Budujemy Dom
Instalacje / Kominki i kominy / Aktualności

Kominek dobrze zaizolowany

VARMSEN Polska oferuje płytę kominkową SUPER ISOL przeznaczoną do izolacji termicznej kominków. Płyty kominkowe SUPER ISOL dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym są również konstrukcją obudowy. Zatem jedna płyta SUPER ISOL łączy dotychczasowe rozwiązania wykonania obudowy kominka na bazie konstrukcji G-K + wełna mineralna jako izolator.

VARMSEN Polska oferuje płytę kominkową SUPER ISOL przeznaczoną do izolacji termicznej kominków. Płyty kominkowe SUPER ISOL dzięki wysokim parametrom wytrzymałościowym są również konstrukcją obudowy. Zatem jedna płyta SUPER ISOL łączy dotychczasowe rozwiązania wykonania obudowy kominka na bazie konstrukcji G-K + wełna mineralna jako izolator.

Super Isol może stanowić element konstrukcyjny do budowy czopucha jednocześnie będąc doskonałym izolatorem. Płyty nadają się do izolacji belki, ścianek bocznych oraz ściany za kominkiem co czyni z niego rozwiązaniem uniwersalnym.

Super Isol to płyty bezwłókniste. Specjalny proces powierzchniowego utwardzania płyt, a także proces autoklawizacji w fazie produkcji sprawia, iż nie pylą - nie są alergogenne. Potwierdzeniem przyjaznych dla zdrowia właściwości produktu VARMSEN jest atest Państwowego Zakładu Higieny (HK/B/0419/01/2005). Super Isol jest wytwarzany z naturalnych materiałów, dzięki czemu jest odporny na ataki bakterii, wszelkich pleśni, czy grzybów.

Płyty Super Isol są produktem niepalnym sklasyfikowanym w klasie A1. Podczas pracy kominka, gdy od wewnętrznej strony płyty poddawane są wysokim temperaturom, strona zewnętrzna pozostaje w bezpiecznej temperaturze dla człowieka.


Firma powiązana: Varmsen Polska
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Wyje w rurach od kominka

Odpowiedź eksperta: Problem wycia w przewodach kominowych można spróbować rozwiązać przez zastosowanie odpowiednio dobranej nasadki na wylocie z kanału dymowego.

topowe produkty

Jawar Nord - pozyskaj ciepło ze spalin i oszczędzaj

Czy ciepło ze spalin da się pozyskać, a przy tym zaoszczędzić? Tak. Udowadnia to firma JAWAR, która przetestowała pod tym kątem swój system powietrzno-spalinowyJAWAR NORD - z doskonałym skutkiem.
Najbardziej znane marki
Kominy - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kominki i piece - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Premiera komina Jawar Aero na Targach ISH we Frankfurcie nad Menem
Premiera komina Jawar Aero na Targach ISH we Frankfurcie nad Menem W dniach 14-18 marca 2017 r. we Frankfurcie nad Menem odbędą się Targi ISH. Międzynarodowa impreza przeznaczona jest dla branży klimatyzacji, ...
Nowy system kominowy Schiedel Quadro Pro
Nowy system kominowy Schiedel Quadro Pro Schiedel Quadro Pro to najnowszy system powietrzno-spalinowy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem i olejem w budownictwie mieszkaniowym.
Nowe biokominki firmy Kratki.pl!
Nowe biokominki firmy Kratki.pl! Proste w montażu i obsłudze biokominki sprawdzają się w każdym wnętrzu. Są też świetnym sposobem na wyjątkową aranżację pomieszczenia. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x