Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Topowe produkty

Logatherm WPLS.2 - nowa pompa ciepła marki Buderus ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Nowa pompa ciepła Logatherm WPLS.2 marki Buderus do ogrzewania lub chłodzenia domu wykorzystuje energię z powietrza. Dzięki temu nawet 80% energii potrzebnej do działania pompy otrzymujemy - całkowicie za darmo - od natury! Logatherm WPLS.2 to wydajne i ekologiczne rozwiązanie przeznaczone dla domów jednorodzinnych i małych budynków wielorodzinnych.

Logatherm WPLS.2 - nowa pompa ciepła marki Buderus

Logatherm WPLS.2 marki Buderus to pompa ciepła typu split, która składa się z dwóch modułów: zewnętrznego i wewnętrznego, połączonych przewodami rurowymi z czynnikiem chłodniczym. Tryb pracy modułu zewnętrznego można modulować, dzięki czemu moc pompy dostosowuje się na bieżąco do zapotrzebowania instalacji grzewczej. Moc grzewcza systemu może wynosić 6, 8, 11 i 13 kW.

Moduły wewnętrzne dostosowane do indywidualnych potrzeb

Wybór modułu wewnętrznego zależy od indywidualnego zapotrzebowania budynku i jego użytkowników na energię do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Do wyboru mamy kilka wariantów.

Pierwszy z nich to kompaktowa wersja modułu typu Tower z zasobnikiem c.w.u 190 l. Może być ona także wyposażona w solarny wymiennik ciepła i wykorzystana do współpracy z instalacją solarną. Jeśli planujemy system grzewczy, który korzysta z dwóch odnawialnych źródeł energii, będzie to najlepsze rozwiązanie - wodę użytkową nagrzeje nam słońce.

Pompa ciepła Logatherm WPLS.2  - wersja modułu typu Tower z zasobnikiem c.w.u 190 l

Drugi wariant jednostki wewnętrznej to moduł do montażu naściennego. Dostępny jest w wersji mononenergetycznej, w której energię potrzebną do działania pompy uzupełnia grzałka elektryczna, lub w wersji umożliwiającej współpracę pompy z kotłem. Ten drugi typ modułu zewnętrznego jest seryjnie wyposażony w funkcję hybrydową. Instalacja może automatycznie przełączać się na zasilanie energią elektryczną i kotłem olejowym lub gazowym w zależności od aktualnych cen energii, temperatury zewnętrznej i docelowej temperatury zasilania. Dzięki współpracy z urządzeniami wykorzystującymi inne źródła ciepła, instalacja pompy ciepła pracuje bez zakłóceń, pokrywając nawet wysokie zapotrzebowanie na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła Logatherm WPLS.2

Precyzyjna i łatwa regulacja systemu

Do sterowania pompą Logatherm WPLS.2 służy regulator Logamatic HMC 300. Czytelny wyświetlacz i obsługa za pomocą jednego przycisku znacząco ułatwia dostosowanie pracy systemu grzewczego do indywidualnych wymagań w zakresie komfortu cieplnego.

Automatyka ułatwia też integrację systemu z innymi - nowymi i modernizowanymi - źródłami ciepła. Sterowanie instalacją grzewczą przez internet umożliwia natomiast moduł Logamatic web KM200 i darmowa aplikacja na tablety i smartfony: Easy Control.

Logo Buderus
Adres:
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa
Infolinia: 801 777 801
www.buderus.pl
aktualizacja: 2017-08-31
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze