Budujemy Dom
Instalacje / Kotły i podgrzewacze / Topowe produkty

Podgrzewacze wody OSO HOTWATER ARTYKUŁ PROMOCYJNY

W związku z tym, że ciepła woda jest potrzebna wszędzie, producenci urządzeń do jej podgrzewania prześcigają się w wymyślaniu produktów służących do tego celu. Na rynku znajduje się wiele podgrzewaczy różniących się sposobem działania, źródłem wykorzystywanej do podgrzewania energii oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane i osprzętem.

Złotym środkiem spełniającym wysokie wymagania użytkowników w zakresie ciepłej wody są pojemnościowe podgrzewacze wody OSO HOTWATER wykonane z niezawodnego materiału jakim jest stal nierdzewna. Jednym z wielu argumentów, które mają na to wpływ, jest fakt, że jedynie elektryczne podgrzewacze pojemnościowe są w stanie zaspokoić potrzebę komfortu korzystania z ciepłej wody wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.

Firma OSO HOTWATER od 70 lat jest największym skandynawskim producentem pojemnościowych podgrzewaczy wody wykonanych ze stali nierdzewnej i miedzi. Można powiedzieć, że surowy norweski klimat wymusił stosowanie najlepszych jakościowo i jednocześnie najbardziej ekonomicznych rozwiązań.

Fabryka o pow. 14 800 m² położona w pięknym otoczeniu rzeki Drammen w Norwegii ma wysokiej klasy laboratorium badawczo-rozwojowe specjalizujące się w dziedzinie konstrukcji i eksploatacji pojemnościowych podgrzewaczy wody. Dzięki temu produkty OSO znajdują szerokie zastosowanie zarówno w indywidualnych gospodarstwach domowych (poj. 30 - 300l), jak i w dużych obiektach przemysłowych (poj. 300 - 10.000l).

Podgrzewacz OSO Ecoline z dwiema wężownicami
Podgrzewacz OSO Ecoline
z dwiema wężownicami

Standardowe produkty OSO dostępne są jako:

  • Bezpośrednie podgrzewacze elektryczne o zasilaniu jedno- lub trójfazowym.
  • Pośrednie podgrzewacze wyposażone w jedną lub dwie wężownice,
    przeznaczone do współpracy z kotłem c.o. spalającym dowolne paliwo, pompą ciepła,kominkiem, ogniwami fotowoltaicznymi, kolektorami słonecznymi itd.

Podgrzewacze wody OSO HOTWATER o pojemnościach od 650 do 1.000 litrów są dostępne zarówno w wersji ze stali nierdzewnej, jak i wykładane miedzią, a przy pojemnościach od 2.000 do 10.000 litrów tylko wykładane miedzią.

Podgrzewacze o pojemności od 30 do 1.000 litrów są wykonane ze stali nierdzewnej, łącznie z wężownicą w przypadku podgrzewaczy pośrednich. Obecnie nie stosuje się już anody ochronnej. Zbiornik wewnętrzny wykonany ze stali nierdzewnej jest fabrycznie zabezpieczony - specjalną opatentowaną przez OSO - warstwą ochronną, która chroni zbiornik przed działaniem chloru i innych związków chemicznych występujących w wodzie.

Dzięki wyeliminowaniu anody użytkownik nie ponosi kosztów związanych z przeglądem i wymianą anody oraz unika niemiłego efektu zapachowego występującego w przypadku zastosowania anod magnezowych w zbiornikach emaliowanych. Zbiornik objęty jest dziesięcioletnią gwarancją.

Bardzo istotnym elementem podgrzewacza wody OSO, mającym duży wpływ na wysoką efektywność urządzenia, jest jego bogaty Osprzęt.

OSO HOTWATER, wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, dostarcza produkt w pełni wyposażony i gotowy do komfortowego użytku.

Podgrzewacze OSO - seria Super S

W skład wyposażenia wchodzą następujące elementy:

Termostatyczny zawór mieszalny UNITERM (tylko produkty OSO posiadają w wyposażeniu fabrycznym taki zawór)

Urządzenie to spełnia zadanie zaworu zwrotnego, odcinającego i wyrównującego ciśnienie. Jego głównym zadaniem jest mieszanie wody podgrzanej wewnątrz zbiornika z wodą zimną do temperatury ustawionej zgodnie z preferencjami użytkownika. Zwiększa to komfort użytkowania ciepłej wody, zapobiega poparzeniom i ma olbrzymi wpływ na obniżenie kosztów uzyskania potrzebnej ilości wody.

Regulacji temperatury wody na wyjściu można dokonać w zakresie temp. 40°C, aż do zatrzymania funkcji mieszania wody ciepłej z zimną i pobierania jedynie wody ciepłej z podgrzewacza. Nawet przy ustawieniu względnie niskiej temperatury wody wewnątrz podgrzewacza (ok. 50 - 60°C) dzięki termostatycznemu zaworowi mieszalnemu UNITERM można zwiększyć zapas ciepłej wody do 40% pojemności podgrzewacza.

Zbiornik ze stali nierdzewnej i specjalna technologia spawania

Zbiornik wewnętrzny wykonany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej w celu zapewnienia długowieczności urządzenia. Dzięki specjalnej technologii spawania bez użycia elektrod spawalniczych, w zbiorniku nie występują zgrubienia szwów spawalniczych, które zawsze są wrażliwym punktem podgrzewaczy wody wykonanych z materiałów spawanych.

Zbiorniki OSO są absolutnie niewrażliwe na wahania ciśnienia. Wielokrotne napełnianie i opróżnianie (np. przed sezonem zimowych na działce), nie powoduje zużycia powierzchni wewnętrznej zbiornika, w odróżnieniu od zbiorników emaliowanych lub wykonanych z blachy ocynkowanej, dla których tego typu działania są bardzo szkodliwe (znacznie skracają żywotność zbiorników tych urządzeń).

Termostat

Pozwala na ustawienie temperatury wody wewnątrz zbiornika w zakresie 55 - 85°C. Termostat wyposażony jest w bezpiecznik termiczny "Reset" który, odcina zasilanie w przypadku ewentualnego przegrzania wody.

Zawór bezpieczeństwa temparaturowo-ciśnieniowy

Zawór bezpieczeństwa jest obowiązkowym wyposażeniem ciśnieniowych podgrzewaczy wody. Tylko w urządzeniach OSO występuje on w wersji temperaturowo-ciśnieniowej.

Element grzejny

W zależności od potrzeb użytkownika elementem grzejnym może być wężownica od 0,3 do 18 m² (wydajność 90/70°C: 10 - 360 kW) lub grzałka elektryczna o mocy od 2 do 200 kW (w urządzeniach przemysłowych) i zasilaniu jedno- i trójfazowym. Grzałki wykonane są ze stopu chromowo-niklowo-molibdenowego, co zdecydowanie wpływa na wydłużenie ich żywotności.

Rurka doprowadzająca wodę wykonana ze stali nierdzewnej

Izolacja

Doskonała norweska izolacja wykonana z pianki poliuretanowej o wysokiej gęstości redukująca do minimum straty ciepła. Dzięki niej nasi klienci określają podgrzewacze OSO mianem termosu.

Wkręcane nóżki (podgrzewacze stojące) lub zawiesie ze stali nierdzewnej (podgrzewacze wiszące).

Trzeba podkreślić, że tylko podgrzewacze OSO HOTWATER posiadają tak bogaty osprzęt pozwalający na najwyższy a zarazem ekonomiczny komfort użytkowania ciepłej wody.

  • Podgrzewacze płaszczowe

Podgrzewacz OSO seria 18R (pośredni - płaszczowy)
Podgrzewacz OSO seria 18R
(pośredni - płaszczowy)

Rozwiązaniem zdobywającym coraz większe grono zwolenników wśród klientów o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę i jednocześnie bardzo niskiej awaryjności elementów grzejnych jest zastosowanie nowoczesnej seriii podgrzewaczy płaszczowych o pojemności od 200 litrów i mocy od 9 kW do 60 kW.

Zasada działania tych podgrzewaczy polega na tym, że grzałki elektryczne umieszczone są w specjalnych płaszczu grzejnym wypełnionym uzdatnioną do tego celu wodą z dodatkiem inhibiotora (woda ta jest zerowej twardości, pozbawiona żelaza i manganu). Zastosowanie podgrzewacza płaszczowego OSO zupełnie redukuje ryzyko awarii elementu grzejnego, co przy wysokiej twardości wody w Polsce (w niektórych regionach kraju - bardzo wysokiej) jest problemem bardzo znanym zarówno użytkownikom, jak i producentom podgrzewaczy wody

  • Podgrzewacze szafkowe

Szczególnie ciekawą ofertą firmy OSO HOTWATER (jako jedyna na naszym rynku dysponuje tego typu rozwiązaniem) dla użytkowników posiadających ograniczoną przestrzeń - są podgrzewacze przeznaczone do zamontowania w szafce kuchennej lub innej dowolnej szafce.

Pojemności produkowanych w tej technologii podgrzewaczy zawierają się między 30 a 120 litrów, a więc na poziomie zapewniającym zaspokojenie nawet dosyć dużego zapotrzebowania na ciepłą wodę. Dodatkowo dzięki swoim gabarytom i nietypowej formie obudowy są one alternatywą dla w gruncie rzeczy mało wydajnych i zwykle silnie obciążających linię elektryczną, przepływowych ogrzewaczy wody stosowanych z braku wolnego miejsca na podgrzewacz pojemnościowy.

Podgrzewacze wody OSO HOTWATER odpowiadają najnowszym wymaganiom bezpieczeństwa, ochrony środowiska i ekonomii pracy. Wszystkie urządzenia spełniają wymogi normy ISO 9002, a elektryczne połączenia i instalacje zgodne są z CCA (Cenelec Certyfication Agreement).

Podgrzewacze wody OSO HOTWATER

Podgrzewacze wody OSO HOTWATER mają międzynarodowe atesty, jak również są dopuszczone do obrotu na terenie Polski przez Urząd Dozoru Technicznego, otrzymały pozytywną ocenę higieniczną Państwowego Zakładu Higieny oraz posiadają certyfikat GIGE-E.

Każdy podgrzewacz jest testowany na etapie produkcji, ciśnieniem znacznie przekraczającym dopuszczalne ciśnienie robocze podgrzewacza. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju. Wszystkie nasze produkty mogą być wykonane na zamówienie aby zaspokoić Państwa potrzeb i standard.

Produkty OSO są znane i sprzedawane w wielu krajach Europy, Azji, Afryki i Ameryki. OSO HOTWATER ma swoje przedstawicielstwa m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Hiszpanii, Polsce, Kanadzie (OSO ma także własną fabrykę) i Korei.

Reasumując podgrzewacze wody OSO HOTWATER dzięki nowoczesnej technologii produkcji i zastosowaniu najlepszych z możliwych materiałów to inwestycja, która na długie lata rozwiąże problem ciepłej wody.

OSO Hotwater - logo Adres:
ul. Bartycka 175 paw. E
00-716 Warszawa
Tel. (22) 840 43 53, 841 41 22, 601 22 47 86
e-mail: oso@drawar.com.pl, osohotwater@gmail.com
www.osohotwater.eu

 

aktualizacja: 2015-01-19
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Newsletter BudujemyDom.pl
Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje prosto na Twoją skrzynkę e-mailową.
Miesięcznik Budujemy Dom - wersja elektroniczna gratis!

Zapisz się na bezpłatny newsletter BudujemyDom.pl, a otrzymasz najnowszy numer miesięcznika Budujemy Dom w wersji elektronicznej.

Dlaczego warto się zapisać?
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany na swój email, a w nim: aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego, porady budowlane, najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl, zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie w pełnej wersji.
x