Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Topowe produkty

Rodzina PSH: nowe ogrzewacze pojemnościowe ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Osobom decydującym się na elektryczne ogrzewanie wody użytkowej firma STIEBEL ELTRON proponuje nowość w swojej ofercie - nowoczesne, energooszczędne, ciśnieniowe ogrzewacze pojemnościowe z serii PSH przeznaczone do przygotowywania ciepłej wody i jej dostarczania do jednego lub kilku punktów poboru.

PSH Classic, PSH Universal EL, PSH WE - H, PSH W - L/R oraz PSH WE L/R to pięć modeli ogrzewaczy pojemnościowych, które niedawno zagościły w ofercie firmy STIEBEL ELTRON. Przeznaczone są do zaopatrywania w wodę jednego lub kilku punktów poboru w domkach letniskowych, gospodarstwach domowych, w budynkach gospodarczych biurowych czy przemysłowych.

Dostępne w szerokim wachlarzu pojemności - od 30 do 200 litrów - mogą być montowane w pionie lub w poziomie. Ze względu na wyróżniającą się estetykę, idealnie sprawdzą się nie tylko na działkach czy w obiektach inwestycyjnych, ale również w eleganckich łazienkach. Dodatkowo część modeli wyposażonych jest w wymiennik ciepła, dzięki czemu współpracują one między innymi z kominkami, kotłami c.o., kotłami na pelet, ekogroszek oraz z solarami.

PSH Universal
                                           PSH Universal

Ekonomicznie i ekologicznie

Wszystkie modele ogrzewaczy pojemnościowych z rodziny PSH gwarantują nam stały dostęp do ciepłej wody przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Każdy z typów posiada inne funkcje oraz występuje w kilku pojemnościach, więc możemy wybrać taki, który odpowiada potrzebom naszego domu.

PSH 50-200 Classic: ogrzewacz umożliwia bezstopniową regulację temperatury w zakresie od 30°C do 70°C. Jest dostępny w 6 pojemnościach: 50, 80, 100, 120, 150 i 200 litrów.

Zbiornik ze stali został pokryty specjalną emalią CoPro oraz wyposażony w anodę magnezową, co zapewnia jego wyjątkowo długą żywotność.

PSH Classic to podstawowa i przystępna cenowo wersja spośród wszystkich przedstawionych w ofercie produktów, która z powodzeniem zastąpi wysłużone termy czy bojlery w naszych domach. Pozwoli także na zaoszczędzenie energii elektrycznej oraz kosztów inwestycyjnych.

Ogrzewacz PSH 50-200 Classic

 

Z kolei PSH 30 - 150 Universal EL umożliwia podgrzanie wody z normalną mocą grzejną lub w funkcji szybkiego nagrzewania. To rozwiązanie pozwala na wybór jednego z trzech zakresów pracy: tryb pracy jedno-taryfowej, dwu-taryfowej oraz jako bojler. Regulacja elektroniczna ułatwia nastawę energooszczędną.

W zależności od zasilania elektrycznego i charakterystyki poboru, nagrzewanie odbywa się automatycznie do wartości temperatury zadanej, w przedziale od 20°C do 85°C z dokładnością do 1°C oraz w funkcji zabezpieczenia przed zamarzaniem.Grzanie załączy się automatycznie, gdy wartość temperatury wody w zbiorniku spadnie poniżej poziomu 7°C - wtedy woda zostanie nagrzana do temperatury 20°C.

PSH Universal EL występuje w sześciu pojemnościach, już od 30 do 150 litrów oraz w 2 wersjach montażu: pionowej i poziomej.

Regulacja elektroniczna ułatwia nastawę energooszczędną. Wyświetlacz cyfrowy informuje o nastawionej temperaturze oraz włączonych funkcjach.

PSH Universal EL - montaż w pionie PSH Universal EL - montaż w poziomie
PSH Universal EL - montaż w pionie PSH Universal EL - montaż w poziomie
PSH Universal EL: wyświetlacz cyfrowy PSH Universal EL: wyświetlacz cyfrowy

PSH Universal EL: wyświetlacz cyfrowy

Dla użytkowników, którzy nie boją się inwestować w ekologię, alternatywnym rozwiązaniem dla przygotowania ciepłej wody użytkowej mogą być ogrzewacze PSH wyposażone dodatkowo w wymiennik ciepła (wężownicę), który odbiera ciepło do ogrzania wody z tzw. "drugiego źródła". Jest to dodatkowe ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem wody, szczególnie w miesiącach od wiosny do wczesnej jesieni.

3 kolejne modele: PSH WE - H, PSH WE L/R oraz PSH W-L/R wyposażone są w rurkowy, spiralny wymiennik ciepła, dzięki któremu mogą współpracować z szeroką gamą urządzeń grzewczych dostępnych na rynku, np. kotłami c.o., kotłami na pelet, kominkami oraz innymi źródłami ciepła. Ich wykorzystanie pozwala na znacznie obniżenie zużycia prądu, a co za tym idzie - zauważalne obniżenie rachunków.

PSH W L/R z wężownicą PSH WE L/R z wężownicą

PSH W L/R z wężownicą i PSH WE L/R z wężownicą

PSH WE-H oraz PSH WE L/R mają dodatkowo w grzałkę elektryczną, a także możliwość bezstopniowej nastawy temperatury grzania w zakresie od 7°C do 75°C. Ogrzewanie elektryczne włącza się gdy temperatura wody spadnie poniżej wartości zadanej. Wartość temperatury 7°C jest wartością graniczną dla zabezpieczenia przeciwzamrożeniowego. Modele z oznaczeniem W i WE L/R są przystosowane do montażu w pionie, z wersjami lewostronnego "L" lub prawostronnego „R” podłączenia wymiennika ciepła. Model PSH WE-H jest przygotowany do montażu w poziomie.

PSH WE-H z wężownicą, montaż w poziomie
PSH WE-H z wężownicą, montaż w poziomie

Inwestycja na lata

Ogrzewacz wody to zakup, który z założenia ma służyć nam przez długi czas. Warto więc upewnić się, że wybrany przez nas produkt jest najwyższej jakości. Z powodu stałego kontaktu z wodą powinien być on szczególnie odporny na korozję. W przypadku modeli PSH zbiornik jest dwustronnie emaliowany syntetycznym szkliwem o specjalnym składzie CoPro.

STIEBEL ELTRON jest pierwszą firmą w Europie, która została wyróżniona za znakomitą jakość produktów przez Europejską Izbę Producentów Emalii (European Enamel Authority- EEA). Dla pewnej ochrony wszystkie trzy modele wyposażono w anodę magnezową, której celem jest ochrona wewnętrznej powłoki zbiornika przed korozją i zapewnia wyjątkowo długą żywotność zbiornika. Zewnętrzna obudowa ogrzewaczy PSH wykonana została z lakierowanej blachy stalowej. Barwa zewnętrznego płaszcza nadaje się również do stosowania na zewnątrz i ma zwiększoną odporność na działanie światła, wilgoci i innych czynników środowiskowych.

Ogrzewacze wody z rodziny PSH można dobrać w zależności od swoich potrzeb, a także ilości oraz rodzaju punktów pobory wody:

Ogrzewacze wody z rodziny PSH można dobrać w zależności od swoich potrzeb, a także ilości oraz rodzaju punktów pobory wody

Grupowe przygotowanie c.w.u.
Grupowe przygotowanie c.w.u.

Ze względu na miejsce, w którym ma znajdować się ogrzewacz oraz budowę instalacji możemy zdecydować się na urządzenie z podłączeniem lewo- lub prawostronnym. Prosty montaż urządzenia jest gwarantowany przez uniwersalny uchwyt ścienny. Dodatkowo, w zestawie z ogrzewaczem użytkownik otrzymuje wszystkie elementy niezbędne do montażu. Najwyższej klasy materiały oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwolą nam w pełni cieszyć się komfortem, a przy tym ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

Logo Stiebel-Eltron Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
ul. Działkowa 2, 02-234 Warszawa
Tel. (22) 609-20-30, Fax 22/609-20-29
E-mail: biuro@stiebel-eltron.pl
www.stiebel-eltron.pl
aktualizacja: 2017-04-12
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x