał zarówno do wykończenia elewacji, jak i wnętrz. Nie inaczej jest z kolekcją cegieł i płytek klinkierowych Röben Aarhus, która daje wiele możliwości aranżacji, a to za sprawą modnych kolorów, oryginalnego wykończenia lica i różnorodnych formatów.

Cegły klinkierowe Röben Aarhus

Dopasowanie się do trendów, wszechstronność i oryginalność – tak w skrócie można opisać cegły klinkierowe z kolekcji Aarhus. Ciekawy design produktów to przede wszystkim ukłon w stronę fanów bardziej nowoczesnej stylistyki, jednak i amatorzy tradycji znajdą tu coś dla siebie. Serię wyróżnia ciekawa kolorystyka oraz wyjątkowe wykończenie lica.

W kolekcji znajdziemy m.in. cegłę piaskowobiałą cieniowaną, o nieregularnych brzegach i strukturze lica przywodzącym na myśl powierzchnię kamienia – świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niepowtarzalny charakter klinkieru ma za zadanie podkreślić walory projektu.

Aarhus antracytowa dzięki nieregularnej, jakby piaskowanej powierzchni podkreślonej ciemnym, antracytowym kolorem, pozwala osiągnąć szczególny wyraz estetyczny budynku, zwłaszcza utrzymanym w nowoczesnym stylu. Z kolei Aarhus szaro-biała to modny, uniwersalny jasnoszary kolor, połączony chropowatą i pełną nierówności fakturą lica. Kolekcja uwzględnia również kilka propozycji płytek klinkierowych utrzymanych w podobnej stylistyce, które dobrze sprawdzą się na docieplanych elewacjach czy we wnętrzach.

Na uwagę zasługują także wysokie parametry techniczne produktów, zwłaszcza bardzo niska nasiąkliwość, osiągająca maksymalnie 1,5% w przypadku odcieni piaskowobiałego i szarobiałego oraz 2,5% dla cegły w kolorze antracytowym. Cegły są ponadto odporne na działanie warunków zewnętrznych, mrozo- i kwasoodporne oraz trwałe.

Orientacyjna cena brutto: wszystkie płytki: od ok. 1,13 zł/szt., cegły: od ok. 4,16 zł do ok. 4,83 zł/szt.

Firma powiązana: Roben
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.
Nowa kolekcja płytek KLINKIER PRZYSUCHA
Nowa kolekcja płytek KLINKIER PRZYSUCHA Kolekcja płytek KLINKIER PRZYSUCHA powiększyła się o 4 nowe, wyraziste kolory spowite subtelnymi, miękkimi szarościami, jak i klasycznymi czerwieniami.
264 odcieni szarości w nowym wzorniku Colors of Termo Organika
264 odcieni szarości w nowym wzorniku Colors of Termo Organika Szarość od kilku sezonów jest jednym z najbardziej pożądanych kolorów, dlatego Termo Organika wprowadziła nowe odcienie tej eleganckiej ...

Z czego wykonać cokół fundamentowy?

Jestem na etapie projektowania elewacji. Mam wiele wątpliwości, jak mają wyglądać. Akurat zastanawiam się – z czego wykonać cokół fundamentowy i jaki ma być?

topowe produkty

Cegły klinkierowe Grupy LODE

Firma Lode jest członkiem GRUPY LODE oferującym ceramikę budowlaną, produkty do wykonywaniu ścian i elewacji. W naszej ofercie są m.in. różnego typu cegły (pełna i drążona) wykorzystywane w budowie ogrodzeń, elewacji i konstrukcji. Jako pionierzy na tym rynku dajemy gwarancję najwyższej jakości naszych produktów.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze