Budujemy Dom

BWT: Pozycję lidera we wszystkich obszarach uzdatniania wody zawdzięczamy własnym działom Badania i Rozwoju

25 lat temu, w 1992 roku zapragnęliśmy zrealizować pewną wizję. Chcieliśmy odpowiedzieć na niezwykłe potrzeby rynku w Polsce i dostarczyć bezpieczne oraz zaawansowane rozwiązania w zakresie technologii uzdatniania wody. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, gdyż w latach 90. świadomość dotycząca potrzeb w tej dziedzinie była bardzo mała. Jednak podjęliśmy się tego wyzwania.

BWT: Pozycję lidera we wszystkich obszarach uzdatniania wody zawdzięczamy własnym działom Badania i Rozwoju

Jubileusz XX-lecia Budujemy Dom

Dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku technologii uzdatniania wody, w bardzo krótkim czasie nastąpił dynamiczny rozwój firmy. Zaczęliśmy rozwijać się nie tylko w Polsce, ale i na rynkach zagranicznych. Z małego 4-osobowego zespołu, zmieniliśmy się w duży oddział europejskiej filii. Dzięki wybitnym zdolnościom naszych inżynierów mogliśmy podejmować się coraz bardziej złożonych projektów technologii basenowej, uzdatniania wody dla domu, przemysłu i farmacji oraz rynku HoReCa. W ten sposób zbudowaliśmy naszą wiedzę i bogate 25-letnie doświadczenie.

Oferujemy sprawdzone i innowacyjne rozwiązania uzdatniania wody dla domów jednorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej. Wygrywamy liczne projekty na realizację kompleksowych i złożonych stacji uzdatniania wody. Do naszych flagowych przedsięwzięć należą, między innymi stacje uzdatniania wody w najlepszych warszawskich hotelach: Radisson, Europejski, Intercontinental oraz Mariott, a także stacja w budynku apartamentowo-biurowym Złota 44, fontanny w centrum handlowym Blue City w Warszawie oraz instalacja basenowa w Parku Wodnym w Krakowie – jednym z największych kompleksów basenowych w Polsce.

Przełomowym momentem w rozwoju firmy, było opatentowanie innowacyjnej technologii wzbogacania wody pitnej w bardzo zdrowe dla naszego organizmu jony magnezu Magnesium-Mg2+. To rozwiązanie można znaleźć w produkowanych przez nas filtrach dzbankowych, filtrach stosowanych do poprawy smaku i jakości wody w ekspresach do kawy, filtrach podzlewowych i dystrybutorach do wody pitnej. Ta technologia pozwala nam oferować kompleksowe rozwiązania uzdatniania wody o najwyższej jakości.

Kamieniem milowym w strategii rozwoju firmy stała się innowacyjna koncepcja Perłowej Wody. Perłowa Woda to nowoczesna i bardzo przyjazna technologia uzdatniania wody dla domu, zamknięta w produktach BWT. Jedwabiście miękka, perłowa woda zawiera mniej nieprzyjemnej twardości, która skraca żywotność sprzętu gospodarstwa domowego oraz zmniejsza wydajność instalacji wodnej i grzewczej. Twarda woda powoduje również powstawanie nieestetycznych białych osadów na kabinie prysznicowej i armaturze łazienkowej. Miękka, perłowa woda chroni urządzenia przed przedwczesnym zniszczeniem przez twardą wodę i zapewnia lśniącą czystość łazienki na dłużej.

Kamieniem milowym w strategii rozwoju firmy stała się innowacyjna koncepcja Perłowej Wody.

Pozycję lidera we wszystkich obszarach uzdatniania wody zawdzięczamy własnym działom Badania i Rozwoju (R & D), dbającym o rozwój technologii i optymalizację procesów i rozwiązań dla doskonałej jakości wody. Niemal wszędzie, gdzie woda jest potrzebna, produkowane w Europie produkty BWT od lat udowadniają swoją wartość w całej gamie zastosowań – od wejścia wody do budynku do miejsca jej poboru.

Dostęp do wody pitnej dla ludzi na całym świecie to obecnie największe wyzwanie. Innowacyjne i sprawdzone technologie stosowane przez BWT to gwarancja wiarygodnego i bezpiecznego uzdatniania wody. Ekologiczne produkty zapewniają najwyższą jakość wody oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa, higieny i zdrowia w codziennym kontakcie z najcenniejszym eliksirem życia – wodą.

Deklaracja For You and Planet Blue oznacza naszą misję związaną z odpowiedzialnością ekologiczną, ekonomiczną i społeczną, wyrażającą się w dostarczaniu Klientom najlepszych produktów, systemów, technologii i usług we wszystkich obszarach uzdatniania wody, przy jednoczesnej ochronie zasobów naturalnych.

Niemal wszędzie, gdzie potrzebna jest woda, pionierskie i bezpieczne dla naszego zdrowia produkty BWT każdego dnia dowodzą swojej wartości.

Jacek Kilanowski Jacek Kilanowski
Prezes Zarządu
BWT Polska
BWT logo
aktualizacja: 2017-07-13
Skuteczna wentylacja z wentylatorami marki VENTIKA
Skuteczna wentylacja z wentylatorami marki VENTIKA Skuteczna wentylacja mieszkań to wciąż trudne zagadnienie dla wielu ich lokatorów. VENTIKA ...
Hörmann Konsumenckim Liderem Jakości 2017
Hörmann Konsumenckim Liderem Jakości 2017 Po raz kolejny firma Hörmann otrzymała Złote Godło w konkursie Konsumencki Lider Jakości. ...
Nowe masy szpachlowe Knauf G-K Start i Knauf G-K Finish
Nowe masy szpachlowe Knauf G-K Start i Knauf G-K Finish Knauf wprowadził na rynek dwie nowe masy szpachlowe - Knauf G-K Start do krawędzi płyt gipsowo-kartonowych ...
Zestawy do mocowania ceramiki sanitarnej
Zestawy do mocowania ceramiki sanitarnej Gotowe zestawy do mocowania umywalek i misek WC od fischer to wygodne rozwiązanie zarówno ...
Najbardziej znane marki
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 7-8/2017

Zwróciliśmy się do pośredników sprzedaży nieruchomości z zapytaniem, jakie udogodnienia interesują kupujących. W ten sposób wytypowaliśmy: wentylację...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze