Budujemy Dom
Stan surowy / Elewacje domów / Artykuły

Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych materiałów elewacyjnych. Pozwalają odmienić zniszczoną fasadę i efektownie wykończyć budowany od podstaw front. Dzięki najnowszej kolekcji TREND uzyskamy nowoczesną, ciekawie prezentującą się bryłę.

Szybka i efektowna metamorfoza elewacji z KERRAFRONT od VOX

Wiosna i lato to idealny moment, by rozpocząć prace renowacyjne i konserwacyjne związane z elewacją budynku. Po długiej zimie często jednak okazuje się, że zniszczenia są zbyt duże i potrzebne jest jej gruntowne odnowienie. Stając przed decyzją o rozpoczęciu remontu, warto wziąć pod uwagę zastosowanie nowoczesnych materiałów elewacyjnych. Mile zaskoczą nie tylko ze względu na rachunek ekonomiczny, ale również atrakcyjną estetykę i niezwykle prosty montaż.

Dobrym przykładem innowacyjnych okładzin elewacyjnych jest linia KERRAFRONT marki VOX. Jej najnowsza kolekcja - TREND - oferuje bardzo ciekawą kolorystykę.

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX

KERRAFRONT to niezwykle wszechstronny materiał. Może być wykorzystywany do wykończenia fasad nowych budynków, jak również tych, które wymagają modernizacji. Świetnie sprawdza się w każdej skali - zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jednorodzinnym, jak i wykończeniu zewnętrznych ścian domków letniskowych czy działkowych.

Kolekcja TREND wyróżnia się na tle całej linii KERRAFRONT nowoczesnym kształtem paneli, który umożliwia montaż w poziomie lub pionie. Unikalna konstrukcja daje ogromną swobodę projektową oraz opcję łączenia z innymi materiałami wykończeniowymi. W zależności od potrzeb i wizji okładzina TREND może stanowić materiał dominujący na elewacji, ale z powodzeniem można zestawić ją z tynkiem, drewnem czy spiekiem kwarcowym. Jej wzornictwo jest na tyle uniwersalne, że współgra zarówno z budynkami o tradycyjnym wyglądzie, jak i obiektami o bardzo nowoczesnej architekturze.

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX

Portfolio okładzin elewacyjnych KERRAFRONT marki VOX stanowiły jak dotąd kolekcje WOOD DESIGN, CLASSIC i T-REX, które wiernie odzwierciedlały rysunek i kolorystykę naturalnego drewna. Premierowa kolekcja TREND jest inspirowana minerałami i kamieniem. Projektanci marki VOX opracowali jej charakter w zgodzie z najbardziej aktualnymi trendami. Nawiązujący do natury, subtelny design KERRAFRONT TREND idealnie koresponduje ze zwrotem w kierunku popularyzowania prostych i oszczędnych form w architekturze. Gama kolorystyczna kolekcji TREND obejmuje odcienie beżu, szarości i antracytu. Każdy z nich występuje w dwóch wariantach: STONE - wersji z rysunkiem kamienia oraz SOFT - modelu o subtelnej strukturze powierzchni.

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX

Okładzina KERRAFRONT ma nie tylko duże walory estetyczne, ale również istotne zalety użytkowe. Jest materiałem bardzo lekkim, nie obciążającym budynku, łatwym w transporcie i montażu:

Linia KERRAFRONT TREND dostępna jest także w opcji z systemem CONNEX. Płyty w tym systemie posiadają specjalne zaczepy na każdym końcu, dzięki czemu ich instalacja jest szybsza i łatwiejsza oraz nie wymaga dodatkowych akcesoriów. W rezultacie połączenia są bardzo estetyczne i prawie niewidoczne na powierzchni ściany.

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX

W procesie produkcji KERRAFRONT wykorzystano autorską technologię KERRACORE. Produkt składa się z warstw – spienionej i twardej - dzięki temu panele nie pękają i nie odpryskują podczas docinania, a za sprawą zwartej struktury linie cięcia nie chłoną wody (nie wymagają zabezpieczania ani malowania!). KERRAFRONT jest produktem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX

Przy montażu elewacji VOX konieczne jest pozostawienie przestrzeni pomiędzy płytami, a warstwą izolacyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy właściwą wentylację budynku, a co za tym idzie konstrukcja zabezpieczona jest przed uszkodzeniem, utratą ciepła, a użytkownicy nie muszą się borykać się z problemem nadmiaru wilgoci, grzybem czy pleśnią.

Okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX

KERRAFRONT świetnie reaguje na wahania temperatur, które nie powodują pękania lub łuszczenia powierzchni. Elewacja pokryta systemem nie wymaga konserwacji i jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Produkt jest przyjazny domownikom i środowisku. Wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia.Wysoka jakość produktu potwierdzona jest 10-letnią gwarancją.

Więcej informacji na temat KERRAFRONT oraz innych produktów elewacyjnych marki VOX znaleźć można na stronie internetowej www.profile.vox.pl.

aktualizacja: 2017-07-17

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger
Nowe odcienie czerwieni w ofercie cegieł klinkierowych Wienerberger Firma Wienerberger wprowadza do swojego portfolio cegieł klinkierowych dwie nowości – wielobarwną Kujawię, produkowaną w zakładzie w ...
VOX: panele elewacyjne TREND inspirowane kamieniem i minerałami
VOX: panele elewacyjne TREND inspirowane kamieniem i minerałami Do tej pory okładziny elewacyjne KERRAFRONT marki VOX reprezentowane były przez kolekcje WOOD DESIGN, CLASSIC i T-REX, które wiernie oddają ...
Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017
Cegła ręcznie formowana Jabłkowa Postarzana hitem sezonu 2017 Cegła ręcznie formowana "Jabłkowa Postarzana" z Cegielni Hoffmanowskiej nawiązuje wyglądem i parametrami do starej cegły rozbiórkowej.

Jak dobrać tynk zewnętrzny w zależności od lokalizacji domu?

Odpowiedź eksperta: Przy zakupie tynku elewacyjnego powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na kwestie estetyczne i zasobność naszego portfela. Równie ważne jest to, w jakiej okolicy znajduje się nasz dom oraz jakimi płytami izolacyjnymi chcemy go ocieplić.

topowe produkty

Cegły klinkierowe Grupy LODE

Firma Lode jest członkiem GRUPY LODE oferującym ceramikę budowlaną, produkty do wykonywaniu ścian i elewacji. W naszej ofercie są m.in. różnego typu cegły (pełna i drążona) wykorzystywane w budowie ogrodzeń, elewacji i konstrukcji. Jako pionierzy na tym rynku dajemy gwarancję najwyższej jakości naszych produktów.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze