Budujemy Dom
Instalacje / Instalacje elektryczne / Topowe produkty

Łączniki oświetlenia Celiane firmy Legrand ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Urządzanie wnętrza to zadanie wymagające podejmowania wielu, często powiązanych ze sobą, decyzji. Dobór właściwego osprzętu elektroinstalacyjnego to ważny element tego procesu, istotne jest więc, aby rozwiązanie, na które się zdecydujemy, spełniło nasze oczekiwania.

Warto mieć wiedzę na temat dostępnych rozwiązań zarówno pod względem realizowanych funkcji przez poszczególne serie jak i możliwych wykończeń. Właściwe połączenie wymienionych elementów to cel poszukiwany przez większość inwestorów i projektantów.

Odświeżona, dostępna od początku 2016 roku, oferta Celiane firmy Legrand to aktualnie 44 wzory wykończeń ramek przeznaczonych do łączenia z 3 kolorami plakietek i klawiszy. Wśród nich cieszące się coraz większą popularnością gniazdo płaskie, odporne na gromadzenie kurzu, posiadające doskonały, nowoczesny wygląd i nową obniżoną cenę. Stanowi interesującą propozycję dla każdego, kto myśli o wyposażeniu w gniazda przyszłego biura, mieszkania lub domy.

Warto wspomnieć również o nowym łączniku oświetlenia w eleganckiej wersji SLIM, oferowanym w tej samej cenie co wersja tradycyjna. Dodatkowy grafitowy klawisz obecnej oferty sprawia, że Celiane jest teraz jeszcze bardziej delikatna. Niezależnie od wybranego mechanizmu połączenie go z jedną z 44 ramek gwarantuje pełne dopasowanie nawet do najbardziej oryginalnych wykończeń pomieszczeń i znajdujących się w nich mebli (np. ramki metalowe z industrialnymi przetłoczeniami).

Łącznik oświetlenia typu SLIM w kolorze grafit z podświetlanym pierścieniem Gniazdo płaskie z plakietką w kolorze Tytan.
Łącznik oświetlenia typu SLIM w kolorze grafit z podświetlanym pierścieniem

Gniazdo płaskie z plakietką w kolorze Tytan.

Wśród nowych mechanizmów warto zwrócić uwagę na rozbudowany, tradycyjny łącznik oświetlenia w wersji oszczędzającej energię zawierający wbudowaną funkcję automatycznego wyłączenia. Działanie nowego produktu polega na automatycznym wyłączaniu oświetlenia, gdy użytkownik zapomni to zrobić. Urządzenie wykona to zadanie automatycznie, po 10 minutach od chwili opuszczenia pomieszczenia.

Łącznik z automatycznym wyłączeniem

Interesującą nowością jest również ładowarka USB z modułem dokującym dla smartfona. Ładowanie przy jej użyciu wymaga jedynie wsunięcia urządzenia do dedykowanej podstawy ze złączem micro USB, bez konieczności używania kabla. Rozwiązanie nowoczesne, wygodne i estetyczne.

Nową serię łączników Celiane uzupełniają wersje bezprzewodowe. Idealnie sprawdzające się w przypadku, gdy chcemy rozbudować istniejącą instalację o dodatkowy punkt sterowania oświetleniem np. przy biurku lub łóżku. Łącznik przyklejamy wprost do blatu, natomiast komunikacja z modułem wykonawczym realizowana jest drogą radiową. Moduł przekaźnika załączający obwód elektryczny, ukryty jest w dowolnym miejscu instalacji sterowanego oświetlenia (np. w istniejącej puszcze instalacyjnej). Niezależnie od jego położenia (np. w samej lampie) sterowanie nim następuję z dowolnego miejsca pomieszczenia. Z miejsca, które możemy zmienić w każdej chwili, bez kucia ścian i modyfikacji instalacji.

Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem (Celiane ZigBee)
Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem (Celiane ZigBee)

Kolejnym krokiem unowocześnienia instalacji Celiane jest opcja sterowania oświetleniem za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Możliwość podlewania ogrodu, sterowania bramą lub innymi urządzeniami elektrycznymi występującymi w domu przez telefon, który każdy z nas ma przy sobie, to nowa jakość zarządzania nowoczesnym budynkiem.

Cieszący się doskonałą opinią klientów osprzęt serii Celiane firmy Legrand otrzymał nowe oblicze. Zachował przy tym cenioną przez instalatorów trwałość, niezawodność oraz elastyczność konfiguracji. Nowe funkcje uzupełniają dotychczasową ofertę o dostosowanie łączników automatycznych i ściemniaczy do współpracy z oświetleniem LED, ściemnianie lampek do czytania czy tworzenie kilku scenariuszy oświetlenia dla wybranego pomieszczenia. Mnogość dostępnych mechanizmów gwarantuje możliwość realizacji podświetlenia ciągów komunikacyjnych, bezprzewodowego nagłaśniania przestrzeni ulubioną muzyką oraz utrzymywania zadanej temperatury w pomieszczeniu. To wszystko sprawia, że Celiane gwarantuje możliwość posiadania instalacji elektrycznej idealnie dopasowanej do potrzeb klienta z możliwością rozbudowy w przyszłości.

Tuner z wbudowanym wzmacniaczem Moduł Bluetooth do bezprzewodowej transmisji sygnału audio

Tuner z wbudowanym wzmacniaczem

Moduł Bluetooth do bezprzewodowej transmisji sygnału audio
Legrand Polska Sp. z o.o.
ul. Domaniewska 50
02-672 Warszawa
801 133 084 (Infolinia)
info@legrand.com.pl
www.legrand.pl
www.legrandwdomu.pl
aktualizacja: 2017-01-11
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x