Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Brama garażowa segmentowa - zakup kontrolowany

Poszukiwana: brama segmentowa do garażu na dwa samochody (wymiary 5 × 2,125 m). Brama powinna być ocieplona i mieć napęd.

Brama garażowa - zakup kontrolowany
Maria i Jarek chcieli kupić bramę garażową. Zaczęli od przejrzenia informacji na forach i w prasie budowlanej. Zanim rozpoczęli poszukiwania producenta, wiedzieli czego chcą: miała to być brama segmentowa (brakuje im miejsca przed wjazdem, garaż mają już wykończony i nie chcą kolejnych remontów).

Poza tym są właścicielami dwóch samochodów, a to znaczy, że brama powinna mieć 5 m szerokości, musi być solidna i przede wszystkim taka, którą łatwo otwierać. Marii i Jarkowi zależało także na tym, by była ocieplona (garaż jest częścią domu) i wspomagana napędem elektrycznym.

Bramę garażową jakiej firmy wybrać?

Jak wybrali firmę? Tu pojawiał się problem. Marii nie zależało na tym, by wybierać wśród znanych marek i – jak uważała – płacić głównie za znak firmowy. Wolała poszukać mniejszego, a nie rekomendowanego przez nikogo producenta. Innego zdania był Jarek. Przekonywał, że należy postawić na firmę z doświadczeniem, szukać wśród najlepszych – bo brama powinna działać sprawnie przez kilkanaście lat.

Zdecydowali się na , ale nie wybrali jednak konkretnego modelu. Dopiero w punkcie sprzedaży, po dokładnym przejrzeniu ofert, przeanalizowaniu swoich oczekiwań, zapoznaniu się z możliwościami wybranych modeli, zdecydowali, że będzie to brama LPU 40.

Przekonało ich to, że ma wliczone w cenę zabezpieczenia (przed opadnięciem płyty bramy i przytrzaśnięciem palców, automatyczne ryglowanie oraz układ automatycznego odłączania, który zatrzymuje bramę natychmiast po natrafieniu na przeszkodę). Zastanawiali się także, czy wybrać do niej przeszklenia (będzie jaśniej w garażu, a Jarek lubi majsterkować). Za jedną sztukę (potrzeba co najmniej trzy) musieliby zapłacić około 200 zł. Doszli jednak do wniosku, że kwotę tę wolą doliczyć do wakacyjnego wyjazdu.

Wybrali konkretny model i dopiero wtedy przyjechał do nich dealer, który sprawdził warunki zabudowy (szerokość i wysokość otworu, nadproże, węgarki) i ustalił wymiary bramy.

Czekamy na bramę...

Brama do garażu na dwa samochody nie jest ofertą typową. Maria i Jarek musieli więc poczekać na nią 7 tygodni. Napęd i osprzęt dostali od ręki. Gdyby wybrali bramę typową, czas oczekiwania skróciłby się do kilku dni. Mieli jednak szczęście: wybrali dobry moment na zakup – miesiące wzmożonej sprzedaży to wrzesień – listopad. Wtedy musieliby czekać jeszcze dłużej.

Montujemy bramę...

Bramę zamontowała ekipa z firmy Hörmann: już po 3 godzinach brama była gotowa. Kosztowało to 864 zł. W tym przypadku Maria i Jarek nawet nie zastanawiali się nad innym rozwiązaniem. Wiedzieli, że tylko prawidłowy, wykonany przez sprawdzonych fachowców montaż pozwoli uzyskać gwarancję (2 lata na całą bramę, 5 – na napęd).

 PRZYKŁADOWY WYBÓR
Brama garażowa LPU 40Brama LPU 40 o powierzchni woodgrain z przetłoczniami M w kolorze białym na bazie RAL 9016
wymiary: 5 × 2,125 m
koszt: brama – 4870 zł, napęd SupraMatic E – 1253 zł, montaż – 864 zł

Łączna cena bramy, napędu i montażu: 6987 zł brutto


 

Aleksandra Kuśmierczyk

aktualizacja: 2009-05-22

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Bramy rolowane

Bramy rolowane nie wymagają dodatkowego miejsca na podjeździe podczas otwierania, ale ze względu na wysoką cenę stosuje się je w sytuacjach, w których względy architektoniczne uniemożliwiają montaż pozostałych typów bram.
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe Hörmann w promocyjnej ofercie
Bramy garażowe Hörmann w promocyjnej ofercie W tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann bramy garażowe są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność ...
KRISPOL: nowy model bramy garażowej VENTE K2 RCS 60
KRISPOL: nowy model bramy garażowej VENTE K2 RCS 60 KRISPOL - producent kompletu stolarki dla domu: bramy garażowej, okien, rolet, drzwi i żaluzji fasadowych, wprowadził do oferty nową bramę ...
Promocyjna oferta na produkty w technologii smartCONNECTED firmy Wiśniowski
Promocyjna oferta na produkty w technologii smartCONNECTED firmy Wiśniowski Od 11 kwietnia automatyczne bramy garażowe, drzwi wejściowe z zamkiem elektrycznym oraz automatyczne bramy ogrodzeniowe firmy WIŚNIOWSKI można ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x