Budujemy Dom
Instalacje / Instalacje elektryczne / Aktualności

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009

Już za kilka dni Łódź po raz kolejny stanie się niezwykłym miejscem, w którym spotkają się technika, sztuka oraz film. Kino wielkiego formatu, spotkania z artystami i twórcami X muzy, prezentacje sprzętu i  technik realizacji filmowej - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się 28 listopada XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Plus Camerimage 2009. 

VII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Plus Camerimage 2009Podobnie jak w latach ubiegłych producent światła firma OSRAM jest oficjalnym sponsorem największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego sztuce operatorskiej i filmowej.

Firma OSRAM już po raz trzeci uczestniczy w  uznanym i docenianym nie tylko przez środowisko filmu, przedsięwzięciu jakim jest festiwal.

Nośnikiem przekazu w filmie jest obraz, a światło jest jednym z najistotniejszych elementów, które składają się na ostateczny efekt obrazu. Jako producent źródeł światła z przeznaczeniem do produkcji filmowej, spotkania z twórcami odpowiedzialnymi za techniczną stronę związaną z realizacją oświetlenia są dla nas niezwykle istotne. To ważny element, który pozwala nam odpowiadać na coraz większe potrzeby filmu i dostosowywać nasze produkty do wymogów rynku – mówi Magdalena Bogusz Marketing Manager z firmy OSRAM.   

Firma w swojej ofercie posiada szereg lamp m.in. do zastosowania estradowego oraz filmowego, z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle od ponad 50 lat. Technologia najwyższej jakości jest ceniona zresztą nie tylko przez samych filmowców. Została także wyróżniona nagrodą Emmy w dziedzinie technologii przez Akademię Sztuki Telewizyjnej i Oscarem przyznanym przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Jednak, jak przyznaje Magdalena Bogusz obecność OSRAM na Camerimage to nie tylko wynik współpracy z przemysłem filmowym - Kino w dzisiejszych czasach stanowi nieodłączny element naszej kultury. Mecenat sztuki i zaangażowanie w przedsięwzięcia kulturalne, jest jednym z elementów działalności naszej firmy –mówi Magdalena Bogusz.

PLUS CAMERIMAGE jest festiwalem poświęconym sztuce filmowej. Podczas tegorocznej, już XVII jego edycji nagrodami uhonorowani zostaną m.in.: Allan Starski (nagroda specjalna dla scenografa), Terry William (specjalna „nagroda dla reżysera ze szczególną wrażliwością wizualną”), niemiecki reżyser Volker Schloendorff (nagroda za całokształt twórczości), autor zdjęć filmowych Dante Spinotti (nagroda za całokształt twórczości). Nagrodę specjalną dla duetu autor zdjęć – reżyser otrzymają hiszpański reżyser Carlos Saura i włoski operator Vittorio Storaro.

Festiwal potrwa do 5 grudnia.

 

Firma powiązana: Osram
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Gira Sensotec LED - bezdotykowy wyłącznik, czujka ruchu i lampka
Gira Sensotec LED - bezdotykowy wyłącznik, czujka ruchu i lampka Gira Sensotec zastępuje wyłącznik i czujkę ruchu, zwłaszcza w skomplikowanych pomieszczeniach. Aby załączyć oświetlenie na pełną wartość ...
Kolekcja Impresja firmy Ospel
Kolekcja Impresja firmy Ospel Nowoczesna i funkcjonalna seria łączników i gniazd podtynkowych Ospel Impresja łączy w sobie elegancką, wypukłą linię opartą na kwadracie ...
Nowa odsłona ramek OSPEL dla osprzętu z kolekcji KARO
Nowa odsłona ramek OSPEL dla osprzętu z kolekcji KARO Nowatorskim sposobem na wprowadzenie kolorów do domowych pomieszczeń jest bez wątpienia montaż osprzętu elektrycznego w ramkach o oryginalnych ...

Układanie instalacji elektrycznej w domu

Najtrudniejszym zadaniem elektryka jest zaprojektowanie i wykonanie instalacji elektrycznej w domu tak, by była bezpieczna, nawet jeśli korzystający z niej mieszkańcy, na przykład dzieci, zachowują się w sposób nierozsądny.

topowe produkty

LEDIX - funkcjonalność i elegancja w oświetlaniu ciągów komunikacyjnych

Inteligentne oświetlenie LED LEDIX dostępne na rynku od kilku lat jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących atrakcyjnego, a zarazem funkcjonalnego sposobu oświetlenia schodów, ciągów komunikacyjnych, ścian, elewacji itp.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x