Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Topowe produkty

Logatherm WPLS.2 - nowa pompa ciepła marki Buderus ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Nowa pompa ciepła Logatherm WPLS.2 marki Buderus do ogrzewania lub chłodzenia domu wykorzystuje energię z powietrza. Dzięki temu nawet 80% energii potrzebnej do działania pompy otrzymujemy - całkowicie za darmo - od natury! Logatherm WPLS.2 to wydajne i ekologiczne rozwiązanie przeznaczone dla domów jednorodzinnych i małych budynków wielorodzinnych.

Logatherm WPLS.2 - nowa pompa ciepła marki Buderus

Logatherm WPLS.2 marki Buderus to pompa ciepła typu split, która składa się z dwóch modułów: zewnętrznego i wewnętrznego, połączonych przewodami rurowymi z czynnikiem chłodniczym. Tryb pracy modułu zewnętrznego można modulować, dzięki czemu moc pompy dostosowuje się na bieżąco do zapotrzebowania instalacji grzewczej. Moc grzewcza systemu może wynosić 6, 8, 11 i 13 kW.

Moduły wewnętrzne dostosowane do indywidualnych potrzeb

Wybór modułu wewnętrznego zależy od indywidualnego zapotrzebowania budynku i jego użytkowników na energię do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Do wyboru mamy kilka wariantów.

Pierwszy z nich to kompaktowa wersja modułu typu Tower z zasobnikiem c.w.u 190 l. Może być ona także wyposażona w solarny wymiennik ciepła i wykorzystana do współpracy z instalacją solarną. Jeśli planujemy system grzewczy, który korzysta z dwóch odnawialnych źródeł energii, będzie to najlepsze rozwiązanie - wodę użytkową nagrzeje nam słońce.

Pompa ciepła Logatherm WPLS.2  - wersja modułu typu Tower z zasobnikiem c.w.u 190 l

Drugi wariant jednostki wewnętrznej to moduł do montażu naściennego. Dostępny jest w wersji mononenergetycznej, w której energię potrzebną do działania pompy uzupełnia grzałka elektryczna, lub w wersji umożliwiającej współpracę pompy z kotłem. Ten drugi typ modułu zewnętrznego jest seryjnie wyposażony w funkcję hybrydową. Instalacja może automatycznie przełączać się na zasilanie energią elektryczną i kotłem olejowym lub gazowym w zależności od aktualnych cen energii, temperatury zewnętrznej i docelowej temperatury zasilania. Dzięki współpracy z urządzeniami wykorzystującymi inne źródła ciepła, instalacja pompy ciepła pracuje bez zakłóceń, pokrywając nawet wysokie zapotrzebowanie na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła Logatherm WPLS.2

Precyzyjna i łatwa regulacja systemu

Do sterowania pompą Logatherm WPLS.2 służy regulator Logamatic HMC 300. Czytelny wyświetlacz i obsługa za pomocą jednego przycisku znacząco ułatwia dostosowanie pracy systemu grzewczego do indywidualnych wymagań w zakresie komfortu cieplnego.

Automatyka ułatwia też integrację systemu z innymi - nowymi i modernizowanymi - źródłami ciepła. Sterowanie instalacją grzewczą przez internet umożliwia natomiast moduł Logamatic web KM200 i darmowa aplikacja na tablety i smartfony: Easy Control.

Logo Buderus
Adres:
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa
Infolinia: 801 777 801
www.buderus.pl
aktualizacja: 2016-11-03
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x