Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Brama garażowa segmentowa - zakup kontrolowany

Poszukiwana: brama segmentowa do garażu na dwa samochody (wymiary 5 × 2,125 m). Brama powinna być ocieplona i mieć napęd.

Brama garażowa - zakup kontrolowany
Maria i Jarek chcieli kupić bramę garażową. Zaczęli od przejrzenia informacji na forach i w prasie budowlanej. Zanim rozpoczęli poszukiwania producenta, wiedzieli czego chcą: miała to być brama segmentowa (brakuje im miejsca przed wjazdem, garaż mają już wykończony i nie chcą kolejnych remontów).

Poza tym są właścicielami dwóch samochodów, a to znaczy, że brama powinna mieć 5 m szerokości, musi być solidna i przede wszystkim taka, którą łatwo otwierać. Marii i Jarkowi zależało także na tym, by była ocieplona (garaż jest częścią domu) i wspomagana napędem elektrycznym.

Bramę garażową jakiej firmy wybrać?

Jak wybrali firmę? Tu pojawiał się problem. Marii nie zależało na tym, by wybierać wśród znanych marek i – jak uważała – płacić głównie za znak firmowy. Wolała poszukać mniejszego, a nie rekomendowanego przez nikogo producenta. Innego zdania był Jarek. Przekonywał, że należy postawić na firmę z doświadczeniem, szukać wśród najlepszych – bo brama powinna działać sprawnie przez kilkanaście lat.

Zdecydowali się na , ale nie wybrali jednak konkretnego modelu. Dopiero w punkcie sprzedaży, po dokładnym przejrzeniu ofert, przeanalizowaniu swoich oczekiwań, zapoznaniu się z możliwościami wybranych modeli, zdecydowali, że będzie to brama LPU 40.

Przekonało ich to, że ma wliczone w cenę zabezpieczenia (przed opadnięciem płyty bramy i przytrzaśnięciem palców, automatyczne ryglowanie oraz układ automatycznego odłączania, który zatrzymuje bramę natychmiast po natrafieniu na przeszkodę). Zastanawiali się także, czy wybrać do niej przeszklenia (będzie jaśniej w garażu, a Jarek lubi majsterkować). Za jedną sztukę (potrzeba co najmniej trzy) musieliby zapłacić około 200 zł. Doszli jednak do wniosku, że kwotę tę wolą doliczyć do wakacyjnego wyjazdu.

Wybrali konkretny model i dopiero wtedy przyjechał do nich dealer, który sprawdził warunki zabudowy (szerokość i wysokość otworu, nadproże, węgarki) i ustalił wymiary bramy.

Czekamy na bramę...

Brama do garażu na dwa samochody nie jest ofertą typową. Maria i Jarek musieli więc poczekać na nią 7 tygodni. Napęd i osprzęt dostali od ręki. Gdyby wybrali bramę typową, czas oczekiwania skróciłby się do kilku dni. Mieli jednak szczęście: wybrali dobry moment na zakup – miesiące wzmożonej sprzedaży to wrzesień – listopad. Wtedy musieliby czekać jeszcze dłużej.

Montujemy bramę...

Bramę zamontowała ekipa z firmy Hörmann: już po 3 godzinach brama była gotowa. Kosztowało to 864 zł. W tym przypadku Maria i Jarek nawet nie zastanawiali się nad innym rozwiązaniem. Wiedzieli, że tylko prawidłowy, wykonany przez sprawdzonych fachowców montaż pozwoli uzyskać gwarancję (2 lata na całą bramę, 5 – na napęd).

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Brama garażowa LPU 40Brama LPU 40 o powierzchni woodgrain z przetłoczniami M w kolorze białym na bazie RAL 9016
wymiary: 5 × 2,125 m
koszt: brama – 4870 zł, napęd SupraMatic E – 1253 zł, montaż – 864 zł

Łączna cena bramy, napędu i montażu: 6987 zł brutto


 

Aleksandra Kuśmierczyk

aktualizacja: 2009-05-22

Dodaj komentarz

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe
Hörmann na targach BAU 2015 - podsumowanie
Hörmann na targach BAU 2015 - podsumowanie Nowe wzory bram segmentowych i drzwi zewnętrznych zaprezentowała firma Hörmann na Światowych Targach Architektury, Materiałów i Systemów ...
Hörmann na targach BAU 2015 w Monachium
Hörmann na targach BAU 2015 w Monachium O blisko 100 metrów kwadratowych większe od tego w minionych latach będzie w tym roku stoisko firmy Hörmann na targach BAU w Monachium. Na ...
Panel INNOVO także w bramie UniTherm marki WIŚNIOWSKI
Panel INNOVO także w bramie UniTherm marki WIŚNIOWSKI Wiśniowski oferuje bramę garażową UniTherm z panelem INNOVO o grubości 60 mm w cenie niewiele wyższej od standardowej bramy UniPro. Jest ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.
Dlaczego warto się zapisać?
Aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej. Do rozdania mamy 50 egzemplarzy. Ty otrzymasz jeden z nich całkowicie za darmo.   
Dlaczego warto się zapisać?
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl;
- zapowiedź tematu tygodnia oraz raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wymień się doświadczeniami i informacjami z innymi czytelnikiami budującymi własny dom

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze
 •  
  Vademecum Domu Energooszczędnego
 •  
  ABC Budowania
 •  
  Dom Polski
 •  
  Wnętrza
Wydanie tabletowe