Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Topowe produkty

Rodzina PSH: nowe ogrzewacze pojemnościowe ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Osobom decydującym się na elektryczne ogrzewanie wody użytkowej firma STIEBEL ELTRON proponuje nowość w swojej ofercie - nowoczesne, energooszczędne, ciśnieniowe ogrzewacze pojemnościowe z serii PSH przeznaczone do przygotowywania ciepłej wody i jej dostarczania do jednego lub kilku punktów poboru.

PSH Classic, PSH Universal EL, PSH WE - H, PSH W - L/R oraz PSH WE L/R to pięć modeli ogrzewaczy pojemnościowych, które niedawno zagościły w ofercie firmy STIEBEL ELTRON. Przeznaczone są do zaopatrywania w wodę jednego lub kilku punktów poboru w domkach letniskowych, gospodarstwach domowych, w budynkach gospodarczych biurowych czy przemysłowych.

Dostępne w szerokim wachlarzu pojemności - od 30 do 200 litrów - mogą być montowane w pionie lub w poziomie. Ze względu na wyróżniającą się estetykę, idealnie sprawdzą się nie tylko na działkach czy w obiektach inwestycyjnych, ale również w eleganckich łazienkach. Dodatkowo część modeli wyposażonych jest w wymiennik ciepła, dzięki czemu współpracują one między innymi z kominkami, kotłami c.o., kotłami na pelet, ekogroszek oraz z solarami.

PSH Universal
                                           PSH Universal

Ekonomicznie i ekologicznie

Wszystkie modele ogrzewaczy pojemnościowych z rodziny PSH gwarantują nam stały dostęp do ciepłej wody przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Każdy z typów posiada inne funkcje oraz występuje w kilku pojemnościach, więc możemy wybrać taki, który odpowiada potrzebom naszego domu.

PSH 50-200 Classic: ogrzewacz umożliwia bezstopniową regulację temperatury w zakresie od 30°C do 70°C. Jest dostępny w 6 pojemnościach: 50, 80, 100, 120, 150 i 200 litrów.

Zbiornik ze stali został pokryty specjalną emalią CoPro oraz wyposażony w anodę magnezową, co zapewnia jego wyjątkowo długą żywotność.

PSH Classic to podstawowa i przystępna cenowo wersja spośród wszystkich przedstawionych w ofercie produktów, która z powodzeniem zastąpi wysłużone termy czy bojlery w naszych domach. Pozwoli także na zaoszczędzenie energii elektrycznej oraz kosztów inwestycyjnych.

Ogrzewacz PSH 50-200 Classic

 

Z kolei PSH 30 - 150 Universal EL umożliwia podgrzanie wody z normalną mocą grzejną lub w funkcji szybkiego nagrzewania. To rozwiązanie pozwala na wybór jednego z trzech zakresów pracy: tryb pracy jedno-taryfowej, dwu-taryfowej oraz jako bojler. Regulacja elektroniczna ułatwia nastawę energooszczędną.

W zależności od zasilania elektrycznego i charakterystyki poboru, nagrzewanie odbywa się automatycznie do wartości temperatury zadanej, w przedziale od 20°C do 85°C z dokładnością do 1°C oraz w funkcji zabezpieczenia przed zamarzaniem.Grzanie załączy się automatycznie, gdy wartość temperatury wody w zbiorniku spadnie poniżej poziomu 7°C - wtedy woda zostanie nagrzana do temperatury 20°C.

PSH Universal EL występuje w sześciu pojemnościach, już od 30 do 150 litrów oraz w 2 wersjach montażu: pionowej i poziomej.

Regulacja elektroniczna ułatwia nastawę energooszczędną. Wyświetlacz cyfrowy informuje o nastawionej temperaturze oraz włączonych funkcjach.

PSH Universal EL - montaż w pionie PSH Universal EL - montaż w poziomie
PSH Universal EL - montaż w pionie PSH Universal EL - montaż w poziomie
PSH Universal EL: wyświetlacz cyfrowy PSH Universal EL: wyświetlacz cyfrowy

PSH Universal EL: wyświetlacz cyfrowy

Dla użytkowników, którzy nie boją się inwestować w ekologię, alternatywnym rozwiązaniem dla przygotowania ciepłej wody użytkowej mogą być ogrzewacze PSH wyposażone dodatkowo w wymiennik ciepła (wężownicę), który odbiera ciepło do ogrzania wody z tzw. "drugiego źródła". Jest to dodatkowe ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem wody, szczególnie w miesiącach od wiosny do wczesnej jesieni.

3 kolejne modele: PSH WE - H, PSH WE L/R oraz PSH W-L/R wyposażone są w rurkowy, spiralny wymiennik ciepła, dzięki któremu mogą współpracować z szeroką gamą urządzeń grzewczych dostępnych na rynku, np. kotłami c.o., kotłami na pelet, kominkami oraz innymi źródłami ciepła. Ich wykorzystanie pozwala na znacznie obniżenie zużycia prądu, a co za tym idzie - zauważalne obniżenie rachunków.

PSH W L/R z wężownicą PSH WE L/R z wężownicą

PSH W L/R z wężownicą i PSH WE L/R z wężownicą

PSH WE-H oraz PSH WE L/R mają dodatkowo w grzałkę elektryczną, a także możliwość bezstopniowej nastawy temperatury grzania w zakresie od 7°C do 75°C. Ogrzewanie elektryczne włącza się gdy temperatura wody spadnie poniżej wartości zadanej. Wartość temperatury 7°C jest wartością graniczną dla zabezpieczenia przeciwzamrożeniowego. Modele z oznaczeniem W i WE L/R są przystosowane do montażu w pionie, z wersjami lewostronnego "L" lub prawostronnego „R” podłączenia wymiennika ciepła. Model PSH WE-H jest przygotowany do montażu w poziomie.

PSH WE-H z wężownicą, montaż w poziomie
PSH WE-H z wężownicą, montaż w poziomie

Inwestycja na lata

Ogrzewacz wody to zakup, który z założenia ma służyć nam przez długi czas. Warto więc upewnić się, że wybrany przez nas produkt jest najwyższej jakości. Z powodu stałego kontaktu z wodą powinien być on szczególnie odporny na korozję. W przypadku modeli PSH zbiornik jest dwustronnie emaliowany syntetycznym szkliwem o specjalnym składzie CoPro.

STIEBEL ELTRON jest pierwszą firmą w Europie, która została wyróżniona za znakomitą jakość produktów przez Europejską Izbę Producentów Emalii (European Enamel Authority- EEA). Dla pewnej ochrony wszystkie trzy modele wyposażono w anodę magnezową, której celem jest ochrona wewnętrznej powłoki zbiornika przed korozją i zapewnia wyjątkowo długą żywotność zbiornika. Zewnętrzna obudowa ogrzewaczy PSH wykonana została z lakierowanej blachy stalowej. Barwa zewnętrznego płaszcza nadaje się również do stosowania na zewnątrz i ma zwiększoną odporność na działanie światła, wilgoci i innych czynników środowiskowych.

Ogrzewacze wody z rodziny PSH można dobrać w zależności od swoich potrzeb, a także ilości oraz rodzaju punktów pobory wody:

Ogrzewacze wody z rodziny PSH można dobrać w zależności od swoich potrzeb, a także ilości oraz rodzaju punktów pobory wody

Grupowe przygotowanie c.w.u.
Grupowe przygotowanie c.w.u.

Ze względu na miejsce, w którym ma znajdować się ogrzewacz oraz budowę instalacji możemy zdecydować się na urządzenie z podłączeniem lewo- lub prawostronnym. Prosty montaż urządzenia jest gwarantowany przez uniwersalny uchwyt ścienny. Dodatkowo, w zestawie z ogrzewaczem użytkownik otrzymuje wszystkie elementy niezbędne do montażu. Najwyższej klasy materiały oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwolą nam w pełni cieszyć się komfortem, a przy tym ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

Logo Stiebel-Eltron Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
ul. Działkowa 2, 02-234 Warszawa
Tel. (22) 609-20-30, Fax 22/609-20-29
E-mail: biuro@stiebel-eltron.pl
www.stiebel-eltron.pl
aktualizacja: 2017-06-23
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze