Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / ABC

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie wodne podłogowe?

Dużą zaletą wodnego ogrzewania podłogowego jest jego energooszczędność. Można bowiem obniżyć temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu nie zmniejszając przy tym komfortu cieplnego. Gdy temperatura powietrza w pomieszczeniu będzie obniżona o 2-3°C, oszczędność energii zużywanej na ogrzewanie domu sięgnie 10-15%.

Obniżenie kosztów eksploatacyjnych jest możliwe również dzięki temu, że układ ogrzewania podłogowego jest zasilany wodą o niższej temperaturze niż w przypadku tradycyjnych systemów z grzejnikami. Jest to system niskotemperaturowy, a to oznacza, że temperatura wody zasilającej nie przekracza 55°C.

Pozwala to na zastosowanie, jako źródła ciepła, wysokosprawnych kotłów gazowych, również kondensacyjnych, a także nowoczesnych, niekonwencjonalnych urządzeń, takich jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Ogrzewanie podłogowe dobrze sprawdza się we współpracy z kotłami kondensacyjnymi, które osiągają najwyższą sprawność właśnie w instalacjach o niskich parametrach pracy.

Tak więc, system wodnego ogrzewania podłogowego może być stosowany w domach ogrzewanych gazem, olejem opałowym, albo niekonwencjonalnymi nośnikami energii.

Redakcja BD

 

aktualizacja: 2010-11-26

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich Produkcja własnej energii elektrycznej z przydomowej instalacji fotowoltaicznej to wygoda i możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej. ...
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY
Instalacje fotowoltaiczne firmy Hewalex w promocji NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY W ramach akcji "NIŻSZE CENY = WYŻSZE EFEKTY", Klienci zyskują korzystniejsze ceny zakupu kompletnych instalacji fotowoltaicznych Hewalex o ...
topowe produkty

Strona pełna słonecznej energii: Braas.solar.pl

Kompletny zestaw informacji dotyczący systemów solarnych i wygodna nawigacja. Tak wygląda strona internetowa poświęcona kolektorom słonecznym Braas: Braas-solar.pl. Warto dowiedzieć się więcej o tych pożytecznych urządzeniach, które objęte są aż 45% dotacją.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x