Budujemy Dom
Instalacje / Kominki i kominy / Topowe produkty

Komin-Flex: jak wybrać odpowiedni system kominowy ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Współczesna technika grzewcza dąży do uzyskiwania możliwie największych sprawności urządzeń grzewczych. Z punktu widzenia warunków pracy komina wzrost ich sprawności skutkuje przede wszystkim obniżeniem temperatury spalin.

Co za tym idzie - zmianami charakterystyki pracy komina oraz nasilenia się zjawiska kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach.

Warunki nowoczesnego komina najlepiej spełniają podciśnieniowe i nadciśnieniowe wkłady kominowe wykonane ze stali kwasoodpornych. Wkłady te wprowadzane do tradycyjnych kominów ceramicznych jako wkładka ochronna przejmują funkcję klasycznego komina.

 

Komin-Flex: jak wybrać odpowiedni system kominowy Komin-Flex: jak wybrać odpowiedni system kominowy Komin-Flex: jak wybrać odpowiedni system kominowy

Komin-Flex: jak wybrać odpowiedni system kominowy

Wysoka przewodność cieplna, odporność na działanie spalin specjalnych stali kwasoodpornych sprawiają, że przy szerokim zakresie wymiarowym średnic i różnorodności typowych elementów wkłady kominowe Komin-Flex są najlepszym i najwygodniejszym systemem zabezpieczenia kominów ceramicznych służących do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych w tym kotłów na paliwa stałe, gazowe lub olejowe. Dla kotłów z zamkniętą komorą spalania dedykowane są systemy pracujące w układzie spalinowym SPS lub współśrodkowym powietrzno–spalinowym WSPS.

O wyborze systemu decydują m. in. warunki lokalne i możliwości techniczne obiektu oraz zdolność instalacji do dostarczenia niezbędnej ilości powietrza spalania a także skuteczność odprowadzenia spalin.

Komin-Flex: jak wybrać odpowiedni system kominowy Komin-Flex: jak wybrać odpowiedni system kominowy Komin-Flex: jak wybrać odpowiedni system kominowy

Ważne jest, aby przy wyborze systemu zwrócić uwagę na oznakowanie umożliwiające identyfikację poszczególnych elementów, określające przeznaczenie i parametry możliwego zastosowania oraz znak CE dopuszczający wyroby do stosowania w budownictwie na podstawie wydanych deklaracji.

ul. Górnośląska 1
43-200 Pszczyna
Tel.: (32) 210 11 44
Faks: (32) 210 40 10
E-mail:komin@kominflex.com.pl
www.kominflex.com.pl
aktualizacja: 2015-05-26
Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.     
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x