Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Koszt wykonania bramy garażowej segmentowej bocznej

Koszt wykonania bramy garażowej segmentowej bocznej

Przedstawiamy przykładową wycenę dla bramy garażowej segmentowej bocznej o wymiarach 2,5 x 2,125 m, w bryle budynku, bez dodatkowego wejścia.

Wersja bramy segmentowej (tzw. sekcyjnej), składanej na bok, konstrukcyjnie nie różni się od swojego „górnego” odpowiednika – panele ułożone są tu pionowo, a prowadnice umieszcza się u góry i u dołu skrzydła, zaś sama brama po otwarciu znika nie pod sufitem garażu, a na jego bocznej ścianie.

Stanowi ona alternatywę dla zwykłej bramy segmentowej, gdy ze względów architektonicznych (nachylenie dachu, prowadzone instalacje) brama nie może chować się pod stropem. W związku z tym doskonale nadaje się do garaży o niskim nadprożu – jej montaż (w zależności od modelu) może wymagać tylko 95 mm wolnego miejsca pod nadprożem. Należy jednak pozostawić pewną odległość między krawędzią otworu montażowego a ścianą, na którą składać ma się brama – od 15 do 45 cm.

To także najkorzystniejsza konstrukcja w sytuacji, gdy brama stanowi jedyne wejście do garażu. Jeżeli na przykład chcemy szybko wyprowadzić rower lub motocykl, nie musimy czekać, aż brama otworzy się całkowicie – dostęp do środka mamy już po paru sekundach.

Zaletą bram segmentowych bocznych jest również mniejsza, niż w przypadku modeli górnych, siła potrzebna do ich poruszania, jako że ruch odbywa się w poziomie – oznacza to niższą cenę napędu oraz wygodniejsze otwieranie ręczne. Poza zaletami architektoniczno-praktycznymi, wybór bramy sekcyjnej bocznej może być podyktowany względami estetycznymi. Ich wzornictwo stwarza możliwości nowych rozwiązań – podzielona pionowo powierzchnia bramy pozwala kształtować wygląd elewacji w sposób, jaki do tej pory był możliwy tylko w przypadku bram uchylnych.

Koszt bramy garażowej (2,5 x 2,125 m), segmentowej bocznej, firmy Hörmann (garaż w bryle budynku, brak dodatkowego wejścia)

Rodzaj materiału Koszt
Kolor biały (pow. Woodgrain) Okleina Golden Oak (pow. Decograin)
Brama segmentowa boczna Hörmann HST (przetłoczenia typu M), płaszcz z paneli gr. 42 mm, wypełnionych pianką poliuretanową 4218 zł 4536 zł
Napęd SupraMatic Hörmann, mocowany do ściany lub do stropu: siła maks. 800 N, prędkość otwierania 18 cm/s, w cenie nadajnik 5-kanałowy HD 5 BS z funkcją odczytu położenia bramy, podwójny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy), mechanizm automatycznego ryglowania bramy w szynie napędu 1356 zł
Uchwyt do bramy z funkcją drzwi przejściowych (częściowe otwarcie) 394 zł
Rozłączanie napędu – element wysprzęglający 110 zł
Suma kosztów materiałów netto 6078 zł 6396 zł
Robocizna* 700 zł
Suma kosztów materiałów i robocizny netto 6778,00 zł 7096,00 zł
Suma kosztów materiałów i robocizny brutto (VAT 8%) 7320,24 zł 7663,68 zł

* Koszt montażu bramy każdorazowo wyceniany jest indywidualnie. Najczęściej wynosi od 550 do 1000 zł.

Ceny przez nas podane powyżej są cenami cennikowymi, nie obejmują zatem sezonowych rabatów. Aby dobrze wybrać i przy tym zaoszczędzić, koniecznie trzeba śledzić poczynania producentów i wypatrywać promocji. Wyjątkowe propozycje często mają też dystrybutorzy – np. zdarzają się oferty terminowe, w których montaż jest bezpłatny.

Monika Dąbrowska
fot. Hörmann

aktualizacja: 2013-06-12

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Koszt bramy segmentowej - porównanie 5 producentów

Przedstawiamy wycenę wykonania bramy garażowej segmentowej górnej o wymiarach 2,5 x 2,125 m. Wycenie zostały poddane bramy garażowe następujących firm: Hörmann, Krispol, Nice, Normstahl i Wiśniowski.

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe Hörmann w promocyjnej ofercie
Bramy garażowe Hörmann w promocyjnej ofercie W tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann bramy garażowe są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność ...
KRISPOL: nowy model bramy garażowej VENTE K2 RCS 60
KRISPOL: nowy model bramy garażowej VENTE K2 RCS 60 KRISPOL - producent kompletu stolarki dla domu: bramy garażowej, okien, rolet, drzwi i żaluzji fasadowych, wprowadził do oferty nową bramę ...
Promocyjna oferta na produkty w technologii smartCONNECTED firmy Wiśniowski
Promocyjna oferta na produkty w technologii smartCONNECTED firmy Wiśniowski Od 11 kwietnia automatyczne bramy garażowe, drzwi wejściowe z zamkiem elektrycznym oraz automatyczne bramy ogrodzeniowe firmy WIŚNIOWSKI można ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x