Nowy kocioł SAS MULTI

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Nowy kocioł SAS MULTI
Do uniwersalnych kotłów podajnikowych dołączył kocioł SAS MULTI przystosowany zarówno do spalania eko-groszku, miału na retorcie jaki i innych paliw na oddzielnym, tradycyjnym palenisku.  

Konstrukcja komory spalania umożliwia pracę kotła w dwóch trybach:

  • Palenia automatycznego przy użyciu automatycznego układu nawęglania (retorty zwykłej lub obrotowej do spalania miału), sterownika, wentylatora.
  • Palenia tradycyjnego na ruszcie wodnym znajdującym się nad retortą, przy użyciu miarkownika ciągu powietrza, termometru.

Wykorzystując pracę automatyczną, po rozpaleniu kocioł nie wymaga stałej obsługi, a jego eksploatacja może się odbywać w zasadzie w sposób ciągły, przez cały sezon grzewczy. Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na tej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora.

Nowy kocioł SAS MULTI
Nowy kocioł SAS MULTI

Kocioł może również poza sezonem pracować w układzie z bojlerem na ciepłą wodę użytkową. Dla wygody użytkownika zasobnik może być zamontowany z każdej ze stron kotła, także w układzie liniowym. Przy konstrukcji dwu-paleniskowej zachowano optymalną wysokość korpusu kotła dla zapewnienia dogodnego montażu w kotłowni.

 

Eksploatacja kotła w trybie tradycyjnym nie wymaga użycia energii elektrycznej. Proces spalania może być wtedy regulowany ręcznie śrubą regulacyjną dopływu powietrza (klapa dozująca powietrze) lub za pomocą miarkownika ciągu powietrza.

Rozwiązanie takie umożliwia nie tylko pracę kotła w sytuacjach awaryjnych, wynikających np. z braku dostawy energii elektrycznej, ale również stwarza możliwość spalania innych paliw, bądź wykonywania tzw. "przepalania", czy po zakończeniu sezonu grzewczego, bądź w sytuacji braku odpowiedniego opału do palenia automatycznego.

 

Ze sterownikiem kotłów podajnikowych współpracuje również zewnętrzne urządzenie sterujące – regulator pokojowy. Zastosowanie regulatora zapewnia optymalne dla użytkowników, wygodne sterowanie i kontrolę temperatury centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i pokojowej wprost z mieszkania bez konieczności schodzenia do kotłowni.

Na każdy dzień tygodnia można zaprogramować optymalne dla domowników temperatury, ustawione w zależności od potrzeb domowników w ciągu doby. Łatwość obsługi  i energooszczędność to kolejne zalety urządzenia.

Może cię zainteresować
Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Jak działa sterowanie EOS 6? Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Ile prądu zużywa piec na pellet? Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Jak ustalić moc kotła grzewczego? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Czym można palić w kotle 5. klasy? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy?
Zobacz więcej Zwiń

 

Firma powiązana:
ZMK SAS Spółka z o. o.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły