Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / Aktualności

Ruukki wprowadza na rynek panele solarne produkujące energię elektryczną

Ruukki wprowadza na rynek panele solarne produkujące energię elektryczną

Ruukki uruchamia sprzedaż paneli solarnych produkujących energię. Jest to część systemu obudowy z płyt warstwowych Ruukki Energy, który montowany na ścianach przekształca światło słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną. Panele, a także inne rozwiązania energooszczędne firmy Ruukki, prezentowane były podczas konferencji Ruukki Day, która odbyła się 12 czerwca 2013 roku w Warszawie.

Warto podkreślić, że dzięki swojej szczelności, zastosowanie energooszczędnych płyt warstwowych Ruukki Energy przyniosło konsumentom znaczne oszczędności w wydatkach na energię. Ruukki poczyniło kolejny krok w rozwoju produktów, wprowadzając panele przekształcające światło słoneczne w energię elektryczną. Wysoka jakość i szczelność systemu obudowy Ruukki wraz z panelami solarnymi produkującymi elektryczność przynosi łączne oszczędności rzędu 20% w wydatkach ponoszonych na energię - wyjaśnia dyrektor biznesu Building Components Ruukki Polska - Waldemar Szostak. 

Panele solarne Ruukki mają strukturę modułową dopasowaną do ściany, na której są montowane. Ich powierzchnia pokryta jest warstwą światłoczułej folii fotowoltaicznej, która przekształca promienie słoneczne w energię elektryczną. Moduły mogą mieć blisko 6 metrów długości i pół metra wysokości.

System obudowy z płyt warstwowych Ruukki Energy przynosi znaczące oszczędności w konsumpcji energii w porównaniu do tradycyjnych płyt warstwowych. Ruukki jest jedynym producentem, którego panele Energy montowane są wraz z gwarancją zachowania odpowiedniej szczelności powietrznej budynku.

Panele Ruukki Energy to prefabrykowane płyty warstwowe zbudowane z wewnętrznego rdzenia izolacyjnego umieszczonego w dwóch okładzinach stalowych. Stosowane są w energooszczędnym budownictwie, w szczególności w budynkach przemysłowych, magazynach oraz biurowcach i lokalach użytkowych. Ich cechą specjalną jest podwyższona szczelność powietrzna połączenia płyt oraz pozostałych detali konstrukcyjnych, które razem z odpowiednią instalacją czynią strukturę ściany szczelną. Użycie płyt warstwowych Energy umożliwia również zwiększenie liczby punktów w systemach certyfikacji LEED i BREEAM, przyczyniając się do poprawy klasy energetycznej budynku.

Wiosną 2013 roku firma Ruukki wprowadziła do sprzedaży specjalnie zaprojektowany dach dla domów jednorodzinnych wykorzystujący energię słoneczną. Ruukki jest pierwszym na świecie producentem, który zaprezentował taki produkt gwarantujący zarówno wytwarzanie energii do podgrzania wody jak i ogrzewania powierzchni mieszkalnej.

W trakcie konferencji Ruukki Day, oprócz paneli solarnych i płyt Ruukki Energy, prezentowała była również stal COR-TEN przeznaczona do wykonywania elewacji budynków. To walcowana na zimno stal, która dzięki unikalnemu składowi chemicznemu ma znacznie lepszą odporność na korozję atmosferyczną niż podobne blachy ze zwykłej stali węglowej. Właściwości antykorozyjne sprawiają, że ten gatunek stali w wielu zastosowaniach sprawdza się lepiej niż inne konstrukcje stalowe.

Stosowanie materiału COR-TEN eliminuje także potrzebę nakładania dodatkowych powłok ochronnych w trakcie procesu produkcji i w okresie użytkowania, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji produktu i redukcję stopnia zanieczyszczenia środowiska. O konkretnych realizacjach wykorzystujących stal COR-TEN opowiadali Szczepan Wroński, przedstawiciel pracowni WXCA, która przygotowała projekt Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry oraz Wojciech Targowski z pracowni FORT, odpowiadającej za opracowanie koncepcji Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

12 czerwca 2013 roku w Warszawie odbyło się także spotkanie z prezesem firmy Ruukki - Sakari Tamminen. W jego trakcie przedstawiciele architektów, Politechniki Warszawskiej, mediów branżowych oraz reprezentanci firmy Ruukki dyskutowali o regulacjach prawnych dotyczących efektywności energetycznej, czynnikach wpływających na jej zwiększenie oraz rozwiązaniach energooszczędnych w budownictwie.

Firma powiązana: Ruukki Polska
aktualizacja: 2013-06-14

Dodaj komentarz

Właściwy kąt instalacji paneli słonecznych na dachu

Pod jakim kątem zainstalować kolektory słoneczne?

topowe produkty

Kolektory próżniowe klasy Premium - Thermomax i Varisol w ofercie Hewalex

Firma Hewalex rozszerzyła ofertę kolektorów próżniowych o typoszereg Thermomax i Varisol podejmując współpracę z uznanym producentem Kingspan Environmental Ltd. z Irlandii Północnej.
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY W ramach akcji "NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY", Klienci zyskują korzystniejsze ceny zakupu kompletnych instalacji fotowoltaicznych Hewalex o ...
Thermomax i Varisol - nowe kolektory próżniowe Hewalex
Thermomax i Varisol - nowe kolektory próżniowe Hewalex Firma Hewalex rozszerzyła ofertę kolektorów próżniowych o typoszereg Thermomax i Varisol podejmując współpracę z uznanym producentem ...
Hewalex Ekontrol - zdalny nadzór instalacji solarnej i pompy ciepła
Hewalex Ekontrol - zdalny nadzór instalacji solarnej i pompy ciepła Sezon urlopowy już w pełni, ale dzięki systemowi EKONTROL można mieć pod kontrolą instalację solarną i pompę ciepła.
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x