Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Hörmann na targach BAU 2015 w Monachium

Hörmann na targach BAU 2015 w Monachium

O blisko 100 metrów kwadratowych większe od tego w minionych latach będzie w tym roku stoisko firmy Hörmann na targach BAU w Monachium. Na ponad 1400 metrach kwadratowych powierzchni ten znany niemiecki producent zaprezentuje całą swoją bogatą ofertę bram i drzwi oraz najnowocześniejszych urządzeń do ich obsługi. Jak zwykle nie zabraknie nowości i ciekawych technologicznie rozwiązań, a znane już wcześniej produkty ujrzymy w ich zmodernizowanych wariantach.

Hörmann od kilku lat intensywnie poszerza swoją ofertę drzwi zewnętrznych, coroczne targowe wystawy są tego najlepszym dowodem. W dniach 19-24 stycznia 2015 roku w hali B3 monachijskich targów firma zaprezentuje nowe wzory aluminiowych drzwi do domów pasywnych i energooszczędnych, a także stalowych drzwi o świetnej izolacyjności cieplnej. Na stoisku Hörmanna przekonać się będzie można, że nowoczesne, niezwykle ciepłe i bezpieczne drzwi przyciągać mogą wzrok ciekawym, atrakcyjnym wzornictwem, a bogata paleta tych wzorów, może dawać możliwości bardzo rozmaitej aranżacji .

Poza drzwiami wejściowymi do domów, Hörmann na targach BAU pokaże także różne inne rodzaje drzwi wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym i obiektowym. Począwszy od ocieplanych stalowych drzwi do piwnic, budynków gospodarczych, pracowni i garaży, po drzwi dźwiękoszczelne, przeciwpożarowe i wielofunkcyjne.

Obsługa smartfonem lub tabletem

Obok nowych wzorów drzwi, na stoisku Hörmanna obejrzeć też będzie można nowe rodzaje powierzchni, oklein i kolorów bram garażowych. Interesującą nowością, która zostanie tu zaprezentowana będzie bramka BiSecur z aplikacją na smarftfona lub tablet, pozwalająca na pełną kontrolę i sterowanie zarówno bramami garażowymi czy wjazdowymi, jak i drzwiami wejściowymi oraz innymi urządzeniami, np. oświetleniem. Istotną zaletą tego rozwiązania jest funkcja odczytu położenia, która z dowolnego miejsca na świecie pozwala sprawdzić, czy brama lub drzwi są zamknięte czy otwarte, a w razie konieczności zamknąć je jednym przyciskiem. Aplikacja oferuje też jej użytkownikom możliwość tworzenia tak zwanych "scenariuszy".

To funkcja przydatna w powtarzalnych sytuacjach, takich jak np. codzienny powrót do domu, gdy najpierw otwieramy bramę wjazdową, a następnie bramę do garażu. Jedno kliknięcie na ekranie aplikacji powoduje automatyczne wykonanie wszystkich określonych operacji bez konieczności wybierania pojedynczych poleceń. System ten jest kompatybilny z wieloma produktami firmy Hörmann z serii BiSecur: z napędami SupraMatic i ProMatic do bram garażowych i napędami RotaMatic i LineaMatic do bram wjazdowych.

Dla przemysłu, dla logistyki

Jak zwykle na ogromnym stoisku firmy Hörmann nie zabraknie wielu innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu i logistyki. Wśród nich znajdą się energooszczędne bramy i oferta produktów przeciwpożarowych, a także najnowsze rozwiązania z zakresu techniki przeładunku.

Plany na przyszłość

Tego, jakie innowacje niemiecki producent planuje wprowadzić na rynek w ciągu dwóch najbliższych lat - dowiedzieć się będzie można na konferencji prasowej organizowanej pierwszego dnia targów o godzinie 16.30. Wtedy to po raz pierwszy firma Hörmann zaprezentuje się ze swoimi spółkami – córkami: firmami Alukon i Schörghuber. Przedstawiciele tych firm wspólnie zaznajomią słuchaczy z planowanym rozwojem ekonomicznym grupy Hörmann i przedstawią innowacyjne produkty, które wprowadzone zostaną na rynek w najbliższym czasie.

Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2015-01-05

Dodaj komentarz

Jakie parametry powinna mieć brama garażowa?

Odpowiedź eksperta: Do garażu znajdującego się w bryle budynku najlepiej wybrać bramę segmentową o grubości paneli 42 mm, co zapewnia jej dużą stabilność i dobre parametry akustyczne.

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowoczesny design bram garażowych Novoferm
Nowoczesny design bram garażowych Novoferm Śledząc panujące trendy w budownictwie dotyczące wyboru kolorystyki, Novoferm – wiodący producent bram, drzwi i napędów, od ponad dwóch ...
Hörmann z Laurem Konsumenta 2017
Hörmann z Laurem Konsumenta 2017 Firma Hörmann zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług Laur Konsumenta 2017. Konsumenci odpowiadający ...
Za nami konferencja prasowa firmy BFT
Za nami konferencja prasowa firmy BFT 21 lutego 2017 roku w siedzibie firmy BFT Polska, producenta innowacyjnych napędów do bram, odbyło się śniadanie prasowe połączone z prezentacją ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x