Budujemy Dom
Stan surowy / Fundamenty i piwnice / Porady ekspertów

Na jakich gruntach najlepiej sprawdzi się płytowy fundament grzewczy?

Na jakich gruntach najlepiej sprawdzi się płytowy fundament grzewczy?

Odpowiedź eksperta: Zaletą płyty fundamentowej jako konstrukcji nośnej jest przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię. Umożliwia to budowę niemal w każdych warunkach gruntowych, a jest bardzo przydatne w przypadku gruntów o małej nośności lub podatnych na osiadanie, na przykład na gruntach pokopalnianych.  

Fundament płytowy może w niektórych przypadkach zastąpić palowanie, co znacznie ułatwi inwestycję i oczywiście jest dużo tańsze. Płyta posadowiona jest płytko więc można bez wykonywania wykopów stosować ją na terenach o wysokim poziomie wody gruntowej. Każdy płytowy fundament grzewczy projektowany jest indywidualnie w zależności od wymagań gruntowych i konstrukcyjnych budynku.

Legalett to jedyna płyta fundamentowa posadowiona bezpośrednio na gruncie, która otrzymała pełną Aprobatę Techniczną ITB AT-15- 2151/96 Instytutu Techniki Budowlanej ITB w Polsce, jak i Instytutu SITAC Boverket w Szwecji.

inż. Mats Mattsson
Prezes Zarządu Legalett Polska Sp. z o.o.
fot. Legalett
aktualizacja: 2011-07-25

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie
Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie CEMEX Polska podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, a w swoich działaniach łączy korzyści dla środowiska ...
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową Podczas łódzkich Targów Interbud 2016 firma Izodom 2000 Polska została laureatem Złotego Medalu i Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego.
Szalunek XPS - najnowsza technologia izolowania fundamentów
Szalunek XPS - najnowsza technologia izolowania fundamentów Sposób na wykonanie izolacji fundamentu od spodu wymyślili wynalazcy z Klubu Wynalazców PRAKTECH, który jest producentem szalunku XPS (zgłoszenie ...

Jak poradzić sobie ze zbierającą się wodą w wykopie pod ściany fundamentowe?

Będę wykonywał ławy betonowe pod ściany fundamentowe w gruncie o dość wysokim poziomie wód gruntowych. Obawiam się, że podczas prac woda może zbierać się w wykopie, więc jak z tym problemem sobie poradzić?

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x