Budujemy Dom
Stan surowy / Fundamenty i piwnice / Aktualności

Papa z rowkami

Icopal S.A. (dawniej Izolacja SA) producent materiałów hydro- i termoizolacyjnych zaprezentował nową linię produktów - termozgrzewalne papy modyfikowane Szybki Profil oraz środek gruntujący do betonu Siplast Primer Szybki Grunt.
Icopal S.A. (dawniej Izolacja SA) producent materiałów hydro- i termoizolacyjnych zaprezentował nową linię produktów - termozgrzewalne papy modyfikowane Szybki Profil oraz środek gruntujący do betonu Siplast Primer Szybki Grunt.

Papy Szybki Profil różnią się od poprzednich rowkowaniem spodniej części. Folia na spodzie nie przylega zatem do całej powierzchni papy, a jedynie do wierzchołków rowków, co poprawia wnikanie ciepła od palnika i przyspiesza spalanie folii. Znacznie większa powierzchnia kontaktu asfaltu z płomieniem powoduje szybsze i równomierne roztopienie papy, co zapewnia jednorodne połączenie z podłożem na całej powierzchni zgrzewu. Zwiększa to wydajność pracy i tym samym oszczędza gaz.

Szybki Grunt stosuje się na zewnątrz pomieszczeń do gruntowania na zimno m.in. podłoży betonowych pod papy zgrzewalne, fundamentów ścian piwnic, podłoży betonowych pod papy samoprzylepne, impregnacji powierzchni drewnianych.

Siplast Primer szybko wysycha (kolejne prace można prowadzić po 2 godzinach) tworząc trwałą i odporną na starzenie powłokę. Przy kilkukrotnym naniesieniu na podłoże służy również do wykonywania lekkich izolacji przeciwwilgociowych na ścianach lub ławach fundamentowych
Firma powiązana: ICOPAL
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie
Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie CEMEX Polska podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, a w swoich działaniach łączy korzyści dla środowiska ...
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową Podczas łódzkich Targów Interbud 2016 firma Izodom 2000 Polska została laureatem Złotego Medalu i Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego.
Szalunek XPS - najnowsza technologia izolowania fundamentów
Szalunek XPS - najnowsza technologia izolowania fundamentów Sposób na wykonanie izolacji fundamentu od spodu wymyślili wynalazcy z Klubu Wynalazców PRAKTECH, który jest producentem szalunku XPS (zgłoszenie ...

Izolacje ścian fundamentowych

Zaczynam robić fundamenty. Jak wykonać i izolować ściany fundamentowe? Czy ocieplenie tej ściany musi być wewnątrz niej, jak zaleca mój wykonawca?

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x