Budujemy Dom
Stan surowy / Fundamenty i piwnice / Porady ekspertów

Izolacje przeciwwilgociowe fundamentu domu bez piwnicy

Czy izolacje przeciwwilgociową fundamentu z bloczków betonowych wykonujemy tylko od zewnątrz? Czy także od wewnątrz budynku? Czy dysperbit będzie dobrym zabezpieczeniem i czy można na niego przykleić styropian (podobno niektóre środki rozpuszczają styropian)?

Odpowiedź eksperta: Nie ma potrzeby wykonywania izolacji pionowych na ścianach fundamentowych w domach niepodpiwniczonych, jeśli zostały one wykonane z betonu lub bloczków betonowych. Jedynie na gruntach zawierających kwasy humusowe, ściany od zewnątrz smaruje się preparatem uszczelniającym, co zmniejsza korozyjny oddziaływanie tych kwasów na beton. Dysperbit jest wodorozcieńczalną emulsją asfaltowo-kauczukową i z powodzeniem może być użyty do przyklejenia .

fot. forum.budujemydom.pl

aktualizacja: 2010-11-24

Zdaniem naszych Czytelników

w tekscie jest mowa o bloczkach

Barbossa

21 Paź 2010, 07:36

A ja się zastanawiam czy nie lepiej zastosować odpowiedni dodatek do betonu i sprawę mieć raz na zawsze załatwiona. Sam chce tak zrobić.

autorushd

21 Paź 2010, 07:29

poziom wód gruntowych nie ma znaczeniaznaczenie ma ogresywność tych wód (chemiczna) i tu bym smarował z obu strondochodzi możliwość przemarzania - jak ma marznąć to lepiej jak będzie suche, choć zakłada się, że przy użyciu B20 hydrofobowość jest zapewniona

Barbossa

21 Paź 2010, 06:44

Czy na pewno. A co w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych. Czy wtedy również zdaniem eksperta nie stosujemy izolacji pionowych? Proszę o pilną odpowiedź..

Gość w

21 Paź 2010, 06:34

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
CEMEX Polska wyróżniony Branżowym Znakiem Jakości - Solidne Kruszywa
CEMEX Polska wyróżniony Branżowym Znakiem Jakości - Solidne Kruszywa CEMEX Polska został laureatem pierwszej edycji konkursu Solidne Kruszywa - Branżowy Znak Jakości, zorganizowanego przez Polski Związek Producentów ...
Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie
Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie CEMEX Polska podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, a w swoich działaniach łączy korzyści dla środowiska ...
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową Podczas łódzkich Targów Interbud 2016 firma Izodom 2000 Polska została laureatem Złotego Medalu i Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze