Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Brama garażowa segmentowa - zakup kontrolowany

Poszukiwana: brama segmentowa do garażu na dwa samochody (wymiary 5 × 2,125 m). Brama powinna być ocieplona i mieć napęd.

Brama garażowa - zakup kontrolowany
Maria i Jarek chcieli kupić bramę garażową. Zaczęli od przejrzenia informacji na forach i w prasie budowlanej. Zanim rozpoczęli poszukiwania producenta, wiedzieli czego chcą: miała to być brama segmentowa (brakuje im miejsca przed wjazdem, garaż mają już wykończony i nie chcą kolejnych remontów).

Poza tym są właścicielami dwóch samochodów, a to znaczy, że brama powinna mieć 5 m szerokości, musi być solidna i przede wszystkim taka, którą łatwo otwierać. Marii i Jarkowi zależało także na tym, by była ocieplona (garaż jest częścią domu) i wspomagana napędem elektrycznym.

Bramę garażową jakiej firmy wybrać?

Jak wybrali firmę? Tu pojawiał się problem. Marii nie zależało na tym, by wybierać wśród znanych marek i – jak uważała – płacić głównie za znak firmowy. Wolała poszukać mniejszego, a nie rekomendowanego przez nikogo producenta. Innego zdania był Jarek. Przekonywał, że należy postawić na firmę z doświadczeniem, szukać wśród najlepszych – bo brama powinna działać sprawnie przez kilkanaście lat.

Zdecydowali się na , ale nie wybrali jednak konkretnego modelu. Dopiero w punkcie sprzedaży, po dokładnym przejrzeniu ofert, przeanalizowaniu swoich oczekiwań, zapoznaniu się z możliwościami wybranych modeli, zdecydowali, że będzie to brama LPU 40.

Przekonało ich to, że ma wliczone w cenę zabezpieczenia (przed opadnięciem płyty bramy i przytrzaśnięciem palców, automatyczne ryglowanie oraz układ automatycznego odłączania, który zatrzymuje bramę natychmiast po natrafieniu na przeszkodę). Zastanawiali się także, czy wybrać do niej przeszklenia (będzie jaśniej w garażu, a Jarek lubi majsterkować). Za jedną sztukę (potrzeba co najmniej trzy) musieliby zapłacić około 200 zł. Doszli jednak do wniosku, że kwotę tę wolą doliczyć do wakacyjnego wyjazdu.

Wybrali konkretny model i dopiero wtedy przyjechał do nich dealer, który sprawdził warunki zabudowy (szerokość i wysokość otworu, nadproże, węgarki) i ustalił wymiary bramy.

Czekamy na bramę...

Brama do garażu na dwa samochody nie jest ofertą typową. Maria i Jarek musieli więc poczekać na nią 7 tygodni. Napęd i osprzęt dostali od ręki. Gdyby wybrali bramę typową, czas oczekiwania skróciłby się do kilku dni. Mieli jednak szczęście: wybrali dobry moment na zakup – miesiące wzmożonej sprzedaży to wrzesień – listopad. Wtedy musieliby czekać jeszcze dłużej.

Montujemy bramę...

Bramę zamontowała ekipa z firmy Hörmann: już po 3 godzinach brama była gotowa. Kosztowało to 864 zł. W tym przypadku Maria i Jarek nawet nie zastanawiali się nad innym rozwiązaniem. Wiedzieli, że tylko prawidłowy, wykonany przez sprawdzonych fachowców montaż pozwoli uzyskać gwarancję (2 lata na całą bramę, 5 – na napęd).

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Brama garażowa LPU 40Brama LPU 40 o powierzchni woodgrain z przetłoczniami M w kolorze białym na bazie RAL 9016
wymiary: 5 × 2,125 m
koszt: brama – 4870 zł, napęd SupraMatic E – 1253 zł, montaż – 864 zł

Łączna cena bramy, napędu i montażu: 6987 zł brutto


 

Aleksandra Kuśmierczyk

aktualizacja: 2009-05-22

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Naprawdę? Coś nieprawdopodobnego! Przy tych cenach?

Gość: WHAT!

09 Paź 2009, 21:52

wszystko jest Ok do momentu jak działa, jak sie cokolwiek zespsuje to kupujecie cała nowa głowice!!!!!!! HORAMANN nie zapewnia częsci podzespołow zaminnych. Sam wpadłem w taka pułapke

Gość: Piotr

09 Paź 2009, 20:36

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe
Hörmann na targach Budma 2014
Hörmann na targach Budma 2014 Wielu ekspertów twierdzi, że rok 2O14 będzie początkiem dobrej koniunktury. Taką zapowiedź można też było usłyszeć na targach BUDMA ...
Wiosenne nowości Krispol na targach Budma 2014
Wiosenne nowości Krispol na targach Budma 2014 Po wielu latach nieobecności KRISPOL powrócił na BUDMĘ z dużym rozmachem. Stoisko KRISPOL wyróżniało się wyjątkową atmosferą, jasną ...
Bramy Wiśniowskiego malowane farbami strukturalnymi
Bramy Wiśniowskiego malowane farbami strukturalnymi Firma WIŚNIOWSKI wprowadziła do swojej oferty nowoczesny sposób wykończenia bram garażowych. Technologia malowania strukturalnego pozwala ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.     
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera