Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Hörmann na targach Budma 2014

Hörmann na targach Budma 2014

Wielu ekspertów twierdzi, że rok 2O14 będzie początkiem dobrej koniunktury. Taką zapowiedź można też było usłyszeć na targach BUDMA w Poznaniu. O tym, że w budownictwie nadchodzi wiosna dobitnie przekonywało stoisko firmy Hörmann. Niemiecki producent bram i drzwi prezentował między innymi nagrodzone Złotymi Medalami MTP drzwi do domów pasywnych ThermoCarbom oraz bramę do garaży zbiorczych ET 500.

W sumie na powierzchni 340 m² firma pokazała ponad 40 nowych i zmodernizowanych produktów. Przez cztery targowe dni tłumnie przyglądali się im partnerzy handlowi, architekci i inwestorzy.

Drzwi do bardzo ciepłych domów

Prezes Hörmann Polska Krzysztof Horała odebrał na Budmie dwa Złote Medale MTP.

Hitem były wyróżnione Złotym Medalem MTP drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła, który może wynosić nawet 0,47 W/m²K. Duże zainteresowanie wzbudzała ich niezwykle nowoczesna konstrukcja. Wypełniona pianką poliuretanową aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm posiada bowiem niezwykle innowacyjny wewnętrzny profil skrzydła wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego. Całości dopełniają aluminiowe ościeżnice, wyposażone w poliamidowe przegrody termiczne.

Obok drzwi ThermoCarbon prezentowane były nowe drzwi ThermoSafe. Drzwi z aluminiową płytą o grubości 73 mm osiągają współczynnik UD a poziomie 0,81 W/(m2K), doskonale więc sprawdzają się w domach energooszczędnych.

Wymogi stawiane drzwiom w takich budynkach mogą też spełniać pokazywane przez Hörmanna na Budmie drzwi ThermoPro Plus o bardzo solidnej stalowej płycie i aluminiowej ościeżnicy wyposażonej w przegrodę termiczną.

Zarówno aluminiowe, jak i stalowe drzwi tego producenta przykuwały uwagę ciekawym, nowoczesnym wzornictwem.

Drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon Brama uchylna do garaży zbiorczych ET 500
Złotymi Medalami MTP wyróżnione zostały dwa produkty firmy Hörmann: drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon oraz brama uchylna do garaży zbiorczych ET 500. 

Cicha bramna do garaży zbiorczych

Nowatorskimi rozwiązaniami zwiększającymi komfort użytkowania wyróżnia się też uchylna brama do garaży zbiorczych - ET 500. Brama, która otwiera i zamyka się płynnie i bardzo cicho, co niezwykle istotne w garażach podziemnych i budynkach wielorodzinnych. Dzięki innowacyjnemu i nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi prawie nie wymaga konserwacji. Dużą zaletą tej bramy jest też specjalny system uchyłu, dzięki któremu skrzydło nie wychodzi poza linię elewacji oraz możliwość dowolnego jej wypełnienia i harmonijnego wkomponowania w fasadę budynku.

Ciepło i elegancja dla przemysłu

Firma Hörmann pokazała też na Budmie innowacyjne produkty dla przemysłu i logistyki.

Aluminiowa brama segmentowa ALR Vitraplan
Aluminiowa brama segmentowa ALR Vitraplan

Świadomym inwestorom stawiającym np. hale produkcyjne, a dążącym do obniżenia kosztów energii ponoszonych na ich ogrzanie zaprezentowano segmentową bramę przemysłową SPU 67 Thermo.

Brama z przegrodą termiczną, o grubości blatu 67 mm - zamiast dotychczasowych 42 mm. W nowym standardzie brama SPU posiada prawie dwukrotnie lepszą izolacyjność cieplną – dla zamontowanej bramy o wymiarach 5 x 5 metrów współczynnik U wynosi 0,51 W/(m2K). Nowość, której produkcja rusza 1 kwietnia tego roku, będzie doskonałym rozwiązaniem w narażonych na spore straty ciepła dużych halach, gdzie bramy stanowią znaczącą część konstrukcji budynku.

Na poznańskich targach Hörmann zaprezentował też wiele nowatorskich rozwiązań stosowanych w bramach szybkobieżnych, przeciwpożarowych bramach przesuwnych i rampach przeładunkowych.

Uwagę inwestorów szukających eleganckiej bramy do reprezentacyjnych nowoczesnych budynków przykuwała aluminiowa segmentowa brama ALR Vitraplan. Brama z przeszkleniem tworzącym jednolitą powierzchnię - bez widocznych profili - stanowić może bardzo atrakcyjny element architektoniczny.

Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2014-03-27

Dodaj komentarz

Jak wykonać taras na dachu płaskim nad garażem?

W projekcie mam płaski dach nad garażem, który chcę wykorzystać jako taras. Jak go wykończyć, żeby ta przestrzeń była atrakcyjna? A miejsca jest dużo – prawie 40 m2. Dodam jeszcze, że zimą garaż ma być ogrzewany (oczywiście do nieco niższej temperatury niż wnętrza mieszkalne).

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowoczesny design bram garażowych Novoferm
Nowoczesny design bram garażowych Novoferm Śledząc panujące trendy w budownictwie dotyczące wyboru kolorystyki, Novoferm – wiodący producent bram, drzwi i napędów, od ponad dwóch ...
Hörmann z Laurem Konsumenta 2017
Hörmann z Laurem Konsumenta 2017 Firma Hörmann zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług Laur Konsumenta 2017. Konsumenci odpowiadający ...
Za nami konferencja prasowa firmy BFT
Za nami konferencja prasowa firmy BFT 21 lutego 2017 roku w siedzibie firmy BFT Polska, producenta innowacyjnych napędów do bram, odbyło się śniadanie prasowe połączone z prezentacją ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x