Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / ABC

Garaż dwustanowiskowy - jedna czy dwie bramy?

Jeśli brama ma być segmentowa, lepszym rozwiązaniem jest jedno szerokie skrzydło. Sprężyny równoważące ciężar płaszcza bramy zapewniają bezproblemową obsługę bramy, niezależnie od tego, jakie ma wymiary. Ponieważ jedna brama ma lepszą izolacyjność termiczną niż dwie mniejsze (ze względu na mniejszą liczbę mostków termicznych), jest też bardziej odpowiednia do garaży ogrzewanych, wbudowanych w bryłę domu. Jedno większe skrzydło jest też tańsze niż dwa mniejsze.

Nadproże do dużej bramy (bez podparcia pośrodku) jest droższe od pojedynczego i wymaga staranniejszego wykonania.

Jeśli dylemat dotyczy bram uchylnych – to tu lepiej postąpić odwrotnie i wybrać dwie małe bramy. Jest to rozwiązanie najtańsze (choć niekoniecznie najlepsze). W dużej bramie uchylnej siła napędu musi być sporo większa niż w dwóch małych.

Emilia Rosłaniec
aktualizacja: 2009-11-13

Zdaniem naszych Czytelników

Publikują, piszą - ale niestety nie w wersji debiloodpornej ........................

bajbaga

17 Paź 2015, 06:52

Piszecie, że w drugim wypadku najlepiej wybrać rozwiązanie nie najlepsze. Czytacie teksty przed zamieszczeniem czy tylko piszecie i publikujecie?

Gość Kombi

16 Paź 2015, 19:36

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Zabezpieczenie piwnicy przed zalewaniem

Mam problem z okresowym zalewaniem garażu, który jest na poziomie piwnicy. W czasie ulewnych deszczów woda przenika pod drzwiami garażowymi oraz przez nieszczelności w ścianach i podłodze. Obecnie mam surową podłogę betonową, na której będę kładł płytki gresowe. Zastanawiam się, czy przy okazji mógłbym zabezpieczyć garaż przed zalewaniem?

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe Hörmann w promocyjnej ofercie
Bramy garażowe Hörmann w promocyjnej ofercie W tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann bramy garażowe są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność ...
KRISPOL: nowy model bramy garażowej VENTE K2 RCS 60
KRISPOL: nowy model bramy garażowej VENTE K2 RCS 60 KRISPOL - producent kompletu stolarki dla domu: bramy garażowej, okien, rolet, drzwi i żaluzji fasadowych, wprowadził do oferty nową bramę ...
Promocyjna oferta na produkty w technologii smartCONNECTED firmy Wiśniowski
Promocyjna oferta na produkty w technologii smartCONNECTED firmy Wiśniowski Od 11 kwietnia automatyczne bramy garażowe, drzwi wejściowe z zamkiem elektrycznym oraz automatyczne bramy ogrodzeniowe firmy WIŚNIOWSKI można ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x