Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / Aktualności

10 lat gwarancji dla kolektorów Hewalex KSR10

10 lat gwarancji dla kolektorów Hewalex KSR10

Od 1 stycznia 2013 roku obowiązuje 10-letni okres gwarancyjny dla kolektorów próżniowych Hewalex KSR10. Okresy gwarancyjne wynoszą 10 lat zarówno dla kolektorów płaskich jak i próżniowych, z możliwością przedłużenia o 1 rok w ramach Programu Przedłużenia Gwarancji.

Zwiększenie okresu gwarancyjnego dla kolektorów próżniowych Hewalex KSR10 jest możliwe dzięki wieloletniemu praktycznemu doświadczeniu w ich eksploatacji, a także oparciu konstrukcji na uznanym producencie rur próżniowych NARVA Lichtquellen GmbH + Co. KG (jednym z dwóch producentów rur próżniowych w Europie).

Kolektory próżniowe Hewalex KSR10 znajdują od kilkunastu lat zastosowanie na rynku krajowym, jak i zagranicznym - w warunkach chłodnego klimatu np. w Szwajcarii, czy Finlandii, jak również w łagodnym klimacie Wielkiej Brytanii i ciepłym - Włoch, czy Francji. Są to równocześnie rynki o wysokich wymaganiach jakościowych wobec kolektorów słonecznych.

Do podstawowych wyróżników kolektora należą m.in.:

 • Bezpośredni przepływ glikolu – zapewnienie wysokiej sprawności oraz braku wrażliwości na niskie temperatury zewnętrzne.
 • Sprawność optyczna względem absorbera: 85%.
 • Próżnia na najniższym poziomie: 0,1 Pa.
 • Rura próżniowa ze szkła z warstwą antyrefleksyjną.
 • Opatentowane połączenie szkło/metal rury próżniowej gwarantujące zachowanie próżni i wytrzymałość na wzdłużne oraz poprzeczne naprężenia.
 • Możliwość obracania rur próżniowych o 25 stopni.
 • Możliwość montażu kolektora z dowolnym nachyleniem: 0-90 stopni.
 • Getter – jako zwiększenie próżni i wskaźnik jej zachowania wewnątrz rury

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat kolektorów KSR10:
http://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/kolektory-sloneczne/kolektory-prozniowe-ksr-prezentacja.html

Firma powiązana: Hewalex
aktualizacja: 2013-02-13

Dodaj komentarz

Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich Produkcja własnej energii elektrycznej z przydomowej instalacji fotowoltaicznej to wygoda i możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej. ...
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY W ramach akcji "NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY", Klienci zyskują korzystniejsze ceny zakupu kompletnych instalacji fotowoltaicznych Hewalex o ...

Czy w systemach solarnych możemy zastąpić glikol zwykłą wodą?

Odpowiedź eksperta: W tradycyjnych instalacjach solarnych stosowana mieszanka wody i glikolu ulega z biegiem czasu degradacji i co kilka lat należy ją wymienić. Na naszym rynku istnieją już rozwiązania, w których czynnikiem przenoszącym ciepło jest… zwykła woda, której nie trzeba wymieniać.

topowe produkty

Strona pełna słonecznej energii: Braas.solar.pl

Kompletny zestaw informacji dotyczący systemów solarnych i wygodna nawigacja. Tak wygląda strona internetowa poświęcona kolektorom słonecznym Braas: Braas-solar.pl. Warto dowiedzieć się więcej o tych pożytecznych urządzeniach, które objęte są aż 45% dotacją.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x