Nowa linia kolektorów Immergas

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2011-03-08 12:09:52
Nowa linia kolektorów Immergas
Immergas Polska wprowadził na rynek nową linię kolektorów słonecznych. Najwyższej jakości produkty wykonane w oparciu o nowoczesną technologię dostępne są w sprzedaży od marca 2011 roku.

Kolektor płaski harfowy firmy Immergas Kolektory posiadają certyfikat jakości Solar Keymark, który jest jednym z warunków otrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowa oferta uwzględnia zarówno kolektory płaskie jak również próżniowe.

 

Jednym z głównych elementów  wyróżniających nowe kolektory płaskie, to światowej jakości absorber eta plus firmy BLUETEC. Nie bez znaczenia jest również zmieniona obudowa kolektorów, którą wykonano ze specjalnie zaprojektowanego i opatentowanego profilu aluminiowego. Rama utworzona została z jednego odpowiednio wygiętego fragmentu, zapewniającego właściwą sztywność, szczelność jak również wentylację.

Dzięki odpowiedniemu umocowaniu pryzmatycznej, wysoko przepuszczalnej szyby solarnej o grubości 4mm, nowe kolektory wykazują niezwykłą odporność na działanie czynników zewnętrznych. Wszystkie zastosowane przy produkcji kolektorów technologie podnoszą ich sprawność optyczną do 82,9%.

W ofercie Immergas możemy wyróżnić trzy podstawowe typy kolektorów płaskich:

  • Immergas EP   - Kolektor płaski z harfą dzieloną
  • Immergas EPM  - Kolektor płaski meander
  • Immergas EPMH  - Kolektor płaski meander poziomy

Kolektor płaski rurowy firmy Immergas Wraz z nowymi kolektorami płaskimi, Immergas wprowadza również unowocześnione kolektory próżniowe. Do ich produkcji wykorzystana została technologia heat-pipe, która gwarantuje bardzo dobrą izolacją cieplną i wysoką efektywnością.

Ponieważ każda rura solarna stanowi niezależny układ, kolejną zaletą tego typu kolektorów jest ich bardzo prosty montaż, który rozpoczynamy od zainstalowania skrzynki kolektora na dachu a następnie zamontowania poszczególnych rur.

Ten rodzaj kolektorów szczególnie dobrze sprawdza się w okresach słabszego nasłonecznienia, kiedy to ilość energii słonecznej docierająca do ziemi jest zdecydowanie mniejsza przy jednoczesnych niskich temperaturach otoczenia.
Wśród kolektorów próżniowych wyróżniamy 3 podstawowe typy:

  • EV 3,3 – 18 rurowy,
  • EV 3,6 – 22 rurowy,
  • EV 4,9 – 30 rurowy.

Wprowadzając na rynek nowe kolektory słoneczne, firma Immergas przygotowała propozycje zestawów o nazwie ImmerSole, uwzględniających pozostałe urządzania niezbędne do stworzenia wydajnego i energooszczędnego systemu grzewczego.  Duża różnorodność i uniwersalność powyższych zestawów, pozwala na dostosowanie systemu solarnego do praktycznie każdego rodzaju instalacji grzewczej. Przy odpowiednim połączeniu komponentów systemu, możemy wykorzystać darmowe źródło energii do ogrzania nie tylko wody użytkowej, ale również do wspomagania ogrzewania centralnego.

We wszystkich zestawach ImmerSole zastosowany został nowoczesny system INOX Elastic, zabezpieczający kolektory przed skutkami wydłużeń termicznych. Podwójna grupa pompowa, będąca standardowym wyposażeniem  zestawów ImmerSole zawiera separator powietrza, który zapewnia odpowietrzania w sposób ciągły.

Kolektor płaski harfowy firmy Immergas Ze względu na zastosowany kolektor słoneczny, zestawy solarne ImmerSole dzielimy na dwie grupy:

1. ImmerSole SUPER z kolektorami płaskimi
  • EP – kolektor płaski z harfą dzieloną,
  • EPM – kolektor płaski meander,
  • EPMH – kolektor płaski meander poziomy
2. ImmerSole HEAT-PIPE z kolektorami próżniowymi
  • EV 3,3 – 18 rurowy,
  • EV 3,6 – 22 rurowy,
  • EV 4,9 – 30 rurowy.

Przykład standardowego zestawu Immersole:

  1. kolektory słoneczne
  2. zasobnik solarny
  3. regulator solarny
  4. grupa pompowa z separatorem powietrza
  5. solarne naczynie przeponowe wraz z elementami przyłączeniowymi
  6. płyn solarny o niskiej temperaturze zamarzania (-28°C)
  7. elastyczny system łączeniowy INOX Elastic 


Firma powiązana:
Immergas

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!