Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Brama garażowa z hipermarketu i kłopoty z montażem

Bramę spontanicznie kupiliśmy w hipermarkecie budowlanym. Po prostu zobaczyliśmy białą segmentową bramę z napędem w promocji i ucieszyliśmy się, że ma tak przystępną cenę i będzie idealnie pasować do kolorystyki naszego domu. Dopiero na miejscu okazało się, że... - mówią Zosia i Kazik, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy bramę użytkują od 2010 r.

Pod dachem domu mieści się nieogrzewany garaż na jeden samochód

Parametry garażu: w bryle budynku, na jeden samochód, powierzchnia 22 m2. Ściany z pustaków ceramicznych o gr. 30 cm i styropianu 10 cm. Garaż nieogrzewany.

Charakterystyka:

 • brama segmentowa, górna, wykonana z przetłaczanych paneli stalowych, wykończona farbą proszkową, w środku cienkie płyty styropianu. 
 • wymiary 240 x 220 cm. 
 • gwarancja 2 lata. 
 • brama zakupiona z napędem w hipermarkecie budowlanym, bez usługi montażu. 
 • napęd łańcuchowy, wykrywanie przeszkody. 
 • sterowanie za pomocą 2 pilotów dwukanałowych.

Decyzja: bramę spontanicznie kupiliśmy w hipermarkecie budowlanym. Po prostu zobaczyliśmy białą segmentową bramę z napędem w promocji i ucieszyliśmy się, że ma tak przystępną cenę i będzie idealnie pasować do kolorystyki naszego domu. Szukaliśmy wszelkich oszczędności, żeby zmieścić koszty budowy w z góry określonym limicie. Bramę kupiliśmy na intuicję, bez wcześniejszego wymierzania otworu wjazdowego. Pamiętaliśmy, że ma typowe wymiary.

Dopiero na miejscu okazało się, że jest za krótka. Gdyby nie łuk w nadprożu, pasowałaby idealnie. W sklepie nikt nam nie zaproponował usługi montażu i wtedy nie wiedzieliśmy, że warto o to zapytać. Nie robiliśmy z tego problemu, bo wierzyliśmy we własne umiejętności techniczne. Przeliczyliśmy się! Nie obyło się bez pomocy fachowca. Cała brama spakowana była w dwa nieduże kartony, osobne zawierały segmenty i elementy napędu, więc przywieźliśmy je na działkę własnym samochodem.

Napęd z mechanizmem łańcuchowym był w komplecie z bramą Monter dopasował do zakupionej bramy dodatkowy nieruchomy segment z uszczelką

Brama garażowa - rady i przestrogi:

 • Kazik: nie poradziłem sobie z samodzielnym montażem bramy, mimo że mam zdolności techniczne. Nigdy nie widziałem, jak się to robi i nie wiedziałem od czego powinienem zacząć. Szczególną trudność miałem ze złożeniem elementów napędu. Zorientowałem się również, że brama nie zasłoni całego otworu wjazdowego zakończonego łukiem. Brakowało 20 cm!

  Od razu zadzwoniłem po montera. Obejrzał bramę, zmierzył istniejący otwór wjazdowy i powrócił z brakującą częścią. Na szczęście idealnie pasuje do reszty segmentów. Monter przytwierdził ją na stałe do łukowego nadproża, a montaż reszty elementów, łącznie z regulacją napędu i sterowania, zajął mu z moją pomocą 3 godziny.

 • Zosia: jestem zadowolona z bramy pod względem kolorystycznym i funkcjonalnym. Absolutnie wystarcza do nieogrzewanego garażu. Dodatkowy element monter dobrze połączył z resztą bramy. Widać jedynie szerszą uszczelkę, ale to nie szpeci. Do tej pory brama i napęd działają bezawaryjnie. Farba nie zżółkła.

Brama garażowa - koszty:

 • Brama z napędem 1460 zł. 
 • Dodatkowy segment bramy 200 zł. 
 • Montaż 300 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2014-07-16

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wymiana bramy garażowej na nową - krok po kroku

Jeżeli koszty naprawy bądź doposażenia starej bramy garażowej przekraczają cenę nowej lub przedłużenie jej żywotności o kilka lat nie satysfakcjonuje nas, pozostaje wymiana.

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Za nami konferencja prasowa firmy BFT
Za nami konferencja prasowa firmy BFT 21 lutego 2017 roku w siedzibie firmy BFT Polska, producenta innowacyjnych napędów do bram, odbyło się śniadanie prasowe połączone z prezentacją ...
Za nami spotkanie biznesowe partnerów BFT
Za nami spotkanie biznesowe partnerów BFT W dniach 16-17 lutego 2017 roku w Hotelu Boss w Warszawie odbyło się spotkanie partnerów biznesowych BFT - włoskiego producenta napędów ...
WIŚNIOWSKI laureatem I edycji Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy
WIŚNIOWSKI laureatem I edycji Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy Małopolska Nagroda Rynku Pracy to wyjątkowe wyróżnienie dla pracodawców, którzy w sposób szczególny wspierają rozwój zawodowy w regionie. ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x