Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Segmentowa brama z dobrą izolacją termiczną i napędem za 8700 zł

Projektując z mężem i architektem dom, od razu umieściłam dwustanowiskowy garaż w jego bryle i zadbałam o szeroki wjazd, bez słupka pośrodku, żeby był naprawdę wygodny. Kiedy zbliżał się moment zamknięcia garażu bramą, skłaniałam się ku wygodnej w obsłudze, segmentowej bramie z dobrą izolacją termiczną i napędem. Uznany polski producent miał w swojej ofercie wyroby, które zadowalały mnie pod względem jakości, trwałości i wyglądu - mówi Lidka, Członkini Klubu Budujących Dom, która bramę garażową użytkuje od 2010 r.

Parametry garażu: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 33,5 m2. Garaż ogrzewany w zimie do temperatury 5–7°C.

Charakterystyka:

 • brama segmentowa, górna, wykonana z ocynkowanych paneli stalowych, izolowanych pianką poliuretanową o gr. 46 mm, wykończona okleiną z tworzywa sztucznego na zewnątrz w kolorze mahoń, wewnątrz białym;
 • wymiary 5000 × 2250 mm.
 • brama kupiona z napędem i montażem.

Napęd – z mechanizmem łańcuchowym i enkoderem do wykrywania przeszkód; siła uciągu 1200 N; gwarancja 2 lata.
Sterowanie – przycisk na ścianie garażu i 3 piloty dwukanałowe.

Bramę segmentową, bardzo szczelną i wykończoną laminatem w kolorze mahoń, łatwo umyć ją myjką ciśnieniową Bramę, od strony wnętrza garażu, okryto laminatem w białym kolorze
Bramę segmentową, bardzo szczelną i wykończoną laminatem w kolorze mahoń, łatwo umyć ją myjką ciśnieniową Bramę, od strony wnętrza garażu, okryto laminatem w białym kolorze

Decyzja: projektując z mężem i architektem dom, od razu umieściłam dwustanowiskowy garaż w jego bryle i zadbałam o szeroki wjazd, bez słupka pośrodku, żeby był naprawdę wygodny. Kiedy zbliżał się moment zamknięcia garażu bramą, skłaniałam się ku wygodnej w obsłudze, segmentowej bramie z dobrą izolacją termiczną i napędem.

Uznany polski producent miał w swojej ofercie wyroby, które zadowalały mnie pod względem jakości, trwałości i wyglądu. Kupiłam je w komplecie u pobliskiego dystrybutora razem z usługą montażu. Dzięki temu mam w pobliżu serwis. Dystrybutor dobrał do ciężaru bramy odpowiedni markowy napęd.

Dla wygody, oprócz pilotów do sterowania napędu bramy, zastosowałam przycisk na ścianie garażu, który bardzo się przydaje, kiedy przechodzę z garażu do dalszej części domu. Kolor bramy dopasowałam do stolarki drzwiowej z mahoniu. Jest praktyczniejszy, niż biały.

Wrota w pozycji otwartej umożliwiają wjechanie do garażu wyższym samochodem Siłownik do bramy o wymiarach 5000 × 2250 mm ma siłę uciągu 1200 N
Wrota w pozycji otwartej umożliwiają wjechanie do garażu wyższym samochodem Siłownik do bramy o wymiarach 5000 × 2250 mm ma siłę uciągu 1200 N

Brama garażowa z napędem - rady i przestrogi:

 • Oboje z mężem jesteśmy zadowoleni z działania i wyglądu bramy w garażu. Wrota pracują lekko, bez hałasu, bo mąż regularnie konserwuje smarem w sprayu ich zawiasy, łożyska i prowadnice oraz łańcuch napędu. Robi to w momencie, kiedy wrota zaczynają działać skokowo. Musieliśmy wymienić elementy w napędzie, ponieważ zalała je skroplona wilgoć. Po tej naprawie, za 600 zł, napęd sprawdza się doskonale, bo jest dostatecznie mocny.

  Polecam założenie naściennego przycisku sterującego bramą. Piloty działają bez usterek, ale zgubiliśmy 2 z nich i musieliśmy dokupić nowe. Ze względu na dziecko, chciałam mieć pewność, że brama zatrzyma się, jeśli trafi na przeszkodę. Monter sam stawał w świetle wrót, demonstrując mi działanie funkcji wykrywania przeszkody.

  Co do antywłamaniowego bezpieczeństwa bramy, zdaliśmy się na czujkę alarmu i monitoring, oraz ręczny rygiel, uniemożliwiający otwarcie bramy z zewnątrz elektronicznie i ręcznie. Wszyscy dobrze radzimy sobie z ręcznym otwieraniem bramy, podczas przerw w dostawie prądu, bo wrota są dobrze wyważone, a mechanizmy regularnie smarowane. W zimie otwarcie szerokiej bramy momentalnie wychładza garaż.

Brama garażowa z napędem - koszty:

 • brama z napędem, sterowaniem i montażem 8700 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2015-07-13

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Sztuczki sprzedawców bram garażowych. Na co zwracać uwagę?

Wybierając ocieplaną bramę, nie wolno dać się zmanipulować sprzedawcom. Niestety, bardzo często raczą oni klienta rozmaitymi półprawdami, żeby skłonić go do kupienia czegoś, czego w rzeczywistości nie potrzebuje.

topowe produkty

Bramy garażowe Normstahl

Normstahl to renomowana marka oferująca najwyższej jakości innowacyjne i zautomatyzowane systemy wejściowe przeznaczone do zastosowań domowych i przemysłowych. Bogata oferta trwałych produktów Normstahl - bezpiecznych, prostych w instalacji i wyjątkowo łatwych w obsłudze - jest obecna na rynku od 1946 r.
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowa promocja WIŚNIOWSKI: kup automatyczną bramę UniTherm i zyskaj potrójnie!
Nowa promocja WIŚNIOWSKI: kup automatyczną bramę UniTherm i zyskaj potrójnie! Kto powiedział, że nie da się już bardziej udoskonalić bramy garażowej? Firma WIŚNIOWSKI po raz kolejny zaskakuje. Dostosowana do twoich ...
Bramy garażowe WIŚNIOWSKI z napędem Metro
Bramy garażowe WIŚNIOWSKI z napędem Metro Automatyczne bramy garażowe WIŚNIOWSKI są gwarancją komfortu i bezpieczeństwa. Teraz zyskują jeszcze większą estetykę i funkcjonalność ...
Hörmann Konsumenckim Liderem Jakości 2016
Hörmann Konsumenckim Liderem Jakości 2016 Firma Hörmann otrzymała Złote Godło w programie Konsumencki Lider Jakości 2016. Ten znany producent bram, drzwi i napędów wyróżniony ...
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe