Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Brama garażowa segmentowa z napędem za 5600 zł

Choć na końcu budowy trudno mi było wysupłać ponad 5000 zł na bramę garażową, świetnie się stało, że to zrobiłam i od razu zamówiłam komplet – segmentową bramę + napęd. Tego rodzaju bramę najpierw zobaczyłam u znajomych i bardzo mi się spodobała, ze względu na duży komfort użytkowania - mówi Ewa, Czytelniczka Budujemy Dom, która segmentową bramę garażową użytkuje od 2007 r.

Już w projekcie domu zaplanowano szeroki otwór wjazdowy do garażu, bez słupka na środku.
Parametry garażu: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 38 m2; nieogrzewany.

Charakterystyka:

 • Brama – segmentowa górna, wykonana z blachy ocynkowanej o gr. 0,5 mm, izolowanych pianką poliuretanową o gr. 46 mm, wykończona okleiną z tworzywa sztucznego na zewnątrz w kolorze brązowym, wewnątrz białym; 4300 x 2500 mm. 
 • Żywotność – 15 000 cykli. 
 • Napęd– z mechanizmem łańcuchowym i enkoderem do wykrywania przeszkód; siła uciągu 1200 N; gwarancja 2 lata. 
 • Sterowanie – 3 piloty dwukanałowe. 
 • Brama zakupiona z napędem i usługą monterską.

Decyzja: choć na końcu budowy trudno mi było wysupłać ponad 5000 zł na bramę garażową, świetnie się stało, że to zrobiłam i od razu zamówiłam komplet – segmentową bramę + napęd. Tego rodzaju bramę najpierw zobaczyłam u znajomych i bardzo mi się spodobała, ze względu na duży komfort użytkowania. Firmy montującej poszukałam w okolicy. Celowo tak zrobiłam, żeby była blisko na wypadek awarii.

Wrota segmentowe wraz z prowadnicami i napędem układają się pod sufitem antresoli.
Wrota segmentowe wraz z prowadnicami i napędem układają się pod sufitem antresoli.

Brama segmentowa z napędem - rady i przestrogi:

Wrota, zaizolowane pianką poliuretanową o gr. 46 mm, są wyposażone w trwałe uszczelki i wewnętrzny pochwyt.
Wrota, zaizolowane pianką poliuretanową o gr. 46 mm, są wyposażone w trwałe uszczelki i wewnętrzny pochwyt.

Przez 9 lat nie było żadnej awarii. Serwisant nie musi do mnie dojeżdżać daleko, co też wpływa na koszty przeglądu. Zlecam robić go co 2 lata. Trwa to moment, jest tanie, a ja mam świadomość, że wszystko w automatycznej bramie dobrze działa.

Monter między innymi sprawdza i smaruje zawiasy, łożyska i prowadnice oraz łańcuch napędu, reguluje naciąg sprężyn, żeby brama płynnie dociskała się do podłoża. Przed montażem fachowcy sami pomierzyli garaż i dopasowali moc napędu. Ja wskazałam tylko rodzaj i kolor wrót. Kolorystykę dopasowałam do drzwi wejściowych.

Brama była gotowa po 3 dniach od zamówienia, producent dawał sobie na to 5 dni. Monterzy wyrobili się z jej założeniem w kilka godzin. Wrota od razu miały w standardzie wewnętrzny rygiel oraz uchwyt i rygiel do ręcznego otwierania. Z dodatkowego wyposażenia zamówiłam natomiast napęd z pilotami, bo zamek ryglujący z szyldem i pochwyt na zewnątrz wydawały mi się zbędne. Nie brakuje mi ich teraz!

Dużą zaletą mojej bramy jest gruba izolacja z pianki poliuretanowej i szerokie elastyczne uszczelki, które bardzo dobrze chronią wnętrze garażu przed mrozem i wilgocią. Mam też pewność, że dotykając płaszcza bramy, nie przytrzasnę, ani nie wkręcę sobie palców. O to fabrycznie zadbał producent.

Co najważniejsze – napęd reaguje na moje zwierzaki, bo też ma odpowiednie zabezpieczenia. Kilka razy musiałam uruchomić ręczne otwieranie. To proste, bo trzeba tylko przekręcić awaryjny rygiel w inne położenie. Znajduje się on wysoko, na górnej prowadnicy, więc przekręcam go kijem od szczotki. Raz w roku myję wrota myjką ciśnieniową.

Brama segmentowa z napędem - koszty:

 • brama z napędem i montażem 5600 zł, 
 • przegląd (co 2 lata) 100 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2016-09-27

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Wymiana dwóch bram uchylnych na segmentowe

W 2015 r. robiliśmy remont domu i wymieniliśmy dwie bramy uchylne płytowe na segmentowe górne. Napędy zostawiliśmy. Otwory mają ten sam rozmiar, ale nowe wrota znajdują się, nie jak poprzednio w świetle otworu, tylko tuż za nim, wewnątrz garażu - mówią Bogusia i Irek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy uchylne bramy garażowe użytkowali w latach 1994-2015, segmentowe górne od jesieni 2015 r.

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Nowoczesny design bram garażowych Novoferm
Nowoczesny design bram garażowych Novoferm Śledząc panujące trendy w budownictwie dotyczące wyboru kolorystyki, Novoferm – wiodący producent bram, drzwi i napędów, od ponad dwóch ...
Hörmann z Laurem Konsumenta 2017
Hörmann z Laurem Konsumenta 2017 Firma Hörmann zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług Laur Konsumenta 2017. Konsumenci odpowiadający ...
Za nami konferencja prasowa firmy BFT
Za nami konferencja prasowa firmy BFT 21 lutego 2017 roku w siedzibie firmy BFT Polska, producenta innowacyjnych napędów do bram, odbyło się śniadanie prasowe połączone z prezentacją ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x