Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Aktualności

Zgłoszenia do konkursu Fasada Roku tylko do 31 grudnia 2015!

Rywalizacja o tytuł Fasady Roku wkracza w decydującą fazę! Inwestorzy, architekci, wykonawcy, zarządcy nieruchomości, którzy w 2015 roku zdecydowali się na wykończenie elewacji kompletną technologią Baumit, już tylko do 31 grudnia 2015 mogą zgłaszać swoje tegoroczne realizacje do wyścigu o laury na poziomie krajowym oraz prawo startu w międzynarodowej odsłonie plebiscytu. O tym, kto zwycięży i otrzyma przepustkę do Baumit Life Challenge dowiemy się już wkrótce.

Zgłoszenia do konkursu Fasada Roku tylko do 31 grudnia 2015!

Konkurs Fasada Roku już od 9 lat przyciąga uwagę świata architektury, wykonawców, inwestorów oraz zarządców nieruchomości. Tegoroczna edycja nie będzie wyjątkiem. Na niespełna miesiąc przed zamknięciem listy zgłoszeń w stawce projektów walczących o końcowe zwycięstwo jest już przeszło setka obiektów. Wzorem ubiegłego roku elewacje wykończone kompletną technologią Baumit rywalizują w 5 kategoriach: "Budynek jednorodzinny nowy", "Budynek wielorodzinny nowy", "Budynek po rekonstrukcji i adaptacji", "Budynek niemieszkalny" oraz "Budynek po renowacji". Zakwalifikowane realizacje prezentowane są na stronie www.fasadaroku.pl.

Jest konkurs, są nagrody

Batalia w każdej kategorii konkursowej toczy się o tytuł Fasady Roku 2015 i nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Dodatkowym bonusem dla obiektów zwycięskich jest automatyczna kwalifikacja do międzynarodowej odsłony plebiscytu, stwarzająca okazję zaprezentowania swoich możliwości również poza granicami kraju. Przypominając, kwalifikację do Life Challenge otrzymują zwycięzcy krajowych konkursów Fasada Roku 2014 i 2015 oraz po 4 inne obiekty z każdej kategorii, które wyróżniają się ciekawą struktura oraz kolorystyką. Premierowa edycja zmagań o tytuł Europejskiej Fasady Roku, mająca swój finał w Wiedniu w 2014 roku, przyniosła ogromny sukces projektom z Polski.

Zarówno wielorodzinna zabudowa mieszkalna z Poznania (ul. Inflancka) zaprojektowana przez Przedsiębiorstwo ARI Sp. z o.o., jak również jednorodzinny budynek mieszkalny z Jastrzębia (ul. Ptaków Leśnych) autorstwa pracowni Formo 3 Maciej Beczak dotarły wówczas do ścisłego finału, w którym spotykają się tylko najlepsi. Czy tym razem polska architektura zostanie doceniona przez międzynarodowe Jury? Przekonamy się o tym w połowie przyszłego roku. Polskę w obradach na poziomie Life Challenge reprezentować będzie Piotr Kostka, Prezes Poznańskiego Oddziału SARP, współprowadzący pracownię "Kostka & Kurka Architekci". Wielka Gala Finałowa Baumit Life Challenge Awards odbędzie się 2 czerwca 2016 roku w Madrycie.

Nadchodzący koniec roku to jednocześnie zamknięcie etapu przyjmowania zgłoszeń do plebiscytu Fasada Roku 2015. Kto zwycięży i otrzyma bilet do międzynarodowej sławy? Na to pytanie poznamy odpowiedź już niebawem. Jury zbierze się w lutym 2016 r., by wspólnie przeanalizować zakwalifikowane do konkursu projekty i wyłonić najlepsze rozwiązania elewacyjne.

Oficjalne wyniki obrad poznamy do końca marca. Swój głos będą mieli również Internauci, którzy do 31 stycznia 2016 r. mogą typować swoich faworytów za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu. Projekty, które w swoich kategoriach zdobędą największe poparcie otrzymają specjalne "Wyróżnienie Internautów" a osoba, której minimum trzy typy pokryją się ze zwycięzcami wybranymi przez Jury konkursu, otrzyma nagrodę rzeczową od firmy Baumit.

Jednego możemy być pewni, Jurorzy po raz kolejny nie będą mieli łatwego zadania. Rywalizacja o miano Fasady Roku z każdą kolejną edycją staje na coraz wyższym poziomie, o czym świadczą przemyślane w szczegółach, innowacyjne projekty zgłaszane do konkursu. Już teraz, na kilka tygodni przed upływem terminu przyjmowania zgłoszeń, wśród pretendentów do głównej nagrody nie brakuje ciekawych fasad stworzonych z dużą fantazją, rzemieślniczą zręcznością i kreatywnym wykorzystaniem koloru oraz struktury – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu z firmy Baumit.

 

www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska

Firma powiązana: Baumit
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

264 odcieni szarości w nowym wzorniku Colors of Termo Organika
264 odcieni szarości w nowym wzorniku Colors of Termo Organika Szarość od kilku sezonów jest jednym z najbardziej pożądanych kolorów, dlatego Termo Organika wprowadziła nowe odcienie tej eleganckiej ...
Elewacje walczą o tytuł Fasada Roku 2016
Elewacje walczą o tytuł Fasada Roku 2016 Wraz z chwilą, gdy niebo nad Polską rozbłysło tysiącem kolorowych fajerwerków zwiastujących nadejście 2017 r., upłynął termin nadsyłania ...
Wienerberger: nowa cegła Silesja Bruna
Wienerberger: nowa cegła Silesja Bruna Wienerberger, producent materiałów ceramicznych wprowadził do oferty nową cegłę klinkierową Terca. Silesja Bruna to gładka, jednolita ...

Z czego wykonać cokół fundamentowy?

Jestem na etapie projektowania elewacji. Mam wiele wątpliwości, jak mają wyglądać. Akurat zastanawiam się – z czego wykonać cokół fundamentowy i jaki ma być?

topowe produkty

Elementy betonowe TeknoAmerBlok

TeknoAmerBlok to ponad 20 lat doświadczenia w produkcji różnorodnych elementów betonowych o szerokim zastosowaniu. W ofercie firmy są m.in. elementy elewacyjne i konstrukcyjne. Firma oferuje też montaż systemu ogrodzeniowego Amerfence.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x