Budujemy Dom
Stan surowy / Fundamenty i piwnice / Artykuły

Dobry, lepszy fundament. W poszukiwaniu idealnego rozwiązania dla każdego budynku ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Serwis LepszyFundament.pl prezentuje nowe rozwiązanie fundamentowe firmy Conceptus Budownictwo sp. z o.o. Płyta fundamentowa oferowana pod nazwą AquaStop+ powstała w wyniku gromadzenia doświadczeń przy budowie posadowień w różnych warunkach gruntowo-wodnych w całej Polsce, oraz budowie domów w wielu technologiach, o złożonych wymaganiach energetycznych. Wieloletnia praktyka dała nam solidne podstawy teoretyczne i praktyczne do pracy nad poszukiwaniem lepszego i uniwersalnego rozwiązania dla obiektów przyszłości.

Płyta fundamentowa AquaStop+
Płyta fundamentowa AquaStop+, fot. LepszyFundament.pl

Choć w naszej ofercie posiadamy już sprawdzone rozwiązania: płyty fundamentowe ocieplone od spodu, to szukaliśmy rozwiązania wszechstronnego i ekonomicznego. Lepszego fundamentu dostępnego dla każdego inwestora, na wszelkie warunki gruntowo-wodne i łączącego sprawdzone cechy istniejących rozwiązań. Dla budynków małych i dużych, lekkich i ciężkich, dla technologii tradycyjnych i prefabrykowanych, niezależnie od użytych materiałów.

Zależało nam także na tym, by rozwiązanie płytowe nie było dostępne jedynie dla inwestorów zamożnych, lecz by było cenowo porównywalne z tradycyjną technologią ław fundamentowych i tym samym osiągalne dla wszystkich. Nie bez znaczenia były także decyzje Klientów, którzy nie chcąc mieć izolacji w gruncie - nie mogli mieć płyty posadowionej na powierzchni gruntu ze względu na jego przemarzanie i ryzyko wysadziny.

AquaStop+ to połączenie tradycyjnych ław fundamentowych i płyty fundamentowej. Łączy najlepsze cechy dotychczasowych rozwiązań, eliminuje ich słabe strony i skraca czas realizacji budowy fundamentu budynku. Przede wszystkim AquaStop+ można wykonać na każdym gruncie nośnym, w tym słabonośnym. Sprawdzi się szczególnie tam, gdzie występują grunty podatne na silne uplastycznienie pod wpływem wody, takie jak: pyły, gliny pylaste gliny oraz w gruntach drobnoziarnistych o małym stopniu zagęszczenia.

Szybka realizacja i krótki czas ekspozycji gruntu pod płytą dodatkowo zapewnia ochronę przed degradacją gruntu podczas budowy. W tej technologii nie trzeba wymieniać gruntu (nie dotyczy oczywiście warstw gleby organicznej) ani wykonywać wykopów szerokoprzestrzennych. Pionowe elementy fundamentu AquaStop+ to ściany osłonowe fundamentu. Ich zadanie to blokowanie dostępu wód podskórnych bezpośrednio pod płytę, ochrona przed mrozem i stabilizacja krawędzi płyty konstrukcyjnej.

Wszystkie te cechy korzystnie wpływają na całoroczną stabilność warunków pracy płyty. Sama płyta fundamentowa gwarantuje optymalne rozłożenie obciążeń na grunt, równomierne osiadanie obiektu i dowolność aranżacji wnętrza budynku podczas etapu wykończenia. Jeżeli zdecydujemy się na ciężkie ściany działowe by poprawić akustykę, zwiększyć akumulację budynku lub przesunąć schody, to zrobimy to bez obawy o osiadanie i pękanie ścian lub sposób montażu.

Płyta AquaStop+ jest od razu doskonałą posadzką dla nieogrzewanych pomieszczeń technicznych (garaż, komórki) bez konieczności wykonywania dodatkowych słabonośnych warstw izolacji i ponoszenia dodatkowych kosztów. Równa powierzchnia jednolitej płyty sprawdza się także w montażu urządzeń do podłoża, kotwieniu wyposażenia, ścian i innych elementów konstrukcyjnych budynków w technologiach gotowych.

 Pionowe elementy fundamentu Aquastop+ to ściany osłonowe fundamentu.
(fot. LepszyFundament.pl)

Nazwa AquaStop+ to podkreślenie fundamentalnej cechy nowego produktu. Budowa, kształt i wodoszczelny materiał fundamentu całkowicie wykluczają jego zawilgocenie i gwarantują skuteczne odcięcie wilgoci do wyższych warstw posadzkowych i ściennych. Konstrukcja tego fundamentu uniemożliwia dostęp wody opadowej i roztopowej z bocznych kierunków do warstw bezpośrednio zlokalizowanych pod płytą.

Fundament AquaStop+ nie wymaga wykonania drenażu ani pokrywania go jakąkolwiek izolacją przeciwwodną, przeciwwilgociową lub termiczną pod ziemią. Co więcej bez tych izolacji fundament będzie skutecznie funkcjonował wiele lat, bowiem procesy erozyjne związane z wodą i jej oddziaływaniem nie będą dotyczyły jego górnych, nośnych partii i nie będą niszczyły betonu i stali, tak jak się to dzieje w przypadku ław fundamentowych i płyt zagłębionych w gruncie.

Warstwy wykończeniowe ponad płytą fundamentową wykonuje się identycznie jak dla fundamentów w technologii tradycyjnej. Warstwa izolacji termicznej rozłożona jest na płycie. Mostki termiczne eliminuje się poprzez zastosowanie bloczków termoizolacyjnych w pierwszej warstwie muru, bądź zastosowanie ścian o dużym oporze cieplnym (beton komórkowy, pustaki keramzytowe, prefabrykowane ściany izolowane wewnątrz).

Warstwy wykończeniowe ponad płytą fundamentową wykonuje się natomiast identycznie jak dla fundamentów wykonanych w technologii tradycyjnej. Izolację termiczną uzyskujemy poprzez rozłożenie warstw izolacji na płycie.
(fot. LepszyFundament.pl)

AquaStop+ ma cechy, których dotychczasowe fundamenty nie miały. To połączenie tradycyjnych metod wykonania fundamentów i niezawodnych technologii płyt fundamentowych. AquaStop+ powstaje jednak w znacznie krótszym czasie niż ławy fundamentowe oraz przy niższych kosztach w porównaniu z płytami z izolacją od spodu. Konstrukcja tego rozwiązania, brak nasiąkliwości, kontrola produkcji i system pielęgnacji po wykonaniu zapewnią trwały, suchy i niezawodny fundament. AquaStop+ to także najmocniejszy typ posadowienia przenoszący najcięższe obciążenia. Nie ma na rynku innych posadowień dorównujących AquaStop+ w takich parametrach technicznych jak nośność, trwałość, niezawodność techniczna i spektrum dopuszczalnych gruntów.

Z tych powodów AquaStop+ jest lepszym fundamentem. Więcej informacji oraz kontakt znajdziesz na www.LepszyFundament.pl

LepszyFundament.pl

fot. otwierająca: LepszyFundament.pl

aktualizacja: 2017-02-07

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Przyczyny powstawania wilgoci w piwnicy i metody jej osuszania

Z wilgocią i wodą zmaga się wielu właścicieli piwnic. Samo osuszenie mokrych ścian zwykle jednak nie wystarcza. Trzeba znaleźć i wyeliminować przyczynę problemu, czyli drogę, którą woda dostaje się do pomieszczenia.

Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie
Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie CEMEX Polska podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, a w swoich działaniach łączy korzyści dla środowiska ...
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową Podczas łódzkich Targów Interbud 2016 firma Izodom 2000 Polska została laureatem Złotego Medalu i Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego.
Szalunek XPS - najnowsza technologia izolowania fundamentów
Szalunek XPS - najnowsza technologia izolowania fundamentów Sposób na wykonanie izolacji fundamentu od spodu wymyślili wynalazcy z Klubu Wynalazców PRAKTECH, który jest producentem szalunku XPS (zgłoszenie ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x