Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Brama garażowa segmentowa z napędem za 5600 zł

Choć na końcu budowy trudno mi było wysupłać ponad 5000 zł na bramę garażową, świetnie się stało, że to zrobiłam i od razu zamówiłam komplet – segmentową bramę + napęd. Tego rodzaju bramę najpierw zobaczyłam u znajomych i bardzo mi się spodobała, ze względu na duży komfort użytkowania - mówi Ewa, Czytelniczka Budujemy Dom, która segmentową bramę garażową użytkuje od 2007 r.

Już w projekcie domu zaplanowano szeroki otwór wjazdowy do garażu, bez słupka na środku.
Parametry garażu: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 38 m2; nieogrzewany.

Charakterystyka:

  • Brama – segmentowa górna, wykonana z blachy ocynkowanej o gr. 0,5 mm, izolowanych pianką poliuretanową o gr. 46 mm, wykończona okleiną z tworzywa sztucznego na zewnątrz w kolorze brązowym, wewnątrz białym; 4300 x 2500 mm. 
  • Żywotność – 15 000 cykli. 
  • Napęd– z mechanizmem łańcuchowym i enkoderem do wykrywania przeszkód; siła uciągu 1200 N; gwarancja 2 lata. 
  • Sterowanie – 3 piloty dwukanałowe. 
  • Brama zakupiona z napędem i usługą monterską.

Decyzja: choć na końcu budowy trudno mi było wysupłać ponad 5000 zł na bramę garażową, świetnie się stało, że to zrobiłam i od razu zamówiłam komplet – segmentową bramę + napęd. Tego rodzaju bramę najpierw zobaczyłam u znajomych i bardzo mi się spodobała, ze względu na duży komfort użytkowania. Firmy montującej poszukałam w okolicy. Celowo tak zrobiłam, żeby była blisko na wypadek awarii.

Wrota segmentowe wraz z prowadnicami i napędem układają się pod sufitem antresoli.
Wrota segmentowe wraz z prowadnicami i napędem układają się pod sufitem antresoli.

Brama segmentowa z napędem - rady i przestrogi:

Wrota, zaizolowane pianką poliuretanową o gr. 46 mm, są wyposażone w trwałe uszczelki i wewnętrzny pochwyt.
Wrota, zaizolowane pianką poliuretanową o gr. 46 mm, są wyposażone w trwałe uszczelki i wewnętrzny pochwyt.

Przez 9 lat nie było żadnej awarii. Serwisant nie musi do mnie dojeżdżać daleko, co też wpływa na koszty przeglądu. Zlecam robić go co 2 lata. Trwa to moment, jest tanie, a ja mam świadomość, że wszystko w automatycznej bramie dobrze działa.

Monter między innymi sprawdza i smaruje zawiasy, łożyska i prowadnice oraz łańcuch napędu, reguluje naciąg sprężyn, żeby brama płynnie dociskała się do podłoża. Przed montażem fachowcy sami pomierzyli garaż i dopasowali moc napędu. Ja wskazałam tylko rodzaj i kolor wrót. Kolorystykę dopasowałam do drzwi wejściowych.

Brama była gotowa po 3 dniach od zamówienia, producent dawał sobie na to 5 dni. Monterzy wyrobili się z jej założeniem w kilka godzin. Wrota od razu miały w standardzie wewnętrzny rygiel oraz uchwyt i rygiel do ręcznego otwierania. Z dodatkowego wyposażenia zamówiłam natomiast napęd z pilotami, bo zamek ryglujący z szyldem i pochwyt na zewnątrz wydawały mi się zbędne. Nie brakuje mi ich teraz!

Dużą zaletą mojej bramy jest gruba izolacja z pianki poliuretanowej i szerokie elastyczne uszczelki, które bardzo dobrze chronią wnętrze garażu przed mrozem i wilgocią. Mam też pewność, że dotykając płaszcza bramy, nie przytrzasnę, ani nie wkręcę sobie palców. O to fabrycznie zadbał producent.

Co najważniejsze – napęd reaguje na moje zwierzaki, bo też ma odpowiednie zabezpieczenia. Kilka razy musiałam uruchomić ręczne otwieranie. To proste, bo trzeba tylko przekręcić awaryjny rygiel w inne położenie. Znajduje się on wysoko, na górnej prowadnicy, więc przekręcam go kijem od szczotki. Raz w roku myję wrota myjką ciśnieniową.

Brama segmentowa z napędem - koszty:

  • brama z napędem i montażem 5600 zł, 
  • przegląd (co 2 lata) 100 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2016-09-27

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
WIŚNIOWSKI w odsłonie smartCONNECTED
WIŚNIOWSKI w odsłonie smartCONNECTED W zakresie bram garażowych, bram wjazdowych oraz drzwi wejściowych marka WIŚNIOWSKI proponuje przejście z epoki automatyzacji do świata ...
25% rabatu na 25-lecie. Konkurs jubileuszowy firmy Hörmann
25% rabatu na 25-lecie. Konkurs jubileuszowy firmy Hörmann Firma Hörmann Polska świętuje 25-lecie istnienia. Z tej okazji ogłosiła konkurs jubileuszowy pod hasłem "Mam bramę Hörmann…"
Bramy garażowe KRISPOL napędzane automatyką bez VAT
Bramy garażowe KRISPOL napędzane automatyką bez VAT Przy zakupie dowolnego modelu segmentowej bramy garażowej KRISPOL, automatyka STARCUS jest dostępna w cenie obniżonej o wartość podatku VAT.

Wymiana dwóch bram uchylnych na segmentowe

W 2015 r. robiliśmy remont domu i wymieniliśmy dwie bramy uchylne płytowe na segmentowe górne. Napędy zostawiliśmy. Otwory mają ten sam rozmiar, ale nowe wrota znajdują się, nie jak poprzednio w świetle otworu, tylko tuż za nim, wewnątrz garażu - mówią Bogusia i Irek, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy uchylne bramy garażowe użytkowali w latach 1994-2015, segmentowe górne od jesieni 2015 r.

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x