Budujemy Dom
Stan surowy / Fundamenty i piwnice / Aktualności

Ceresit CR 90 Crystaliser - potrójna ochrona przed wodą

Z chwilą pojawienia się betonu jako materiału konstrukcyjnego poważnym problemem technicznym stała się jego wodoszczelność. Na rynku pojawiła się powłoka uszczelniająca beton - Ceresit CR 90 Crystaliser, która nie tylko chroni przed wnikaniem wody, ale dzięki procesowi krystalizacji, potrafi samoistnie "leczyć" beton w momencie, gdy pojawiają się na nim nowe rysy i pęknięcia.

Poważnym problemem technicznym stała się wodoszczelność betonuProdukt firmy Henkel w procesie zabezpieczania betonu pełni potrójną funkcję:

 • Tworzy powlokę uszczelniająca na powierzchni betonu, która stanowi barierę ochronną zapobiegająca wnikaniu wody.
 • Zawarte w CR 90 Crystaliser składniki mineralne (m.in.sole) wnikają w pory betonu i stopniowo narastając zamykają kapilary, co uniemożliwia transport wody wewnątrz struktury betonu ( proces krystalizacji).
 • Jest swoistego rodzaju lekarzem konstrukcji betonowych, gotowym przyjść z pomocą nawet po aplikacji. Jak to możliwe? Działanie procesu krystalizacji utrzymuje jeszcze przez długi czas po zastosowaniu produktu. Każda nowa rysa o szerokości do 0,4 mm, zostaje automatycznie zasklepiona, bo CR 90 Crystaliser pracuje, choć od jego użycia minął choćby i rok!
Produkt firmy Henkel w procesie zabezpieczania betonu pełni potrójną funkcję

Ceresit CR 90 CrystaliserCeresit CR 90 Crystaliser jest materiałem o bardzo dobrej przyczepności do podłoża. Przy grubości warstwy 3 mm stanowi barierę dla cieczy wywierających parcie odpowiadające 15 to metrowemu słupowi wody!

Ceresit CR 90 Crystaliser doskonale sprawdzi się jako izolacja nowych i remontowanych balkonów, schodów, małych zbiorniki na wodę, wodę pitną i gnojowicę a także przy uszczelnianiu oczyszczalni ścieków, basenów pływackich i kąpielowych o powierzchni do 20 m². Powłoka może być też stosowana jako materiał izolujący ściany piwnic (od zewnątrz jak i od wewnątrz) i cokoły budynków.

Cena – opakowanie 25 kg – ok. 130 zł
Zużycie – ok. 5 kg/m²

Więcej informacji:
www.CR90crystaliser.com/pl

 

Firma powiązana: Henkel Polska
aktualizacja: 2008-04-17

Dodaj komentarz

CEMEX Polska wyróżniony Branżowym Znakiem Jakości - Solidne Kruszywa
CEMEX Polska wyróżniony Branżowym Znakiem Jakości - Solidne Kruszywa CEMEX Polska został laureatem pierwszej edycji konkursu Solidne Kruszywa - Branżowy Znak Jakości, zorganizowanego przez Polski Związek Producentów ...
Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie
Wyrobisko Lipówka w Rudnikach należące do CEMEX Polska zyskało drugie życie CEMEX Polska podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, a w swoich działaniach łączy korzyści dla środowiska ...
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową
Izodom 2000 Polska otrzymał nagrodę za płytę fundamentową Podczas łódzkich Targów Interbud 2016 firma Izodom 2000 Polska została laureatem Złotego Medalu i Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze