Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Wrota segmentowe z napędem - szósty rok płynnie się składają

Przyznaję, miałem obawy, czy segmenty skrzydeł nie zaczną się z czasem zacinać lub ciężko chodzić. Szósty rok płynnie się składają. Nie mam uwag do uszczelek, ani okuć i prowadnic. Uszczelki nie sparciały, farba na zamówienie nie wyblakła. Ogólnie fajny produkt! - mówi Staszek, Czytelnik Budujemy Dom, który 2 górne segmentowe bramy garażowe użytkuje od 2011 r.

Wolno stojący garaż
Wolno stojący garaż ma 2 oddzielne wygodne wjazdy

Garaż: wolno stojący, na 2 samochody, powierzchnia 50 m2; ogrzewany.

Bramy garażowe:

  • 2 segmentowe, górne; z blachy ocynkowanej o gr. 0,5 mm, wykończonej farbą proszkową na zewnątrz w kolorze brązowym, wewnątrz białym; w segmentach izolacja z pianki poliuretanowej o gr. 46 mm; wymiary 2400 x 2150 mm. Żywotność – 15 000 cykli. 
  • Napęd – 2 szt. z paskiem kewlarowym i enkoderem do wykrywania przeszkód; siła uciągu 800 N; gwarancja 2 lata. 
  • Sterowanie – 3 piloty dwukanałowe i przycisk na ścianie. Bramy zakupione z napędami i usługą monterską.

Decyzja: nie podobają mi się garaże w bryle domu, ani wielkie bramy w garażu. Zbudowałem więc tuż obok domu wolno stojący budynek z dwoma wjazdami i miejscami do parkowania, bo wiedziałem, że po przeprowadzce na wieś żona zacznie jeździć własnym samochodem. Ona również wolała mieć 2 mniejsze wjazdy i wydzielone strefy postojowe. Otwory wjazdowe celowo są typowe, bo to rzutuje na koszty wrót.

Kolega z pracy, który też stawiał dom, powiedział mi, że właśnie znalazł super bramę do garażu i wskazał dystrybutora. Pojechałem do niego. Najlepsze wydały mi się bramy segmentowe górne, ale oglądając ich typowe kolory, zorientowałem się, że nie pasują do naszego domu. Sprzedawca zachęcił do wykonania koloru na zamówienie z palety RAL. Skorzystałem z tej możliwości, kosztowało to drożej.

Zamknięcie garażu załatwiłem full opcją, czyli zamówiłem bramy, napędy, przycisk na ścianie, montaż, a do tego identyczne w kolorze drzwi i okna. Napędy dobrał monter, po wizji lokalnej w garażu.

Wrota segmentowe z napędem
Wrota segmentowe z napędem układają się pod sufitem garażu

Wrota segmentowe z napędem - rady i przestrogi:

Bramy i cała reszta przyjechały do nas po trzech tygodniach i monter uwinął się z nimi przez 1 dzień. Przyznaję, miałem obawy, czy segmenty skrzydeł nie zaczną się z czasem zacinać lub ciężko chodzić. Szósty rok płynnie się składają. Nie mam uwag do uszczelek, ani okuć i prowadnic. Uszczelki nie sparciały, farba na zamówienie nie wyblakła. Ogólnie fajny produkt!

Już kilka razy musieliśmy z powodu braku prądu otwierać bramy ręcznie, ułatwia to specjalny rygiel i linka. Kiedy skrzydła zaczynają popiskiwać, sam spryskuję rolki na prowadnicach smarem WD40. Serwis firmowy dotąd do nas nie zawitał. Przycisk na ścianie super się przydaje, bo nie zawsze pod ręką są piloty.

Raz się zdarzyło, że kot w ostatniej chwili wskakiwał do garażu i wrota go lekko przytrzasnęły. Nic mu się nie stało. Bramy mają wszystkie typowe zabezpieczenia fabryczne, ale dodatkowo założyłem alarm i kamery. Kiedy wyjeżdżamy na dłużej, blokuję je od wewnątrz jeszcze ryglami.

Przycisk na ścianie otwierający bramę garażową
W codziennym użytkowaniu przydaje się przycisk na ścianie, umożliwiający elektryczne otwarcie wrót.

Wrota segmentowe z napędem - koszty:

  • bramy z napędem i montażem 8000 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2016-09-28

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 

Boczna brama segmentowa na dwa wjazdy to świetny pomysł!

Wybór bramy scedowałam na męża. To on zdecydował, że jest ona z drewna i otwiera się na boczną ścianę. Była między nami rozmowa o napędzie, lecz szczerze mówiąc, wydawało mi się to ekstrawagancją. Wychodzę z założenia, że trzeba ćwiczyć mięśnie, gdzie tylko się da - mówi Basia, Członkini Klubu Budujących Dom, która boczną segmentową bramę garażową użytkuje od 2000 r.

Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe Hörmann w promocyjnej ofercie
Bramy garażowe Hörmann w promocyjnej ofercie W tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann bramy garażowe są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność ...
KRISPOL: nowy model bramy garażowej VENTE K2 RCS 60
KRISPOL: nowy model bramy garażowej VENTE K2 RCS 60 KRISPOL - producent kompletu stolarki dla domu: bramy garażowej, okien, rolet, drzwi i żaluzji fasadowych, wprowadził do oferty nową bramę ...
Promocyjna oferta na produkty w technologii smartCONNECTED firmy Wiśniowski
Promocyjna oferta na produkty w technologii smartCONNECTED firmy Wiśniowski Od 11 kwietnia automatyczne bramy garażowe, drzwi wejściowe z zamkiem elektrycznym oraz automatyczne bramy ogrodzeniowe firmy WIŚNIOWSKI można ...
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x