Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Topowe produkty

Systemy grzewcze Buderus ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Systemy grzewcze Buderus

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie. Buderus to marka gwarantująca jakość, trwałość, niezawodność i doświadczenie.

Nowości w ofercie Buderus

Logavent HRV2

Logavent HRV2 to centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, która zapewnia w budynku świeże i czyste powietrze przez całą dobę. Dzięki skutecznym filtrom oczyszcza je również z pyłków i kurzu.

Nowy system marki Buderus pomaga także oszczędzać: jego częścią jest wydajny wymiennik ciepła, który w zimie przekazuje ciepło z powietrza odprowadzanego do powietrza doprowadzanego bez mieszania tych dwóch strumieni.

Dzięki temu nawet 90% ciepła wraca do pomieszczeń wraz ze świeżym powietrzem, co pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania. Natomiast w letnie noce, gdy temperatura wewnątrz pomieszczeń jest wyraźniej wyższa od temperatury na zewnątrz, system zapewnia dopływ przyjemnego, chłodniejszego powietrza do budynku dzięki załączającemu się automatycznie obejściu (by-pass).

Urządzenia Logavent marki Buderus są dostępne w trzech wariantach:

 •  HRV2-140 dla domów szeregowych, oferujący nominalną wydajność przepływu do 140 metrów sześciennych na godzinę (m³/h)
 • HRV2-230 dla domów jednorodzinnych oferujący nominalną wydajność przepływu 230 m³/h
 • HRV2-350 dla większych domów jednorodzinnych oferujący nominalną wydajność przepływu do 350 m³/h

Obliczona sprawność odzysku ciepła (EN 13141-7) wynosi we wszystkich modelach ok. 90%. Wszystkie przyłącza wentylacyjne są wyprowadzone do góry, co ułatwia projektowanie oraz podłączenie urządzeń do systemu dystrybucji powietrza w budynku. Zasysanie powietrza z zewnętrz i oddawanie powietrza może odbywać się - do wyboru - przez przyłącza po prawej lub po lewej stronie obudowy.

Centrala wentylacyjna Logavent jest standardowo wyposażona w nagrzewnicę wstępną zabezpieczającą pracę wymiennika ciepła przed zamarznięciem, nawet przy ujemnych temperaturach powietrza na zewnątrz.

Logavent HRV2 można w łatwo ustawić i dostosować do własnych preferencji. Sterowanie centrali wentylacyjnej może odbywać się na trzy sposoby. Pierwszą opcją jest regulator wbudowany w urządzenie, który zapewnia ustawienie najważniejszych funkcji urządzenia. Szerszy zakres ustawień dostępny jest za pomocą bezprzewodowego pilota RCV, oferowanego w wyposażeniu dodatkowym.

Do sterowania możemy też wykorzystać bezpłatny program komputerowy Configuration Tool umieszczony na stronie internetowej Buderus. Po podłączeniu komputera do urządzenia można za jego pomocą skonfigurować programy czasowe, dokonać regulacji wielu ustawień, ale też - śledzić historię zmian wszystkich mierzonych parametrów na zainstalowanych czujnikach (np. temperatur). Configuration Tool oferuje również poziom dostępu dla Instalatora, co ułatwia kalibrację urządzenia po jego zainstalowaniu.

Więcej >>

Logatherm WPL AR

Logatherm WPL AR to kompaktowe pompy ciepła powietrze-woda do instalacji na zewnątrz budynku w zakresie mocy od 6-14 kW. Wysoka sprawność urządzenia zapewniona jest dzięki modulowanej pracy sprężarki i wentylatora oraz nowoczesnemu układowi chłodniczemu i sterowania.

Cała instalacja składa się z części zewnętrznej (pompy ciepła) oraz części wewnętrznej. Część wewnętrzna dostępna jest w 4 wersjach do wyboru:

- Z wbudowanym 184 litrowym zasobnikiem c.w.u. z weżownicą solarną
- z wbudowanym 190 litrowym zasobnikiem c.w.u bez wężownicy
- w wersji naściennej do samodzielnej pracy
- w wersji naściennej do współpracy z innym urządzeniem grzewczym.

Pompy ciepła przeznaczone są do budynków mieszkalnych lub niewielkich obiektów komercyjnych. Urządzenie posiada regulator HMC 300 z wyświetlaczem kontrolującym ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę.

Więcej >>

Stalowy kocioł na paliwa stałe Logano S112Logano S112

Logano S112 to stalowy kocioł na paliwa stałe przeznaczony do pracy w systemach grzewczych układu otwartego i dzięki standardowo wbudowanej wężownicy schładzającej, także w układach zamkniętych.

Dzięki wbudowanej automatyce sterującej pracą wentylatora wyciągowego, a także pomp obiegowych, eksploatacja instalacji grzewczej jest wyjątkowo prosta. Na komfort obsługi wpływają również drzwiczki górne umieszczone pod kątem 45°, ułatwiające załadunek paliwa oraz obrotowy ruszt umożliwiający proste i szybkie przerusztowanie.

Zalety urządzenia:

 • Wentylator wyciągowy w wyposażeniu standardowym zapewnia większą tolerancję na niski ciąg kominowy.
 • Załadunek pod kątem od frontu, to łatwość i bezpieczeństwo obsługi.
 • Trójciągowy wymiennik kotła oraz ceramiczna komora dopalania gazów wpływają na obniżenie temperatury spalin a tym samym zwiększenie średniorocznej sprawności.
 • Dolne spalanie umożliwia kontrolę mocy kotła, dzięki czemu czas pracy na jednym załadunku paliwa trwa dłużej niż w kotłach ze spalaniem górnym.

Więcej >>

O firmie

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie. Ma sieć dystrybucyjną na całym świecie.

Buderus to marka gwarantująca jakość, trwałość, niezawodność i doświadczenie. Zapewnia kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1 850 kW; stojące, wiszące, konwencjonalne i kondensacyjne kotły grzewcze na olej i gaz oraz paliwa stałe,  podgrzewacze przepływowe dużej mocy, klimatyzację, rekuperację oraz systemy wykorzystujące energię odnawialną: kolektory słoneczne i pompy ciepła. Buderus ma w swojej ofercie także systemy regulacji, rozbudowaną paletę grzejników oraz kompletne wyposażenie kotłowni.

Buderus ma własne oddziały handlowe w całej Polsce.

System sprzedaży opiera się na sieci autoryzowanych partnerów handlowych i zapewnia kompleksową obsługę techniczną w zakresie wykonawstwa instalacji, montażu urządzeń i obsługi serwisowej. Autoryzowane firmy są systematycznie szkolone przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników zarówno w zakresie sprzedaży, jak i serwisu urządzeń grzewczych.

System szkoleniowy zapewnia profesjonalne szkolenia teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy szkoleń mogą doskonalić swe umiejętności, sprawdzając w praktyce obsługę i działanie urządzeń oraz osprzętu i automatyki. W ten sposób możliwe staje się dogłębne przyswojenie np. zasad pierwszego rozruchu kotła, łączenia automatyki, czy doboru urządzeń i osprzętu.

Dodatkowo podczas szkoleń wykorzystywane są techniki multimedialne, filmy, animacje, co uatrakcyjnia przekaz informacji oraz czyni je bardziej przystępnymi. Szkolenia oraz warsztaty praktyczne prowadzone są w czterech Centrach Szkoleniowych Buderus w: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Czeladzi. Szkolenia autoryzacyjne są organizowane dla firm handlowych, instalacyjnych, serwisowych oraz projektowych.

Oferta

Buderus oferuje innowacyjne i kompleksowe rozwiązania grzewcze. Oferta handlowa Buderusa obejmuje bardzo szerokie spektrum urządzeń. Do najważniejszych  kategorii produktowych należą:

 • Kotły gazowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
 • Kotły na paliwa stałe: z załadunkiem ręcznym lub podajnikiem automatycznym
 • Kotły olejowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
 • Kotły średniej i dużej mocy: żeliwne i stalowe
 • Gazowe przepływowe podgrzewacze c.w.u. dużej mocy
 • Kolektory słoneczne: płaskie oraz próżniowe a także pakiety solarne
 • Pompy ciepła: powietrzne, gruntowe oraz do przygotowania c.w.u.
 • Klimatyzacja
 • Rekuperacja
 • Grzejniki
 • Zbiorniki: zasobniki c.w.u., podgrzewacze c.w.u., bufory c.o.
 • Bloki energetyczne
 • Systemy regulacji i zdalnego sterowania
 • Osprzęt do instalacji grzewczych

Nagrody i wyróżnienia:

 • Dobra Marka 2014 i 2015 – tytuł przyznany przez Redakcję Forum Biznesu oraz Redakcję Biznes Trendy w kategorii Urządzenia i Systemy Grzewcze
 • Lider Instalacji - nagroda przyznana przez redakcję Rynku
 • Instalacyjnego w 2014 roku w kategorii "Odnawialne źródła energii - Technologie i produkty" za płaskie kolektory słoneczne Logasol SKS 4.0
 • Konsumencki Lider Jakości 2013 za grzejniki Logatrend
 • Odkrycie Roku 2013 za grzejniki Logatrend
 • Złoty Instalator 2013 za aplikację mobilną EasyControl z modułem komunikacyjnym Logamatic web KM200
 • Produkt Przyjazny dla Mojego Domu 2014 za kocioł kondensacyjny Logamax plus GB072
 • Wyróżnienie Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii "Kotły grzewcze"
 • System Instalacyjny 2012 za pompy ciepła Logatherm
 • Złoty Instalator 2012 za gazowy kondensacyjny przepływowy podgrzewacz c.w.u. do zastosowań komercyjnych LOGAMAX PLUS DB213
Logo Buderus
 
Adres:
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa
Infolinia: 801 777 801
www.buderus.pl 
aktualizacja: 2015-08-19
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x

Zamknij okno x
Newsletter
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe
informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!
Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.   
Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego;
- porady budowlane;
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl; - zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
Zapisz się do newslettera
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe