Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / ABC

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie wodne podłogowe?

Dużą zaletą wodnego ogrzewania podłogowego jest jego energooszczędność. Można bowiem obniżyć temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu nie zmniejszając przy tym komfortu cieplnego. Gdy temperatura powietrza w pomieszczeniu będzie obniżona o 2-3°C, oszczędność energii zużywanej na ogrzewanie domu sięgnie 10-15%.

Obniżenie kosztów eksploatacyjnych jest możliwe również dzięki temu, że układ ogrzewania podłogowego jest zasilany wodą o niższej temperaturze niż w przypadku tradycyjnych systemów z grzejnikami. Jest to system niskotemperaturowy, a to oznacza, że temperatura wody zasilającej nie przekracza 55°C.

Pozwala to na zastosowanie, jako źródła ciepła, wysokosprawnych kotłów gazowych, również kondensacyjnych, a także nowoczesnych, niekonwencjonalnych urządzeń, takich jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Ogrzewanie podłogowe dobrze sprawdza się we współpracy z kotłami kondensacyjnymi, które osiągają najwyższą sprawność właśnie w instalacjach o niskich parametrach pracy.

Tak więc, system wodnego ogrzewania podłogowego może być stosowany w domach ogrzewanych gazem, olejem opałowym, albo niekonwencjonalnymi nośnikami energii.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2010-11-26

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich Produkcja własnej energii elektrycznej z przydomowej instalacji fotowoltaicznej to wygoda i możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej. ...
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY W ramach akcji "NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY", Klienci zyskują korzystniejsze ceny zakupu kompletnych instalacji fotowoltaicznych Hewalex o ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze