Budujemy Dom
Instalacje / Instalacje elektryczne / Aktualności

20. jubileusz firmy SPOT Light

Unikatowe wzornictwo oraz bogaty asortyment produktów oświetleniowych – to wszystko sprawiło, że firma SPOT Light jest liderem w branży. Historia przedsiębiorstwa, które z małej rodzinnej firmy przeistoczyło się w prężnie działającą spółkę eksportującą lampy do 32 krajów świata, rozpoczęła się 20 lat temu w małej miejscowości obok Kędzierzyna-Koźla na Śląsku.

20. jubileusz firmy SPOT Light
Początek lat 90. to okres burzliwego rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, co dotyczyło również rynku oświetlenia. Historia firmy SPOT Light rozpoczęła się w momencie, gdy świeżo upieczony absolwent technikum elektryczno-elektronicznego w Kędzierzynie-Koźlu, Christian Ortlieb, dostrzegł niszę rynkową, która wynikała z małej podaży bardzo modnych wówczas lamp reflektorowych typu spot. Zainspirowany pomysłem, w dniu 1 kwietnia 1996 roku, zarejestrował własną działalność. Wizjonerska koncepcja firmy, która specjalizowała się w tego typu oświetleniu, okazała się zaledwie początkiem sukcesu.

Dziś spółka zatrudnia ponad 120 pracowników, a jej bardzo rozbudowany asortyment można spotkać w największych sieciach handlowych w całej Europie oraz innych krajach świata. Innowacyjność i unikatowość oferty sprawia, że firma na przestrzeni 20 lat stała się kreatorem trendów na rynku oświetleniowym. Na tym jednak nie koniec – spółka wciąż zwiększa możliwości produkcyjne, rozbudowuje siedzibę i kreśli ambitne plany na przyszłość.

20. jubileusz firmy SPOT Light

Recepta na świetlany sukces

Pierwszy zakład produkcyjny firmy mieścił się w domu jej właściciela, Christiana Ortlieb w miejscowości Cisek, a załoga liczyła zaledwie sześć osób. Już w dwa lata później przedsiębiorstwo rozszerzyło produkcję na rynek polski, a jego głównymi odbiorcami były duże sieci handlowe. Wciąż rosnący popyt na produkty marki SPOT Light sprawił, że z czasem asortyment uległ poszerzeniu m.in. o lampy wiszące, stojące, oczka halogenowe i żyrandole.

Z inicjatywy firmy SPOT Light w 2010 roku na rynku pojawiła się odrębna marka BRITOP Lighting, oferująca oświetlenie dla wymagających odbiorców. Jednocześnie firma przeniosła zakład produkcyjny do Bierawy, gdzie powstała nowa hala magazynowa o powierzchni 2,5 tys. m2. W tym roku trwa kolejna rozbudowa siedziby, która zaowocuje kolejnymi miejscami pracy i ożywieniem lokalnego rynku.

Pomimo rosnącej konkurencji oraz szybko zmieniających się trendów wnętrzarskich, SPOT Light pozostaje topowym producentem opraw oświetleniowych, znanym i cenionym na całym świecie. Co sprawiło, że pomimo sezonowo zmieniających się trendów w oświetleniu, produkty marki SPOT Light niezmiennie trafiały w gusta odbiorców?

Od początku istnienia firmy pierwszymi i najważniejszymi recenzentami tworzonych przez nas nowych projektów lamp są nasi pracownicy, którzy aktywnie angażują się w proces powstawania wzorów użytkowych. To właśnie ich pasja i kreatywność sprawiają, że prezentowane przez nas regularnie od 2000 roku na największych wydarzeniach targowych produkty oświetleniowe zyskują uznanie producentów, designerów i odbiorców indywidualnych, zarówno w kraju, jak i za granicą, mówi Christian Ortlieb, założyciel firmy SPOT Light.

Firma SPOT Light była wielokrotnie nagradzana, zarówno za oryginalny design opraw oświetleniowych, jak i doskonałe wyniki działalności. Prezentowane co roku na targach Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO w Warszawie najnowsze wyroby otrzymują liczne nagrody, np. I miejsce w roku 2014 i II miejsce w roku 2012. W 2014 roku przedsiębiorstwo znalazło się również w prestiżowym rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm e-commerce w Polsce "e-Gazele Biznesu".

20. jubileusz firmy SPOT Light

Dwie dekady to dopiero początek...

Do sukcesu SPOT Light przyczyniła się także doskonale rozbudowana sieć dystrybucji. Oprócz kanałów tradycyjnych, jak ekskluzywne salony oświetleniowe i hurtownie elektrotechniczne oraz kanał DIY, firma mocno inwestuje w sektor e-commerce, między innymi w postaci wyodrębnionej w 2012 roku spółki-córki Lightcenter.pl, zajmującej się prowadzeniem sprzedaży internetowej.

Dzięki nowoczesnemu zapleczu logistycznemu i fachowemu serwisowi, odbiorcy marki SPOT Light mogą liczyć na pełną dostępność asortymentu, terminowość dostaw i wsparcie techniczne. Okrągły, uroczysty jubileusz, poza podsumowaniami, skłania także do budowania ambitnych planów na przyszłość.

W przyszłych latach planujemy dalszą rozbudowę firmy, zwiększanie zatrudnienia i rozbudowę sieci dystrybucji w nowych kierunkach. Chcemy umocnić naszą pozycję za granicą, a także zdobyć nowe rynki. Poświęcimy jeszcze większą uwagę kwestii oszczędności energii i nowym technologiom oświetlenia, ale to tylko cele biznesowe. Naszą największą misją i wciąż aktualnym wyzwaniem jest dostarczanie inspiracji do tworzenia stylowych wnętrz, w których użytkownicy będą czuli się bezpiecznie i komfortowo. Pragniemy wnosić do domów światło, symbol ciepła, miłości i piękna – podsumowuje Mariusz Cichoń, Prezes firmy SPOT Light.

Firma powiązana: SPOT Light Sp. z o.o.
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Gira Sensotec LED - bezdotykowy wyłącznik, czujka ruchu i lampka
Gira Sensotec LED - bezdotykowy wyłącznik, czujka ruchu i lampka Gira Sensotec zastępuje wyłącznik i czujkę ruchu, zwłaszcza w skomplikowanych pomieszczeniach. Aby załączyć oświetlenie na pełną wartość ...
Kolekcja Impresja firmy Ospel
Kolekcja Impresja firmy Ospel Nowoczesna i funkcjonalna seria łączników i gniazd podtynkowych Ospel Impresja łączy w sobie elegancką, wypukłą linię opartą na kwadracie ...
Nowa odsłona ramek OSPEL dla osprzętu z kolekcji KARO
Nowa odsłona ramek OSPEL dla osprzętu z kolekcji KARO Nowatorskim sposobem na wprowadzenie kolorów do domowych pomieszczeń jest bez wątpienia montaż osprzętu elektrycznego w ramkach o oryginalnych ...

Bezpuszkowa instalacja gniazdek wtyczkowych, krok po kroku

Wykonanie instalacji bezpuszkowej pozornie nie powinno nastręczać elektrykowi żadnych trudności. Przewód zasilający prowadzimy od domowej rozdzielnicy bezpośrednio do puszki jednego z gniazdek obwodu, potem do kolejnego i tak aż do ostatniego. Tak jak pokazano to na znanym już nam rysunku.

topowe produkty

LEDIX - funkcjonalność i elegancja w oświetlaniu ciągów komunikacyjnych

Inteligentne oświetlenie LED LEDIX dostępne na rynku od kilku lat jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących atrakcyjnego, a zarazem funkcjonalnego sposobu oświetlenia schodów, ciągów komunikacyjnych, ścian, elewacji itp.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x