Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Napęd SupraMatic 3 firmy Hörmann

Hörmann wprowadza na rynek trzecią generację napędów do bram garażowych i wjazdowych SupraMatic 3.

Nowy napęd SupraMatic 3 firmy Hörmann z nowym systemem sterowania radiowego BiSecurZ zewnątrz niemal nie można rozpoznać, że mamy do czynienia ze zmianą generacji. Wszystko ukryte jest wewnątrz – napędy SupraMatic i ProMatic do bram garażowych oraz LineaMatic i RotaMatic do bram wjazdowych są obecnie wyposażone w opracowany specjalnie przez firmę Hörmann system sterowania radiowego BiSecur. Jest on nie tylko bezpieczniejszy od dotychczas stosowanej technologii, lecz również bardziej komfortowy - dzięki funkcji odczytu położenia obsługiwanej bramy. Ale to nie wszystkie zalety nowego rozwiązania…

Szybko i oszczędnie

Napęd SupraMatic 3 można uruchomić znacznie szybciej niż poprzedni model. Zapewnia to między innymi nowy podwójny siedmiosegmentowy wyświetlacz, dzięki któremu programowanie jest bardzo proste. Każdą funkcję napędu można wybrać, naciskając jedynie kilka przycisków. Nowy napęd pozwala także na oszczędność energii. Hörmann o 90% obniżył pobór prądu przez szybki napęd SupraMatic 3 - w stanie czuwania nie przekracza on jednego wata (roczny koszt zużycia energii – ok. 4 zł)

Niezawodnie i bezpiecznie

Istotną zaletą trzeciej generacji napędów Hörmann jest też nowy sposób transmisji sygnałów, dzięki któremu system radiowy jest mniej podatny na zakłócenia i tym samym bardziej niezawodny.

System sterowania radiowego BiSecur, opracowany przez firmę Hörmann całkowicie od podstaw, wykorzystuje do kodowania szyfrowanie 128-bitowe, używane między innymi w bankowości elektronicznej. Aby rozszyfrować kod, nawet superkomputery musiałyby pracować wiele tysięcy lat. Dzięki temu ten system kodowania jest znacznie bezpieczniejszy, niż stosowany przez innych producentów system KeeLoq. BiSecur oznacza zatem pewność, że nikt przy pomocy radia nie dostanie się w  niezauważony sposób do naszego garażu.  

Komfortowo

Dużym atutem nowego systemu sterownia radiowego jest także większy komfort. Ponieważ system radiowy wysyła sygnały w dwóch kierunkach, BiSecur w połączeniu z nadajnikiem HS 5 BS pozwala sprawdzać położenie bramy. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku w każdej chwili możemy sprawdzić, czy brama jest zamknięta czy otwarta. Przydaje się to szczególnie wówczas, gdy z wnętrza domu jej nie widać - nie trzeba wtedy wychodzić na deszcz lub wiatr, aby upewnić się, że brama na pewno jest zamknięta.

Atrakcyjny nadajnik

Nadajnik HS 5 BS: wyposażony w technologię BiSecur, wyróżniony w 2011 roku w konkursie red dot Design-AwardNowe napędy wyposażone są w nowe nadajniki o szlachetnym, eleganckim wzornictwie.  Za ich wykończenie na wysoki połysk, przypominające wykończenie lakierem fortepianowym, nadajniki te otrzymały nawet w ubiegłym roku nagrodę w konkursie Red Dot Design.

Podobnie jak poprzednie modele, również nowe nadajniki są wyposażone w znaną i sprawdzoną funkcję kopiowania kodów z nadajnika do nadajnika. Dzięki temu możemy kupić  kolejne nadajniki jako uzupełnienie nadajników załączanych do napędu. I dotyczy to nie tylko nowych nadajników i napędów, lecz również starszych modeli, ponieważ wszystkie nowe nadajniki są kompatybilne wstecz i pozwalają na obsługę napędów wyprodukowanych w latach 2005-2011.

Oczywiście Hörmann przestawia osprzęt do nowych napędów na nowy standard. Poza nowymi opartymi na technologii radiowej sterownikami kodowanymi (FCT 3 BS i FCT 10 BS) oraz czytnikami linii papilarnych (FFL 12 BS) system sterowania radiowego BiSecur wykorzystują również: utrzymany w wyjątkowej stylistyce nadajnik HSD 2 BS, nadajnik HSZ 2 BS chowany w miejscu zapalniczki samochodowej oraz nadajnik w formie krążka HSP 4 BS.

 

Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2012-08-01

Dodaj komentarz

WIŚNIOWSKI w odsłonie smartCONNECTED
WIŚNIOWSKI w odsłonie smartCONNECTED W zakresie bram garażowych, bram wjazdowych oraz drzwi wejściowych marka WIŚNIOWSKI proponuje przejście z epoki automatyzacji do świata ...
25% rabatu na 25-lecie. Konkurs jubileuszowy firmy Hörmann
25% rabatu na 25-lecie. Konkurs jubileuszowy firmy Hörmann Firma Hörmann Polska świętuje 25-lecie istnienia. Z tej okazji ogłosiła konkurs jubileuszowy pod hasłem "Mam bramę Hörmann…"
Bramy garażowe KRISPOL napędzane automatyką bez VAT
Bramy garażowe KRISPOL napędzane automatyką bez VAT Przy zakupie dowolnego modelu segmentowej bramy garażowej KRISPOL, automatyka STARCUS jest dostępna w cenie obniżonej o wartość podatku VAT.

Jakiego materiału użyć do ocieplenia garażu?

Chcę ocieplić sufit i wewnętrzne ściany garażu, który jest częścią parteru domu, bo w pokoju nad garażem podłoga jest wyraźnie chłodniejsza. Czy lepiej użyć styropianu, czy wełny mineralnej – ze względu na lepsze właściwości ogniochronne i odporność na opary benzyny i rozpuszczalników (czy te cechy mają praktyczne znaczenie)? Ponadto chcę na ścianach ułożyć płytki ceramiczne, w związku z tym jak twardy powinien być styropian?

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x