Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Hörmann na targach BAU w Monachium

Hörmann na targach BAU w Monachium

Jaskrawy, zielony kolor przykuwał uwagę zwiedzających halę B3 na światowych targach budownictwa BAU 2013 w Monachium w dniach 14 – 19 stycznia 2013. To stoisko firmy Hörmann intrygowało i przyciągało wzrok intensywną zielenią.

Jaskrawozielone drzwi i równie intensywnie zielone bramy garażowe i przemysłowe nie były jednak zwiastunem nowych tendencji kolorystycznych w budownictwie, a jedynie sygnałem dla inwestorów, że wszystkie prezentowane produkty powstały przy wykorzystaniu ekologicznych technologii, a ich eksploatacja gwarantuje poszanowanie środowiska naturalnego. 

Na blisko 1400 metrach kwadratowych powierzchni Hörmann pokazał ponad 30 nowych produktów .

Innowacyjność prezentowanych wyrobów wiąże się z tematem przewodnim tegorocznych targów. Była nim przyszłość budownictwa rozumiana m.in. jako zrównoważony rozwój i szeroko pojęta efektywność energetyczna wykorzystywanych materiałów.  

Thermo konstrukcje – drzwi energooszczędne

Wpisując się w ten nurt, Hörmann zaprezentował kilka nowych konstrukcji drzwi wejściowych przeznaczonych dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Znane już, popularne stalowe drzwi ThermoPro pokazane zostały w wersji ThermoProPlus -  z płytą o grubości 65 mm i współczynnikiem przenikania ciepła do 1,0 W/m2K. To drzwi, których aluminiowa ościeżnica ma grubość 80 mm i - podobnie jak skrzydło - jest wypełniona pianką PU i wyposażona w przegrodę termiczną. We wzorach z przeszkleniem zastosowano tu 3-szybowe szkło izolacyjne, obustronnie bezpieczne. Wykonany z kompozytu profil ramy zakrywa skrzydło od wewnątrz i z zewnątrz.

Już wiosną ThermoProPlus dostępne będą na polskim rynku. Jesienią natomiast pojawią się na nim, pokazane na BAU dwa nowe typy drzwi aluminiowych: ThermoSafe i ThermoCarbon.

ThermoSafe - to drzwi, które dzięki skrzydłu o grubości 73 mm i profilowi ramy z aluminium z przegrodą termiczną osiągają współczynnik przenikania ciepła U = 0,8 W/m2K. Prawdziwą rewolucją na rynku mogą okazać się jednak drzwi 

ThermoCarbon o współczynniku U=0,45 W/m2K. Tak niski współczynnik przenikania ciepła  to efekt zastosowania płyty drzwiowej o grubości 100 mm i aluminiowej ościeżnicy o grubości 111 mm oraz wykonania profilu ramy skrzydła z karbonu i kompozytu wzmacnianego włóknem szklanym. Drzwi ThermoCarbon wyposażone są też w 9-punktowy zamek przeciwwłamaniowy i 3 lub 4-szybowe obustronnie bezpieczne szkło.

SolidStyle – drzwi do mieszkań. Solidne i stylowe

Hörmann na targach BAU w MonachiumHörmann po raz pierwszy pokazał też na BAU drzwi wewnętrzne do mieszkań – SolidStyle. To drzwi drewniane o zlicowanej płycie i stalowej ościeżnicy. Ich skrzydło wykonane jest z pełnej płyty wiórowej o grubości 42 mm (waga płyty: 46 kg), wklejki z litego drewna i ramy wzmacniającej, a zbudowana z odpornej na odkształcenia blachy ościeżnica posiada amortyzujący profil.

Dzięki takiej budowie drzwi SolidStyle są niezwykle odporne na wszelkie uderzenia i mechaniczne obciążenia.  Wytrzymałość idzie tu w parze z estetyką (imitujące drewno ościeżnice z niewidocznymi łączeniami oraz bogaty wybór drewnianych fornirów). Drzwi te produkowane są też wersji przesuwnej, z przeszkleniami oraz jako drzwi pełnoszklane. Wiosną pojawią się na polskim rynku.

Bramy z betonu i palonego drewna

Także wiosną w ofercie firmy Hörmann znajdą się nowe rodzaje powierzchni bram. Największe zainteresowanie na monachijskich targach wzbudzały bramy w dekoracyjnych okleinach z niezwykle odpornym lakierem ochronnym, wykonane w najnowszej  technologii Duragrain. Dotychczas technologię tę wykorzystywano do uodparniania przeszkleń w bramach na zarysowania, teraz służy ona do zabezpieczania powłok paneli bram.

Co istotne, ta wyjątkowa technika nanoszenia druku na panele pozwala na odwzorowanie nawet najbardziej wysublimowanych wzorów. Na targach BAU szczególną uwagę zwracały bramy w okleinie imitującej rdzawą blachę, osmalony ogniem dąb i szlachetnie postarzałe drewno. Ale wybierać można aż spośród 24 wyszukanych wzorów, takich jak bambus, orzech włoski, drewno tekowe, bielony dąb czy nawet… beton.

Automatyka bez granic

Nie tylko niespotykane dotąd dekory paneli bramowych i nowe typy drzwi pokazała na targach BAU firma Hörmann.  Zaprezentowała także innowacyjne sposoby sterowania bramami i drzwiami.

Jesienią tego roku, po wykupieniu odpowiedniej aplikacji, bramę garażową, wjazdową i drzwi zewnętrzne tej marki można będzie obsługiwać przy pomocy iPhona, iPada oraz smartfonów i tabletów z systemem Android. Możliwe będzie też włączanie i wyłączanie oświetlenia tą drogą.

Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2013-01-31

Dodaj komentarz

WIŚNIOWSKI w odsłonie smartCONNECTED
WIŚNIOWSKI w odsłonie smartCONNECTED W zakresie bram garażowych, bram wjazdowych oraz drzwi wejściowych marka WIŚNIOWSKI proponuje przejście z epoki automatyzacji do świata ...
25% rabatu na 25-lecie. Konkurs jubileuszowy firmy Hörmann
25% rabatu na 25-lecie. Konkurs jubileuszowy firmy Hörmann Firma Hörmann Polska świętuje 25-lecie istnienia. Z tej okazji ogłosiła konkurs jubileuszowy pod hasłem "Mam bramę Hörmann…"
Bramy garażowe KRISPOL napędzane automatyką bez VAT
Bramy garażowe KRISPOL napędzane automatyką bez VAT Przy zakupie dowolnego modelu segmentowej bramy garażowej KRISPOL, automatyka STARCUS jest dostępna w cenie obniżonej o wartość podatku VAT.

Jakiego materiału użyć do ocieplenia garażu?

Chcę ocieplić sufit i wewnętrzne ściany garażu, który jest częścią parteru domu, bo w pokoju nad garażem podłoga jest wyraźnie chłodniejsza. Czy lepiej użyć styropianu, czy wełny mineralnej – ze względu na lepsze właściwości ogniochronne i odporność na opary benzyny i rozpuszczalników (czy te cechy mają praktyczne znaczenie)? Ponadto chcę na ścianach ułożyć płytki ceramiczne, w związku z tym jak twardy powinien być styropian?

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x